Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez milly93 19 paź 2013, 18:14
Witam,
lekarz rodzinny zdiagnozował u mnie nerwice w czerwcu, zaczęło się od zwykłego "globus histericus"w gardle.
Teraz jednak moje objawy diametralnie się zmieniły.
Mam ciągłe zawroty głowy, jakby wyostrzenie widzenia, osłabienie, masakryczne bóle głowy na które nie pomagają żadne tabletki, trzęsą mi się ręce i nogi, ciągle odczuwam gorąco i poci mi się twarz, nie mogę usiedzieć w jednym miejscu, do tego co jakiś czas pojawia mi się metaliczny posmak w ustach. Aha, i niedzieje się to w sytuacjach stresowych, tylko trwa cały czas. Czy to są klasyczne objawy nerwicy? Czytałam że takie objawy może dawać SM i teraz strasznie się boje. Proszę o odpowiedź.

przez nynu28 19 paź 2013, 22:30
Witajcie ;) pozwólcie ze dołączę do rozmowy, czytając wątek powyżej chciałam powiedzieć że ja jeszcze dobre 2tyg temu miałam te same objawy ciągłe zawroty głowy wymioty piski szumy w uszach , ból karku ból głowy dzień w dzień ,osłabienie ,pocenie ,słabo mi się robiło w autobusie , markecie, domu , drażniło, silne zaburzenia widzenia , zaburzenia słuchu, zaburzenia węchu ,smaku o.k 2lata się z tym męczyłam byłam na skraju wyczerpania , odwiedziłam wszystkich lekarzy ,zaliczyłam wszystkie szpitale, nawet uzdrowiciela i co sie okazało moim jedynym ratunkiem jak teraz wiem cierpię na silną nerwicę biorę leki i czuję w końcu ulgę :)))pozdrawiam
Nie wiem co się zemną stało ,co lub kto tak nagle mnie zmienił !?
Brakuje ci Wsparcia rozmowy? jestem dla Ciebie!

Nerwica lękowa-zaburzenia somatyczne/wychodzenie z ciała/lustro odbicie

facebook/Paranormal-Activ-Forum-Wsparcie-Choroby-Psychiczne-czy-dar

przez abrucjusz 20 paź 2013, 17:28
To mój pierwszy post wiec witam wszystkich nerwusów :)

Ostatnio ciągle wsluchuje się w serce, siedze w pracy i czuje czy bije i jak bije. Ale najgorsze jest to, że czuję je także po jakims wysilku, np. jak wstaję i ide do toalety, to jak już do niej wejde i sie zatrzymam, zaczynam czuc uderzenia serca w klatce ( nie jakies szczególnie szybkie) Trwa to kilka sekund ale przy tym zaczynam sie denerwowac ze mi wyskoczy albo ja zwariuje czując te bicia. Albo gdy wstane z kanapy i pojde wyciagnac klucze z kieszeni z kurtki w przedpokoju to jak juz dojde do kurtki i sie zatrzymam to tak samo czuje bijace serce kiedy wyciagam klucze z tej kurtki. Boje sie do tego stopnia ze już będąc w drodze do tej kurtki denerwuje się na samą mysl czy bedę czul to bicie czy nie, gdy sie zatrzymam. Macie takie cos czy lepiej to zbadac? cale zycie uprawialem sporty biegalem i jakos bylo wporządku a tu takie cos :( Robilem holtera i echo i niby wszystko ok z serduchem ale niepokoi mnie to..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 20 paź 2013, 17:38
Nerwicowciec skupia sie na jednym, Ty akutat z jakies powodu wybrales sobie bice serca. Ale zamiast tego moglo byc cos innego. z jakiess powodu
uwazasz te sytuajce jaka zagarazajaca. Serca masz na pewno zdrowe jak dzwon. Przyczyna jest w psychice. Idz na terapoe bo to sa poczatki
nerwicy i terapia moze ci pomoc.

przez kotkopsotko 21 paź 2013, 13:33
Bóle kości

Kochani prosze o informację czy ktoś z was tak jak ja zmaga się z bólami kości, jakby mięśni, stawów ? totalne osłabienie, ból wewnętrzy ciała, osłabienie rąk.... mam wrażenie ze bola mnie łydki, mrowi mnie koło ust, skacze powieka ? czy to brak magnezu ?
bylam u endokrynologa, wykluczyl choroby tarczycy ( tsh, ft3 i ft4 oraz aty tpo w normie).
juz nie chce szalec i szukac chorob bo nic innego osttatnio nie robie...
problemow ze snem nie mam.
Rano nie mam w ogole sily, energii....

Pozdzrawiam

przez hania33 21 paź 2013, 16:27
kotkopsotko, Udaj sie do specjalisty , po co sie męczyć on stwierdzi czy to nerwica czy depresja , nie szukaj chorób innych najpierw sprawdź to.

-- 21 paź 2013, 16:39 --

• Zmęczenie i niski poziom energii.
Ciągłe zmęczenie, brak chęci do aktywności fizycznej, poczucie słabości to ważne objawy.To jest objaw depresji.

-- 21 paź 2013, 16:41 --

Somatyczne objawy nerwicy

Nerwica lękowa oddziałuje także na ciało. W większości przypadków nerwica przybiera charakter somatyczny. Do najczęściej spotykanych objawów somatycznych należą migrenowe bóle głowy, kołatanie lub nerwica serca, podwyższone tętno, nadmierne pocenie się, nerwica żołądka czy napięcie mięśniowe. Do wtórnych objawów nerwicy należy między innymi szczękościsk oraz nadciśnienie tętnicze.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Enii 21 paź 2013, 17:05
kotkopsotko ja napisze Tobie moje objawy na przełomie ponad 10 lat: niepokój, lek niewiadomo przed czym, dusznośći, kłucie po lewej stronie piersi, mroczki przed oczmi i uczucie ze zemdleję, ostatnio doszło mrowienie i dretwienie kończzyn górnych i dolnych, bóle głowy, karku, bóle rąk. Jak sobie coś przypomne to dopiszę.
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez TrukerSon 21 paź 2013, 22:36
tak to nerwica.ja też żadnych zmartwień nie mam,a nerwicę i owszem.czas do psychologa,niech podejmie decyzję co dalej,szkoda życia na takie samopoczucie :D

A skad ta pewność ? . A nie do psychiatry czy coś ? .. No po prostu nie da się żyć tak :(

przez MS-13 22 paź 2013, 16:33
Witam, mój problem polega na tym, że boję się wyjść na dwór pieszo, zaraz napadają mnie jakieś dziwne lęki typu:suchość w ustach, zimny pot muszę przebiec do jakiegoś pomieszczenia, bo wydaje mi się ze zaraz zemdleje serce wali mi jak szalone prześladują mnie jakieś dziwne myśli.Dodam, że nie mogę przez to normalnie żyć i funkcjonować, gdy powiedziałem o tym rodzinie to oskarżają mnie, że nie chcę iść do pracy, a tak wcale nie jest.Proszę powiedzcie co mi dolega, czy to nerwica,agorafobia, czy coś innego.
Ostatnio edytowano 22 paź 2013, 18:53 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez linka 22 paź 2013, 16:53
Nikt cię tu przez internet nie zdiagnozuje. Polecam wizytę u psychiatry i psychoterapeuty. Dowiesz się co ci jest i jak sobie z tym radzić, a nam łatwiej będzie coś ci podpowiedzieć jak będziesz znała diagnozę :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MS-13 22 paź 2013, 17:10
linka, jakby to było takie proste to nie pisałbym na forum, tylko udał się do poradni.Nie miałeś mi stawiać diagnozy, tylko liczyłem na jakieś podpowiedzi co mi może dolegać, czy ktoś miał podobne leki itp.

przez PJT 22 paź 2013, 17:12
Pasuje do agorafobii
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez niosaca_radosc 22 paź 2013, 18:55
TrukerSon, najlepiej wybrać się do psychiatry i on Cię zdiagnozuje, jeśli zależy Ci na diagnozie.
Psycholog też byłby bardzo pomocny. Mógłby Ci pomóc się pozbierać i powoli eliminować wszystkie dolegliwości.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez kotkopsotko 26 paź 2013, 11:57
Witam,
Kochani pisze na tym forum już któryś raz. Zawsze mogę liczyć na wsparcie ze strony forumowiczów, także teraz również postanowiłam napisac tutaj licząc na pomoc.
Napisze wprost moje miliony dolegliwości , które można ze sobą wiązać albo i nie...
Generalnie 3 miesiąc już czuję się źle, jak nigdy w sumie.... Utrudnia mi to bardzo codzienne funkcjonowanie.
- czasami skacząca powieka, drżenie koło nosam mrowienie górnej wargi, policzka
- osłabienie siły mięśniowej (każdy wysiłej fizyczny zaraz kończy się bólem i zakwasami)
- pieczenie i mrowienie w kościach, czasami łamanie jak na chorobę
- mrowienie łydek, twarde łydki
- napięty i sztywny kark, ramiona
- bóle kręgosłupa- ledzwiowego- ból wchodzi w nogi i sa jak z ołowiu, ból jednego z kręgów/dysków w odcinku piersiowym (jak się ucisnie w odpowidnim miejscu to mega kłuje w kręgosłupie i ten ból jakby wchodzi mi w ręce które sa osłabione, mrowi aż w palcach)-może dyskopatia ?
- skakanie czegoś w każdym odcinku ciała, jakby uderzanie palcami pod skóra ? sama nie wiem...
- problemy z koncentracją, apatia- czuję i wiem że wynika to wlasnie z tego ze jestem ciagle obolała, sztywna... jak nigdy !
- mięśnie bolą, czuję je pod skórą
- światłowstęt i coza tym idzie ból głowy w okolicach zatok

mam 28 lat a chwilami czuję się jak wrak człowieka. nigdy się chyba tak nie czułam. sama juz nie wiem czy to jakis powazny brak magnezu czy jak ?
mam nerwice juz od dawna. radze sobie z nia lepiej raz gorzej. jestem uzalezniona od wklepywania w gogle wszystkich swoich dolegliwosci i doszukiwania sie chorob- wlasnie przypisalam sobie fibro, SM, borelioze i mase innych. Tak czy siak czuje sie zle.
Morfologia podstawowa wg lekarza bardzo dobra, klopoty endokrynologiczne wykluczone.

Pozdrawiam was
Ostatnio edytowano 02 lis 2013, 00:18 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Sortuj wg