Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez marta80 03 kwi 2014, 10:14
NiedobrzeMi tez masz biegunki i jest ci nie dobrze???
ja mialam juz mase badan..usg j brzusznej mialamz 4razy...i sie na kolono wybieram bo mam jazdy ze moze jakis guz na jelicie,,,,
a kiedys juz mialam akcje z jeliatmi...((:

-- 03 kwi 2014, 09:17 --

a macie swedzenia ciala???

przez patryk_22 04 kwi 2014, 20:43
Czy wy tez czujecie bicie swojego serca na całym ciele ? Moje serce nie bije szybko bo w spoczynku mam 60 - 70 ale ja je czuje , nieraz potrzebuje 1 - 2 godziny zeby sie wyciszyc przed snem , a nieraz potrzebuje sie nazrec afobamu albo imovane zeby isc spac ale wiadomo ze nie mozna tego jesc caly czas . Bylem u kardiologa ktory stwierdzil ze wszystko ok ale ja dalej mysle ze cos z moim sercem nie tak . Oczywiscie dodatkowo trzesa mi sie rece , mam stany lekowe , jestem ogolnie znerwicowany od urodzenia .

Zly jestem bo nie potrafie sie wyspac z tego powodu , praca zmianowa dodatkowo mi nie sprzyja i zastanawiam sie zeby sie nie zwolnic i poszukac czegos do pracy tylko w dzien a w nocy spac .

Wy tez macie takie jazdy sercowe ? Jak to u was wyglada bo mnie to interesuje ?
patryk_22

przez rozczarowana88 04 kwi 2014, 22:12
patryk_22, ja czasem gdy nie moge własnie usnąc mam takie przyspieszone bicie serca. Kiedyś, gdy miałam poważne jazdy z gową, to biło mi tak non stop, nie wiem, aż cud, ze nie dostałam zawału.

A znerwicowana też jestem chyba od urodzenia, przynajmniej od kiedy pamiętam ;).

A na pracy zmianowej w życiu nie dałabym rady, ogólnie nie potrafię raczej spać w dzień (jestem zbyt pobudozna/znerwicowana), w nocy daję radę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amanda3 06 kwi 2014, 18:59
A mięknie wam ciało skóra ścięgna chrząstki wychodzą włosy?? oczy też miękną i robią sięczerwone a źrennice są nierowno w tęczówkach coraz wyżej nie na środku , zmienia się twarz gwizd w uszach , bóle jelit i stawów żołądka wymioty biegunki lub skurcze nie niemoc wydalania .....ciągły lęk dyskomfort całego ciała wszystko drażni i boli

przez michalb 07 kwi 2014, 10:50
A mnie ciągle męczą objawy układu pokarmowego. Taki dziwny ścisk żołądka jakby z głodu, próbuję bekać na siłę ale nie mam czym, przeszkoda w gardle, kaszel na siłę by odbeknąć wziąć oddech...
Już sam nie wiem czy to ciągle stres czy może coś innego. Miałem robioną gastroskopię i wyszła przepuklina rozworu przełykowego ale gastrolog powiedział i dodatkowo internista powiedzieli, że nic z tym ie robimy żyjemy normalnie i jest ok. Jak stwierdzili to może tej przepukliny nie mam bo leżąc na gastroskopii i wpuszczając powietrze każdemu może wyjść a żeby mieć pewność to trzeba zrobić prześwietlenie z kontrastem...
Eh już sam nie wiem czy znów zaczynać bieganie po lekarzach...

przez rozczarowana88 07 kwi 2014, 14:14
Amanda3, ja mam obsesje na punkcie oczu i po kolejnej wizycie u okulisty podejrzewam, ze to na tle nerwowym.

michalb, mam ostatnio dokładnie to samo uczucie!

przez michalb 07 kwi 2014, 14:47
rozczarowana88, i co robić, jakoś sobie z tym radzisz ?

przez pytajacy04 15 kwi 2014, 17:05
Witam serdecznie!
Piszę, ponieważ mam nadzieję, że ktoś mi poradzi co mam zrobić.

Mam 16 lat. Od 2011 roku mam nerwicę lękową. Często boję się, że mam jakąś chorobę i najchętniej poszedłbym do lekarza. Przez ostatnie 3 lata myślałem, że mam jaskrę, problemy z sercem i wiele innych chorób.

W poniedziałek 7.04.2014 brałem udział w zajęciach teatralnych w szkole. Podczas jednej z scen w których grałem musiałem zagrać, że upadam na podłogę. Położyłem się na podłogę prawą stroną twarzy. Leżałem około 30 sekund na dość twardej podłodze a następnie znowu wstałem. Kilka minut po tym zdarzeniu zaczęła boleć mnie głowa z prawej strony (na tej stronie również leżałem). Po południu byłem jeszcze w szpitalu z mamą na innym badaniu. Przez ostatnie tygodnie miałem dziwne bóle serca i w szpitalu było robione badanie EKG. Gdy byłem w szpitalu nie bolała mnie głowa i dlatego nie mówiłem nic o tym. Gdy wróciłem do domu głowa znowu zaczęła mnie boleć.

Dziś jest wtorek 15.04.2014 a ja w dalszym ciągu odczuwam bóle głowy. W dodatku w poprzednim tygodniu miałem wiele innych objawów. Od wtorku 8.04.2014 codziennie mam uczucie cięzkich nóg. W środę przez pół dnia widziałem, że lewa powieka jest trochę grubsza od prawej. W czwartek wieczorem zaczęła drętwieć mi prawa część twarzy. Drętwienie twarzy przeszło mi dopiero w piątek popołudniu jak wróciłem ze szkoły.

W niedzielę drętwienie prawej strony twarzy znów wróciło ale później przeszło. Zauważyłem również, że od niedzieli mam jakby mniej siły w prawej ręce a prawa dłoń częściej robi się zimna. Zauważyłem też, że od tego czasu mam w różnych miejscach po prawej stronie ciała takie dziwne "drgawki". Raz w dłoni, raz na dole pleców. Takie drgawki trwają tylko 2-3 sekundy.

Od wczoraj zauważyłem, że jest mi trochę niedobrze w ciągu dnia jak jestem w szkole. Nie wymiotuję, lecz jest mi czasami niedobrze.

Powiedziałem o tym mamie, ale ona twierdzi, że znowu sobie coś wymyśliłem. Mama twierdzi, że jak badanie EKG dobrze wyszło i okazało się, że z sercem wszystko w porządku, to teraz wszystkie inne bóle sobie wymyślam. Im więcej jej mówię o moich objawach tym bardziej ona się na mnie denerwuje. Powiedziała, że jak będzie mnie jeszcze przez miesiąc boleć, to wtedy pójdziemy do lekarza.
Mojemu tacie udało się ją przekonać, aby pozwoliła mi iść do lekarza. Chciałem pójść dziś, ale okazało się, że nie ma lekarza rodzinnego, bo jest na szkoleniu. Mama powiedziała, że jutro mnie nie zawiezie. Umówiłem się więc na czwartek rano.

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Boję się, że zrobił mi się krwiak wtedy podczas tych zajęć i że zostanie wykryty za późno...
Z drugiej strony, nigdy nie straciłem przytomności i nie miałem większych problemów z zapamiętaniem informacji.

Mieszkam za granicą tylko z mamą i tatą. Cała reszta mojej rodziny mieszka w Polsce. Mam z nimi bardzo dobry kontakt. Mówiłem moim babciom o tych objawach, ale one mówią, że to mi przejdzie i żebym się nie przejmował.

Najchętniej zgłosiłbym się teraz do lekarza, który ma dyżur w mojej okolicy, ale mama mi nie pozwala. Nie chcę tego robić, gdy ona się nie zgadza, ponieważ jestem jeszcze niepełnoletni i nie chcę, żeby krzyczała na mnie.

Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam!

przez Zupapomidorowa 15 kwi 2014, 18:32
Od zeszłego tygodnia mam problemy w domu oraz emocje związane z nową pozytywną znajomością. Boli mnie po lewej stronie pod żebrami. Taki przeszywające pobolewanie, wchodzi jakby na płuca. Jestem spięta i płaczliwa. Jak pogadam z tą pozytywną osobą z którą mam fajne relacje to jakby ból mija na jakiś czas. Myślicie, że to nerwica daje o sobie znać czy może jakieś nowe choróbsko mnie dopadło? Iść z tym do lekarza. Teraz na głowę nie biorę żadnych leków, jedynie psychoterapia. Niestety spotkanie z terapeutką mam za dwa tygodnie.
Dawniej Luktar

przez natuf 17 kwi 2014, 09:14
czy wy też kontrolujecie oddech? miałam robione ekg, serce mam zdrowe jak dzwon, zastanawiam się nad płucami, czy czegoś nie zrobić...

przez Ma89 17 kwi 2014, 09:48
Zobaczcie sobie wątek hipochondria-jakie-choroby-sobie-przypisywali-cie-t896-15036.html :) to są objawy nerwicy. Oczywiście nie wszystkie, trzeba realnie zwracać uwagę także na swój stan fizyczny. Ale niestety - głównie jest tak jak piszecie.
Podejdźcie do tego wykorzystując swój intelekt - wbrew pozorom młodzi ludzie wcale nie chorują na jakiś szereg niezidentyfikowanych chorób. Macie jakiś problem fizyczny - badacie go i okazuje sie wszystko ok? Na to wychodzi, że przyczyna leży w czymś zupełnie innym i powinno zapalić się ostrzegawcze światełko w kolejnych takich sprawach.

przez natuf 18 kwi 2014, 00:03
Mam problemy z oddychaniem i ucisk na klatce piersiowej już od dłuższego czasu. Czy to normalne przy nerwicy? Mogę brać głęboki oddech, ale czasami klatka boli, głównie przy mostku. Miałam robione EKG, serce mam zdrowe jak dzwon, Pani powiedziała że to tylko na tle nerwowym, osłuchała mi płuca, serce dodatkowo i wykluczyła wszystko inne.

Jak poznać, czy to nerwica lękowa?

przez Grotesque 22 kwi 2014, 22:13
Hej. Jestem nowa na forum i chciałabym Was prosić o radę. W poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - "co ze mną nie tak?", przypadkiem trafiłam na informacje o nerwicy lękowej. Trochę o tym poczytałam, rozumiem jej objawy i przyczyny. Większość z nich w gruncie rzeczy zauważam u siebie, tylko skąd pewność, że sobie nie wmawiam, że akurat to pasuje? Może jest jeszcze ileś dziwnych stanów, które by do mnie pasowały?...

Dodam, że ja ogólnie należę do ludzi, że tak to nazwę, psychicznie "przetrąconych". Chodziłam przez jakiś czas do psychoterapeuty, potem raz poszłam do innego, a potem dwa razy do psychiatry - najpierw po leki na bezsenność, potem po leki na depresję... Ogólnie rzecz biorąc od zawsze wszystko przeżywam "inaczej", niż większość ludzi. Przyczyny takiego stanu właściwie znam, tylko nie wiem, jak sobie z nimi radzić. Raz jest lepiej, raz gorzej, a że teraz gorzej... To piszę, nie sugerując jakie widzę u siebie konkretnie objawy, z pytaniem, co musi mieć miejsce, aby móc nazwać to nerwicą lękową. Ot tak, z ciekawości. Bo wiem, że samo nazwanie mojego dziwnego stanu nie pomoże na pewno. ;)

Jak poznać, czy to nerwica lękowa?

przez cyklopka 22 kwi 2014, 22:24
Jak sama nazwa wskazuje lęk, przeważnie nieuzasadniony i jego fizyczne objawy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg