Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Servitor 18 sty 2014, 01:16
prawde mówiac juz w taka desperacje wpadłem ze sie na EAV zapisalem (bo lekarka na nie juz jak na idiote z politowaniem patrzy... a poza nerwica " cos" mam... a doprosic sie o badania ciezko...

przez nieznajoma5 19 sty 2014, 01:00
Witam mam wielki problem zdiagnozowali u mnir nerwice 2lata temu poczatkowymi obiawami byly palpitacje,przez sekunde zatykalo mnie w klatce piersiowej i sercr zaczynalo mi bic bardzo szybko i mocno przez kilka sekund.Po jakims czasie palpitacje zaczynaly byc coraz czesciej,ostatnio miewam okropne bole plecow i dretwienie i mrowenir rak .miewam wieczorami drgawki z zimna mimo ze jest cieplo,a rano budze sie zlana potem i czuje jakbym sie trzesla.miewam wrazenie ze czuje kazda zyle w nogach i rekach.juz sobie nie daje rady,nie woem.co robic zrobili mi przeswoetlenie szyji i plecow,nic nie wyszlo.Mieszkam w uk i niestety bardzo ciezko z dobra opieka lekarska,myslicie ze to objawy nerwicy?juz nie daje sobie rady i nie wiem gdzie szukac pomocy co jakis czas dochodza nowe objawy,dodam jeszcze ze mialam robione ekg na palpitacje i wyszly ok.Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.

-- 19 sty 2014, 00:00 --

Witam mam wielki problem zdiagnozowali u mnir nerwice 2lata temu poczatkowymi obiawami byly palpitacje,przez sekunde zatykalo mnie w klatce piersiowej i sercr zaczynalo mi bic bardzo szybko i mocno przez kilka sekund.Po jakims czasie palpitacje zaczynaly byc coraz czesciej,ostatnio miewam okropne bole plecow i dretwienie i mrowenir rak .miewam wieczorami drgawki z zimna mimo ze jest cieplo,a rano budze sie zlana potem i czuje jakbym sie trzesla.miewam wrazenie ze czuje kazda zyle w nogach i rekach.juz sobie nie daje rady,nie woem.co robic zrobili mi przeswoetlenie szyji i plecow,nic nie wyszlo.Mieszkam w uk i niestety bardzo ciezko z dobra opieka lekarska,myslicie ze to objawy nerwicy?juz nie daje sobie rady i nie wiem gdzie szukac pomocy co jakis czas dochodza nowe objawy,dodam jeszcze ze mialam robione ekg na palpitacje i wyszly ok.Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.

przez Aluś 19 sty 2014, 17:43
Witaj jeżeli masz zdiagnozowaną nerwicę a jaki piszesz masz to są na 99 % objawy somatyczne wywołane nerwicą.Proszę wklejam typowe :

Manifestacje zaburzeń nerwicowych mogą przyjmować następujące obrazy:

objawy somatyczne:
porażenia narządów ruchu lub pewnych ich części,
brak czucia (anestezja, analgezja) pewnych obszarów skóry, zaburzenia wzroku, słuchu lub nadmierna wrażliwość na bodźce, trudości z oddychaniem, uczucie ciasnoty w klatce piersiowej,
napięciowy ból głowy, ból żołądka, serca, kręgosłupa, zawroty głowy, drżenie kończyn, kołatanie serca, nagłe uderzenie gorąca
zespoły objawów charakterystyczne dla niektórych chorób czy stanów fizjologicznych (np. urojona ciąża, zaburzenia mowy, zaburzenia równowagi, napady drgawkowe przypominające padaczkę, itd.)
zaburzenia funkcjonowania organów wewnętrznych,
zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, anorgazmia, wytrysk przedwczesny, zaburzenia tożsamości płciowej)
Obrazek

Chciałem zmienić świat. Doszedłem jed­nak do wnios­ku, że mogę je­dynie zmienić siebie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rengar94 22 sty 2014, 17:33
Witam . Na wstepie chcialbym poinformowac, ze bedzie to dosyc dlugi tekst, ale staram sie szukac pomocy gdzie tylko moge. Mam 19 lat , kochajaca mnie rodzine , dziewczyne , przyjaciol , dobre wyniki w szkole , nie pale papierosow , nie zazywam narkotykow , alkohol okazyjnie raz na ok. pol roku ?? - teraz juz wcale , z fast foodow zrezygnowalem na rzecz owocow . Nigdy nie mialem problemow sercowo-naczyniowych , nie mialem nadwagi , wyniki badan w normie , cisnienie krwi ksiazkowe badz troszke nizsze niz norma , bylem i jestem aktywny fizycznie. Moj problem rozpoczal sie kiedy mialem okres ogromnego stresu , zamartwiania sie , denerwowania , przezywania , kontemplacji, ale przede wszystkim wmawiania sobie chorob (hipochondria) .Od dziecka bylem taki , ze 5-minutowy bol brzucha kojarzyl mi sie z nowotworem :lol: , wiec latwo sobie wyobrazic jaki ze mnie byl zdrowotny panikarz. Bylem tak wychowany , ze wiele osob przez moje 19 lat egzystencji na tej planecie wypominalo mi , ze wiele spraw biore bardzo do siebie albo ze nie znam sie an zartach itp. Bylem dosyc nerwowy , denerwowala mnie nawet patologia na ulicy :evil: . Ostatnio caly dzien siedzialem przy komputerze uczac sie , grajac i szukajac informacji na temat tego,ze czasem przy zasypianiu towarzyszylo mi dziwne uczucie jakbym musial wziac jeden glebszy oddech,a po zasnieciu bylo ok.Rzecz jasna nie zwracalem uwagi , ze takei cos pojawilo sie u mnie w okresie duzych stresow,bo mialem wlasnie te inne zmartwienia,a poza tym zdarzalo mi sie to raz na tyg-1,5 tyg, dopiero stalo sie czestsze gdy zaczalem sie nakrecac,ze cos jest nie tak. Dodam , ze tego dnia w ogole nigdzie nie wychodzilem sie dotlenic , kaloryfery byly odkrecone na maxa i nie wietrzylem pokoju . Ok godz. 21 grajac w gre poczulem lekkie uczucie dusznosci , ktore zbagatelizowalem . Nastepnie pojawilo sie dretwienie rak , panika i szybkie bicie serca ze strachu , polaczone z uczuciem leku i obawa o swoj stan zdrowia. Zdretwialy mi mocno rece , glowa , cos w brzuchu. Zaczolem gleboko i spokojnie oddychac , atak przeszedl po 2 min i otworzylem okno , od tej pory mialem spokoj lecz wystraszylem sie na tyle, ze nastepnego dnia pobieglem do lekarza 1szego kontaktu , cisnienie krwi bdb , osluchowo brak arytmii i szmerow , ekg tez bdb , lekarz stwierdzil , ze jestem strasznym nerwusem, bo powodow do obaw nie ma zadnych i przydalaby mi sie wizyta u psychologa . 2 dni spokoju , biore Mg , czuje sie jakby lepiej ale wieczorkiem znowu jakies zimne stopy, lekkie dretwienie w rekach , uczucie przechodzi przy zajeciu sie czyms , rozmowie , smianiu , lezeniu , wysilku fizycznym lekkim badz intensywnym , brak ogolnie boli wiencowych ,wydolnosc fizyczna wg mnie ta sama . Mimo wszystko boje sie i jutro ide robic morfologie , badanie moczu , moze test na tarczyce... Ciezko mi z tym wszystkim :hide: Podsumowujac : rozdraznienie , apatia , brak motywacji i checi do czegokolwiek , czasami bezsennosc , negatywne mysli , obawy mimo dobrych wynikow , czasem zimne stopy , dretwienie konczyn , drgania miesni . Czy to moze byc nerwica ? HELP !

przez badek123 22 sty 2014, 20:12
Witam,
Prosiłbym Was o zdiagnozowanie mojego problemu, czy jest to nerwica, czy może coś innego.
Mój problem postaram się opisać najlepiej jak to jest możliwe.

Jestem osobą nieśmiałą, długo otwieram się przed nowymi ludzmi, a również w kontaktach ze znajomymi których znam już kilka/kilkanaście lat również potrafie się "zakręcić". Czasem mam tak tak (czyli w praktyce bardzo często) że jestem bardzo zdenerwowany podczas rozmowy ze znajomymi. Znam te osoby już kilka lat, wiemy o sobie prawie wszystko, a ja się bardzo stresuje podczas rozmowy, nie wiem co mam odpowiedziec, nie potrafie zartowac i prowadzic naturalnej rozmowy. Często zapada niezreczna cisza, a ja zeby ja przerwac klepie glupoty. rowniez podczas spotkan w towarzystwie "wiecej osobowym" tj przykladowo 3 znajomych mam problem, malo sie odzywam, mam problem z wyglaszaniem wlasnego zdania, a jak juz cos mowie to mowie to w taki niepewny sposob ze te osoby nie traktuja tego powaznie. A jak juz mam przy tych osobach wykonac jakies rzeczy manualne to jest wogole katastrofa. Cos mi upadnie, cos przewroce, wszystko robie nieporadnie. Podczas poznawania nowych ludzi rowniez mam problemy, jak juz zaczne z kims rozmawiac to podczas rozmowy czuje taki "ucisk w glowie", zamroczenie ze nie moge sie skupic na tym co ta osoba mowi. Z reguly konczy sie to na odpowiedzi "tak, ok, fajnie, hehe" i koniec rozmowy. Z reszta taki "ucisk, zamroczenie na głowie" czuje rowniez podczas rozmowy ze znajomymi. Słabo rowniez dogaduje sie z rodzina, mam dwoch kuzynow w swoim wieku, z zadnym nie utrzymuje blizszego kontaktu, bo poprostu nie potrafie z nimi rozmawiac. Rowniez przez pozostala rodzine jestem postrzegany jako cichy, spokojny, malo pewny siebie. Zacząlem czytac ksiazki na pewnosc siebie i teraz jest troche lepiej, lecz nadal jest daleko do idealu. Przez ostatnie dwa tygodnie, zyskalem pewnosc siebie, rozmawialem, smialem sie, zachowywalem sie naturalniej, lecz ta pewnosc siebie gdzies uciekla i znowu jest zle. Zle chodz troche lepiej niz bylo kiedys. Bylem swobodny w wypowiedzi, lecz nadal nie potrafilem sie zachowywac na tyle pewnie i naturalnie zeby np sie szturchac, zaczepiac i wyglupiac. Bylem swobodny w wypowiedzi. lecz nie w zachowaniu.
Drugim problemem ktory mi strasznie doskwiera, jest "wieczne zamyslenie". Czuje taki jakby ucisk, "kask" na glowie. Bladze caly czas myslami niewiadomo gdzie, jak ktos cos do mnie mowi to czesto nie wiem co powiedzial, co chcial. Dzis np dostalem karteczke z zakupami, poszedlem nie myslac o tym przywiesilem ja na lodowke, a za 3 min mowie do mamy zeby mi napisala w koncu ta kartke z zakupami bo chce isc. Potrafie isc do lazienki z zamiarem mycia zebow, a sie "otrzasam" z nalanym szaponem na rece (!!). Ostatnio nawet wypadlem samochodem z drogi i uderzylem w drzewo, bo jechalem tak zamyslony. Na szczescie predkosc nie byla duza i nic mi sie nie stalo. Czesto jestem tak zamyslony i zestesowany, ze nie potrafie zrozumiec co ktos do mnie powiedzial. Robie tez wiele rzeczy na raz, rzadko tylko jedna w danym momencie. Potrafie na przyklad przy skladaniu rzeczy do szafy w miedzyczasie podejsc do komputera, sprawdzic np fb, potem isc zamyslony do kuchni, wrocic (bo w sumie nie wiem po co tam poszedlem) i dalej skladac rzeczy. Dzis udalo mi sie nawet to zamyslenie pokonac, niestety tylko na okolo godzine. Powiedzialem sobie sam do siebie na glos, ze nie chce tak zyc, chce kontrolowac sytuacje i miec panowanie nad tym co robie. I nagle caly ucisk z glowy zszedl, a ja bylem skupiony i skoncentrowany na tym co robie tu i teraz. Niestety tylko na jakis czas. Mam tez problem z motywacja, odkladam wiele rzeczy na potem i ich nie realizuje, albo sie bardzo dlugo do nich zabieram i nie robie ich do konca.
Moj problem dotyczy raczej jakiegos nienturalnego leku, stresu, braku pewnosci siebie i niesamowicie uciazliwego zamyslenia. Pomozcie mi prosze jakos to nazwac i okreslic co to dokladnie jest.
Pozdrawiam

przez 13stka 28 sty 2014, 01:04
a

a

przez Bree 30 sty 2014, 02:07
Czuje dziwnie, czuje w sobie taki lek, nie umiem tego opisac, czuje sie zestresowana jakbym wlasnie czekala w poczekalni u dentysty, albo zaraz miala wystapic publicznie. Ale jestem w swoim lozku i nie mam powod do obaw. I jeszcze co jakis czas mam takie zalamanie widzenia, tak jakby mi sie obraz przyblizal.To trwa sekunde, moze to jakis inny rodzaj zawrotow glowy, ktore ostatnio mam dosc czesto. z tym widzeniem to sie czuje jakbym byla po marihuanie, ale bie jestem.
To uczucie leku jest mi znane, ale nie mialam go chyba kilka lat i teraz nagle... Czy to jest objaw nerwicy?
Nie wiem moze sobie wymyslam ze to czuje.

-- 30 sty 2014, 01:30 --

Czuje dziwnie, czuje w sobie taki lek, nie umiem tego opisac, czuje sie zestresowana jakbym wlasnie czekala w poczekalni u dentysty, albo zaraz miala wystapic publicznie. Ale jestem w swoim lozku i nie mam powod do obaw. I jeszcze co jakis czas mam takie zalamanie widzenia, tak jakby mi sie obraz przyblizal.To trwa sekunde, moze to jakis inny rodzaj zawrotow glowy, ktore ostatnio mam dosc czesto. z tym widzeniem to sie czuje jakbym byla po marihuanie, ale bie jestem.
To uczucie leku jest mi znane, ale nie mialam go chyba kilka lat i teraz nagle... Czy to jest objaw nerwicy?
Nie wiem moze sobie wymyslam ze to czuje.

przez rasiak 30 sty 2014, 19:55
Od mysli sie zaczyna pierwsza jest zawsze mysl i dalej leci

przez rella 31 sty 2014, 01:27
Bree, trochę wygląda jak nerwica, lęk w momencie, gdy pozornie nie ma żadnego uzasadnienia.
Ale przecież jesteś w terapii, różne rzeczy się wtedy dzieją. Może poruszyłaś jakąś wrażliwą strunę ostatnio? Albo coś się zmieniło w twojej sytuacji?

przez Shantipriya 01 lut 2014, 19:51
Witam. Widzę, że są tutaj doświadczone osoby, które ''są'' w temacie, więc liczę, że znajdzie się jakaś dobra dusza, co pomoże...
Mianowicie, nie wiem, czy mam nerwicę. Wszystko na to wskazuje, ale każdy uważa, że ''robię z siebie ofiarę'' i ''przesadzam''.
Ciągle mam duszności, zawroty głowy, mam wrażenie, że ktoś mnie dusi (oddech płytki do tego stopnia, że prawie się duszę), robi mi się ciemno przed oczyma, serce mi kołacze i dosłownie ''boli''-nie jest to taki ból przeszywający, tylko taki na cała klatkę piersiową. Do tego mam kłopoty ze snem i układem trawiennym. Żołądek się dosłownie ''zwija w kłębek'', czuję to.
Jeżeli to w jakikolwiek sposób pomoże to mam ostatnio zryte relacje z ludźmi, wszystkiego się boję, matura w tym roku, a ja nie potrafię skupić się na 5 minut, żeby przeczytać jeden akapit.
Jeżeli myślisz, że gorzej być nie może...stawiasz tylko wyzwanie losowi.

''Prawda jest taka, że lotniska widziały więcej szczerych pocałunków, niż ołtarze kościołów. A ściany szpitali słyszały więcej szczerych modlitw, niż ściany kościołów''.

przez Bree 01 lut 2014, 21:18
rella napisał(a):Bree, trochę wygląda jak nerwica, lęk w momencie, gdy pozornie nie ma żadnego uzasadnienia.
Ale przecież jesteś w terapii, różne rzeczy się wtedy dzieją. Może poruszyłaś jakąś wrażliwą strunę ostatnio? Albo coś się zmieniło w twojej sytuacji?

No własnie, dla mnie to dziwne że stało się tak nagle... w sensie że skoro chodze na terapię i lecze się z osobowości uniakającej, to nie powinny mi nagle dochodzić inne choroby... Nie wiem, troche się boję że zwariowałam i sobie to wszystko wymyślam

przez angie1989 06 lut 2014, 22:45
Shantipriya, tak jak najbardziej to moga byc objawy nerwicy.

przez HuldaWawa70 07 lut 2014, 01:07
Terapeuta naprawde pomaga już sama rozmowa z kimś obcym możliwość wygadania się, sprawia ze patrzymy na wszystko z innej strony

przez Wrazliwiec 07 lut 2014, 19:42
Hejka. Słuchajcie mam jeden objaw ktory mnie martwi. Gdy jade autem czy busem i wiecie jest taka "cywa" to zauwazyłem ze bardzo wchodze w jakby marzenia senne.. Bardzo łątwo sobie wyobrazam i jestem jakby tam a nie w rzeczywistosci, w pelnym tego słowa znaczeniu, ze tak jakby sie zawieszam nie wiem co robilem co przjechalem po prostu takie marzenia senne, przypomina mi sie tam np. jakas sytuacja albo cos.. Do tego jestem poł dnia do 15 bardzo bardzo senny i zmęcznony. miałem eeg robione pol roku temu wyszło ok, nie miałem robionego tk ani nic w tym stylu.. Czy to od wyczerpania nerowwego?? Czy co to jest?? Boję się strasznie tego uczucia, bo czasami mam wrazenie ze po prostu spie na jawie.. Takie marzenia senne w ciągu dnia,, jakby fale mozgowe nagle zwalniały..

Sortuj wg