Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez 92znerwicowana 08 lut 2014, 01:18
Mam podobnie. Czasami nie odróżniam co było snem, a co wydarzyło się naprawdę.. Już kilka razy zdarzyło mi się pytać mamy czy to i to miało miejsce, czy to był tylko sen. Z tego, co wyczytałam to również objawy nerwicy (chciałabym, żeby tak było..)
Nie jesteś sam :) Pozdrawiam

przez vifi 08 lut 2014, 01:43
Wrazliwiec, a bierzesz jakieś leki? Np. sertalinę. Bo też miewałem coś takiego, może nie aż tak wyraźnego jak u Ciebie i mam takie podejrzenie (nie wiem jak je potwierdzić) że to ona mi tak "wzbogaca" wyobraźnię.

przez Wrazliwiec 08 lut 2014, 13:01
brałem przez okres 3dni xd pogorszyło mi sie i przestałem brać. A teraz brałem na uspokojenie z doppelheltrza przez 2 miesiace. I właśnie nie wiem czy to z tego bo tam jest taki składnik róża arktyczna jakos tak ktora dodaje serotoniny, I wlaśnie przetsałem to brac

-- 08 lut 2014, 13:45 --

wgl.. masacra. jak sobie przypominam takie zdarzenia np. z wakacji albo z przed roku czy dqwuch to strasznie wchodze w takie emocje ktore wtedy czulem taki klimat z tamtad. ale tez mam tak ze czuje taka wlasine dizwosc i lek z teog powodu. masacra xd

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Feli 09 lut 2014, 00:28
Hej. Od jakiegoś roku mam objawy które pasowałyby do nerwicy ale objawy są coraz dziwniejsze i chciałabym się upewnić czy to napewno to.
Odczuwam derealizacje tak jakbym nie do końca była pewna czy ten świat jest rzeczywisty i czuję się bardziej jak we śnie, czasami mam duszności które objawiają się tym że nie mogę zaczerpnąć oddechu do końca. W ostatnim miesiącu jest coś nie tak z moim wzrokiem i np. kiedy czytam coś na telefonie to widzę jakby tekst i niektóre rzeczy na ekranie drgały, przesuwając się o milimetr lub kiedy patrzę się na coś to widzę to delikatnie zniekształcone tak jakby punkt na który się patrzę był na miejscu a reszta bardziej wypukła a także mam tak że widzę jakby żarówka się przepalała takie mignięcie światła że na ułamek sekundy robi mi się ciemniej. Plącze mi się język i ciężko mi się czasami wysłowić przez co nakręcam się i zastanawiam czy mówie to co powinnam. Głos też jakby mi się zmienił i jak mam napad lęku lub boję się że nadejdzie to także mam zmieniony głos. Ogółem czuję się nie swojo i wskazuje to na depersonalizacje. Jak się zestresuje lub myśle o tych objawach to po chwili tak się zaczyna dziać np sztywnieje mi kark i kiedy chcę się obrócić to ruszam się jak robot zacinając się... Kiedy o tym nie myślę to przeważnie jest dobrze ale jak się czegoś wystrasze albo wzrok mi zacznie płatać figle to objawy wracają. Pozatym ciągle myśle o tym co mi jest i ciężko żyć i funkcjonować jak cały czas myślę o tym... koncentracja też spadła i emocję spłyciły się na rzecz lęku. No i cały czas te myśli że wariuje i wyląduję w psychiatryku albo że to guz mózgu lub inne dysfunkcje narządów. Zrobiłam już wszystkie badnia krwi i wszystko raczej w normie, tak samo z badaniem wzroku. Skonsultowałam się ze znajomym psychiatrą i przepisał mi mozarin (ssri) ale po 2 miesiącach brania jeszcze bardziej się pogorszyło więc wtedy przepisał mi coaxil (ssre). Co o tym sądzicie ? czy ktoś ma podobnie ? :(

przez grafenka 10 lut 2014, 13:25
drżenie, szybsze kołatanie serca i najgorsze -tzn "zawiasy", albo uczucie jakbym występowała w dwóch osobach - jedna musi wstać, wyjść, coś powiedzieć, a druga się boi, szaleje w środku, jest jak naćpana - i to występuje w tym samym czasie..

przez creep21 10 lut 2014, 15:16
Witam, od roku chyba cierpie na nerwice lękową. Często boli mnie głowa i zaczynam sobie wkręcać ze to tętniak, do tego podróż pociągami czy autobusami to duże wyzwanie, zaczyna mi się robić słabo, czuje kołatanie serca i miękną mi nogi. Przez ten rok jakoś udawało mi się z tym jakoś żyć i w miarę możliwości normalnie funkcjonować, ale ostatnio znacznie się pogorszyło. Boje się zostawać sama w domu i też z niego rzadko kiedy wychodzę, w nocy budzę się z bólem i wpadam w panikę, która odbija się na bliskich. Byłam na dwóch wizytach u psychiatry, ale to było w stylu "ma pani leki to zapisze te tabletki, za miesiąc proszę przyjść na kontrole", wiec trochę poczytałam i poszukałam psychoterapeuty bo podobno takie leczenie jest najskuteczniejsze, idę do niego w przyszłym tygodniu, ale zastanawia mnie czy na okres leczenia wziąć sobie dziekankę na studiach? bo przez ostatni okres dość je zaniedbałam, bo po prostu boje się wsiąść do pociągu a nie kontroluje już swoich napadów. Może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie podpowie co robić.

przez madfrog 10 lut 2014, 15:27
creep21 napisał(a):Witam, od roku chyba cierpie na nerwice lękową. Często boli mnie głowa i zaczynam sobie wkręcać ze to tętniak, do tego podróż pociągami czy autobusami to duże wyzwanie, zaczyna mi się robić słabo, czuje kołatanie serca i miękną mi nogi. Przez ten rok jakoś udawało mi się z tym jakoś żyć i w miarę możliwości normalnie funkcjonować, ale ostatnio znacznie się pogorszyło. Boje się zostawać sama w domu i też z niego rzadko kiedy wychodzę, w nocy budzę się z bólem i wpadam w panikę, która odbija się na bliskich. Byłam na dwóch wizytach u psychiatry, ale to było w stylu "ma pani leki to zapisze te tabletki, za miesiąc proszę przyjść na kontrole", wiec trochę poczytałam i poszukałam psychoterapeuty bo podobno takie leczenie jest najskuteczniejsze, idę do niego w przyszłym tygodniu, ale zastanawia mnie czy na okres leczenia wziąć sobie dziekankę na studiach? bo przez ostatni okres dość je zaniedbałam, bo po prostu boje się wsiąść do pociągu a nie kontroluje już swoich napadów. Może ktoś bardziej doświadczony w tym temacie podpowie co robić.

- moim zdaniem leki, jako środek wspomagający, mogą być pomocne - także na czas psychoterapii, która w leczeniu zaburzeń lękowych rzeczywiście może być najskuteczniejsza. Ja jestem zdania, żeby starać się mimo wszystko żyć normalnie - mnie samą próby wyłączenia z życia tylko jeszcze bardziej niszczyły ("powroty" są później ogromnym stresem). Spróbuj więc terapii, leków i na takiej "bazie" - próbuj też normalnego, w miarę możliwości, funkcjonowania.
madfrog

przez creep21 11 lut 2014, 03:02
Nie twierdze ze leki nie moga pomoc jednak wolala bym sie odbyc bez nich, chodzilo mi bardziej o podejscie psychiatry do problemu, ze wizyta trwala najwyzej jakoes 10 minut i polegala tylko na wypisaniu lekow. Tez sadze ze proby normalnego funkcjonowania sa najlepszym wyjsciem jednak w ostatnim czasie przestalam juz sobie z tym rodzic stad moja decyzja o dziekance boje sie jednak ze jesli teraz to porzuce i nie uda mi sie przez pol roku wyleczyc to juz calkiem nie bede wstanie wrocic na studia.

przez nynu28 11 lut 2014, 04:06
Witajcie, mam pytanie do tych co maja nerwice,od2dni mam mega stres w domu... Od wczoraj coraz bardziej boli mnie serce silne kucia ucisk na mostek klatke mam wrazenie ze zaraz umre,ze cos z sercem...poca mi sie nogi wrencz parza pomocy...a bylo juz tak dobrze pomocy
Nie wiem co się zemną stało ,co lub kto tak nagle mnie zmienił !?
Brakuje ci Wsparcia rozmowy? jestem dla Ciebie!

Nerwica lękowa-zaburzenia somatyczne/wychodzenie z ciała/lustro odbicie

facebook/Paranormal-Activ-Forum-Wsparcie-Choroby-Psychiczne-czy-dar

przez Woj.tek 11 lut 2014, 04:11
Miałem takie objawy jak Ty na samym początku nerwicy. Zazwyczaj ludzie najpierw wkręcają sobie kłucie serca. Nie powinieneś się zamartwiać. Dużo da wizyta u lekarza, na ekg nie będziesz musiał długo czekać, a będziesz miał to z głowy.
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez nynu28 11 lut 2014, 04:18
Ja myslalam ze mam to juz za soba nerwice ale inne objawy mi towazyszyly...a teraz sa chwile ze mam ochote karetke wzywac...
Nie wiem co się zemną stało ,co lub kto tak nagle mnie zmienił !?
Brakuje ci Wsparcia rozmowy? jestem dla Ciebie!

Nerwica lękowa-zaburzenia somatyczne/wychodzenie z ciała/lustro odbicie

facebook/Paranormal-Activ-Forum-Wsparcie-Choroby-Psychiczne-czy-dar

przez Woj.tek 11 lut 2014, 04:24
Bierzesz jakieś leki ? Masz coś doraźnego typu hydroksyzyna ? Nic Ci nie jest, ale wiem, że takie zapewnienia nie pomagają zbytnio. A kłuje Cie po lewej stronie ?
Żyję w półamoku
Nie wiem drżę przed jutrem, czy to te dłonie na dual shoku

przez Feli 11 lut 2014, 18:28
Czy ktoś ma tak jak pisałam na poprzedniej stronie ? Proszę o pomoc bo strasznie się tym martwie :( I czy macie problem z pisaniem ? np popełniacie błędy i literówki których wcześniej nie popełnialiście ? Lub gdy coś czytacie to zdarza się wam coś źle przeczytać i przeinaczyć ?

przez katris 11 lut 2014, 18:40
Hej, mi zmienił się charakter pisma, a kiedyś tak pięknie pisałam, przestawiam litery, zapominam słowa, ulatują mi nazwy , imiona, sytuacje... i tak od lat

Sortuj wg