Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Katarzynka40 13 gru 2013, 23:35
angie1989,
Nerwica kochana, nerwica:( Dopadają Cię lęki, nie wiesz co się dzieje, nakrecasz się jeszcze bardziej wpadasz w panikę, biegasz po lekarzach, oni mówią, że nic Ci nie jest, a Ty nadal się źle czujesz więc denerwujesz sie coraz bardziej... to takie błędne koło...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez angie1989 14 gru 2013, 11:57
No, ale te mroczki przed oczami i szumy w uszach tez nerwica? Moze powinnam zacząć brać ten srimulotion i isc na terapie....? Ja juz nie wiem boje sie ze naprawdę coś mi jest :(

przez Enii 14 gru 2013, 13:05
angie1989, jatez te mroczki mam :roll:
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez angie1989 14 gru 2013, 14:57
Enii na prawde:)? To mnie pocieszylas:) choć na chwile :) bo zaraz znów zaczne sobie wkręcać ze moze to jednak jakiś guz...:(
Enii a masz te mroczki caly czas czy w jakiś sytuacjach? A powiedz bierzesz jakieś leki? Chodzisz na terapie?

przez Enii 14 gru 2013, 15:01
angie1989, ja mam je tylko wtedy jak mi słabo sie robi< autobus, kościół i czasami jak stresa mega miam> Natomiast moja mama ma przed migreną
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez lunatic 16 gru 2013, 21:35
Czy miał ktoś taki objaw w nerwicy: silne osłabienie i zmęczenie narastające z dnia na dzień a skrajnym momentem tego wyczerpania napad lęku? Pytam ponieważ zastanawiam się czego może być to objaw

przez najeczka 20 gru 2013, 20:14
Witajcie.
Mam 24 lata i podejrzewam, że mam nerwicę. Zaczęło się od poważnej grypy w listopadzie, której nie doleczyłam do końca. Pojawiały się po niej różne problemy z oddychaniem, byłam zmęczona, itp z dnia na dzień bolało mnie coraz więcej w środku (okolice nerek, brzuch itp). Lekarze zrobili badania i nie wykazały one nic nieprawidłowego. Ale ja się denerowałam dalej. Codziennie miałam problemy ze snem, waliło mi serce jak młot, trzęsły ręce. Czułam, że jestem poważnie chora ale lekarze tego nie wyłapują. Wmawiałam sobie wręcz choroby. W połowie listopada dostałam w pracy ataku - serce biło mega szybko, zdrętwiałam cała, nie mogłam oddychać itp., Zabrało mnie pogotowie - byłam przerażona ale sanitariusze w karetce od razu pytali czym się tak zdenerwoałam. Na miejscu zrobili mi badanie z krwi oraz tomografie głowy, wszystko ok. Dali kroplówkę z magnezem i do domu. Potem kolejne przeziębienie, znów problemy z oddychaniem. W poniedziałek lekarz stwierdził, że mam silne przeziebienie, zrobili mi rtg klatki piersiowej, ekg i badanie z krwi. Pani doktor znalazła tam podwyższony współczynnik Kinazy (podejrzewała zapalenie mięśnia sercowego) i kazała jechać na pogotowie. Tam lekarz zebrał dokładny wywiad, zrobili podstawowe badania i wykluczyli zapalenie. Lekarz powiedział, że to tylko mocne przeziębienie. Wróciłam do domu. Mój tata ma koleżankę, która jest kardiologiem. Zabrał moje wyniki badań i pojechał do niej. Uznała, że nic mi nie jest i dała numer do swojego znajomego psychiatry, mówiąc, że wygląda jej to nerwicę.
Na przeziębienie dostałam antybiotyki, a dziś lekarz uznał, że mam początek zapalenia oskrzeli i dał mi dwa inhalatory. Powiem tak. Za każdym razem jak biorę jakiś lek to wydaje mi się, że dostanę na niego uczulenie i umrę. Albo, że mam jakąś chorobę i umrę. Nie mogę zasnąć, bo mam te dziwne "tiki" jak czuję , że zasypiam to taki dreszcz całego ciała. Albo wydaje mi się, że przestaję oddychać... co chwilę mierzę sobie ciśnienie, sprawdzam tętno na szyi i ogólnie wkręcam się ciągle i ciągle... chce przestać, ale się boję. Co robić :(

przez angie1989 20 gru 2013, 23:49
Ja mialam podobnie jak ty...takie wkręcanie sobie...pierw wkrecalam sobie ze mam cos z sercem...ukg w porządku teraz jestem na etapie guza mozgu...:/:/:/ dzis pierwszy raz bylam u psychiatry/neurologa i stwierdzil depresje i nerwice lękowa dostalam,tabletki i zobaczymy co będzie dalej. Proponuje Ci wybrać sie do psychiatry bo inaczej bedziesz sie nadal zadręczać i wymyślać coraz to nowe choroby...

-- 20 gru 2013, 22:49 --

Ja mialam podobnie jak ty...takie wkręcanie sobie...pierw wkrecalam sobie ze mam cos z sercem...ukg w porządku teraz jestem na etapie guza mozgu...:/:/:/ dzis pierwszy raz bylam u psychiatry/neurologa i stwierdzil depresje i nerwice lękowa dostalam,tabletki i zobaczymy co będzie dalej. Proponuje Ci wybrać sie do psychiatry bo inaczej bedziesz sie nadal zadręczać i wymyślać coraz to nowe choroby...
Ostatnio edytowano 20 gru 2013, 23:49 przez angie1989, łącznie edytowano 1 raz

przez najeczka 21 gru 2013, 10:07
Jestem pewna, że pójdę do psychologa. Kiedyś miałam depresję i leczyłam się lekami i psychoterapią i pomogło, mam nadzieję, że i tym razem pomoże...

przez angie1989 21 gru 2013, 11:29
No ja mam leki a pomysle tez o psychoterapii. Zastanawiam sie tez nad wykonaniem tego rezonansu...:(
nie wiem raz sobie mowie ze to przez nerwice te obajwy a raz ze jednak na pewno cos mi jest.

przez Rashid 21 gru 2013, 17:54
Ja mam zdiagnozowaną depresję, ale podejrzewam, że mam też coś z nerwicy. Od jakiegoś czasu po kilka razy dziennie myślę o swojej przyszłości, swojej pracy, jaki zawód będę wykonywał, wyobrażam sobie to wszystko. Gdy sobie wybiorę jakiś zawód, robię coś w jego kierunku zaczyna we mnie narastać takie dziwne napięcie, żeby tego jednak nie robić, że to nie jest to co chce w życiu robić i znów zmieniam na co innego moje plany. W ogóle zauważyłem, że jak widzę kogoś szczęśliwego ze swojego zawodu zaczynam mu zazdrościć i zmieniam zawód który chcę wykonywać w mgnieniu oka. Sporo myślałem nad tym i ja chyba nie tyle szukam określonego zawodu co poczucia szczęścia i satysfakcji. Będę chyba musiał porozmawiać o tym z psychologiem przy następnej wizycie.
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez YaMaSuKro 22 gru 2013, 14:19
Witam czy przy nerwicy normalne jest , ze mam codziennie brak równowagi , tzn idąc do pracy mam uczucie , ze zaraz upadnę , nogi słabe (kolana jakby się uginały) . Jak siedzę wszystko jest okej tylko podczas chodu do tego dochodzi dziwny ucisk w jednym miejscu z tylu glowy do bólu daleko ... Ciągle dotykam te miejsce ... To trwa już 4 lata czy to , może być jakiś tętniak czy guz ? ... Byłem u neurologa prywatnie zrobił zwykłe badania typu młoteczek i nic nie stwierdził ... Mam astygmatyzm , może to powód ? ...
Z tego co mi się przypomina ... Kilka lat temu miałem atak paniki po wypiciu wódki z red bullem ...Mialem strasznie przyśpieszone tętno ... Zrobiłem ekg wyszlo ok , ale serce od tamtej pory często mnie kuło ... Lekarz stwierdził , ze to nerwica dlatego powiązuje te 2 rzeczy . Jak żyć nie mam żadnych marzeń boje się , ze coś strasznego siedzi w tej glowie a z 2 strony kurde mija 4 lata i nadal żyje z tym , że czuje jakby to nie ja jestem obok wszystkiego .

przez angie1989 22 gru 2013, 16:51
Witaj w klubie ja tak jak ty wkręcam sobie ze mam cos w glowie...bylam,u dwóch neurologów i niby Oki. Ja tez,mam dziwne objawy...taki ucisk w glowie szum w uszach mroczki przed oczami
Psychiatra zdiagnozowal,depresje i,nerwice lękowa...boje sie ze umrę...nic mnie nie cieszy... Serce czasem wali jak,mlot bylam,u,kardiologa i ok... Czasem,usnę,i za,chwile budzę sie przerażona jakby ktoś mnie wystraszyl
..mimo ze mam zdiagnozowana nerwice nadal sie boje ze to rak:(

przez SmutnyLysy 23 gru 2013, 16:16
Też to miałem ;)
Ból w głowie, uczucie spuchnięcia, baniak.
Angie - chyba przyda Ci się ktoś do rozmowy, bo kiepsko to brzmi.

Sortuj wg