Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: dziwny symptom nerwicy ?

przez LucidMan 12 sty 2009, 13:20
regina, tego typu objawy ma wiele, wiele a nawet więcej ludzi niż myślisz, nie koniecznie takie same, ale podobne, które każdy odczuwa na swój sposób. Wspólnym mianownikiem jest oczywiście lęk.
A teraz fundamentalne pytanie, które pewnie chciałabyś zadać: Czego się boję? Co jest powodem? Pewnie sobie odpowiesz:
gdy jestem w jakiejś nowej sytuacji, której towarzyszą duże emocje, jest mi bardzo trudno. zdarza się to w najmniej pożądanych momentach: spotkanie towarzyskie, koncert...

Ale nie, to nie te sytuacje są powodem lęku, one tylko wyzwalają lęk. Powód tkwi głęboko w Tobie, w środku Twojej głowy. Jeśli objawy zaczną Ci dawać w kość, proponuje udać się do psychiatry, który powinien polecić Ci terapie u psychoterapeuty.

P.S. Masz objawy podobne do odczuć w świadomym śnie, wykluczając lęk, strach, absurdy, nie logiczne myślenie ;)

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez bedewere 12 sty 2009, 17:35
regina te bjawy to poczucie derealizacji, też tak mam czuje się czasem jakbym byłam gdzieś obok jak nie ja. Wyczytałam gdzies ze to jest objaw, jakby obrona organizmu przed stresem, długo mi zajmuje wyjscie z tego stanu, trzeba wtedy gleboko oddychac i odsowac od siebie zle mysli, moze nawet je ignorowac ..pozdrawiam :-)

przez carlos 12 sty 2009, 21:42
Z tego co opisujesz wygląda to całkiem jak derealizacja.. taka konfuzja, sen , lęk i to charakterystyczne uczucie "zza szyby". Poczytaj o derealizacji w tym dziale ;) Sądze, że znajdziesz interesujące Ciebie informacje.

Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Victorek 12 sty 2009, 23:33
Mnie tez to wygląda ja derealka, znam parę rzeczy z tego co piszesz, ten stan świadomości, nie odbierania bodźców, głos gdzieś daleeeko, jakiś obcy, i strach STACH LĘK, w głowie chaos kompletny, pustka, to wszystko wytwarza właśnie ta nerwica, coś z czym miałas problem możliwe całe życie, bądź silne przeżycia które to wywołały. Możliwe że pora się wybrać do specjalisty, choćby o tym pogadac? co o tym myślisz?
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez regina 13 sty 2009, 12:51
Tak, wiem, potrzebuję tego... wczoraj czułam się tak, że już zdecydowałam, że się udam do lekarza.

Czy ktoś może polecić kogoś godnego zaufania w Krakowie, ewentualnie okolicach?

looked out the window twice, just to be sure
that no one was standing outside the door
but it's just as calm as it was before
they're all gone now, not there anymore...

przez LucidMan 13 sty 2009, 13:21
regina, sprawdź w dziale Miasta. Jest wiele wpisów w temacie Kraków (ok. 50 stron).

Pozdrawiam 8)
Lucid life

Czy to typowe objawy nerwicy??

przez colinn211 13 sty 2009, 21:15
Witam mam 22 lat i mam torbiel pajeczynówki o wymiarach 32x10mm. Moja sytuacja jest bardzo skaplikowana i nie wiem co mam o tym myslec zaczne od poczatku, od kiedy pamietam mialem zawsze dziwne bole w lewej skroni trwaly one nie wiecej niz 3 sek i byl to bol jakiego nie mozna sobie wyobrazic wszystko wypadalo mi wtedy z rak a sam kladłem sie nie raz na ziemi te bole wystepowaly tak co 3 miesiace i zadko jeden po drogim dalo sie z tym zyc:0 poszlem do neurologa i przepisal mi amizepin który mi pomogl nie mialem bardzo dlogo zadnego ataku bol wrucil po ok 2 latach ale byl dozo slabszy. jkis rok temu zaczela mi sie przygoda z psychiatra poniewaz mialem straszne leki (bardzo dramatyczne zdarzenie)zapisal mi lexapro 10 mg i od tego czasu zaczely mi sie straszne bole glowy wszystkich rodzajów od slabych uciskowych az do okropnych nie do wytrzymania ale minely po okolo miesiacu i pozniej czulem sie wspaniale tak dobrze ze sam po 5 miesiacach odlozylem leki bylo dobrze jeszcze przez pare miesiecy az wkoncu pod wplywem dozego stresu ( to był najgorszy czas w moim zyciu myslałem ze trafilem do piekła)ktory trwal dlozszy okres czasu zaczelo mnie sciskac w klatce piersiowej ale tak bardzo mocno mialem dusznosci ( jezeli byla jakas sytuacja ktora wymagala odemnie koncetracji nagle przechodzilo ale wracalo po chwili , pewnego dnia zaslablem pamietam ze bylem strasznie wystraszony i dostalem strasznych bolow glowy nic nie pomagalo zadne prochy moze tylko afoban ( przeciwlekowy) ktore trwaja do dzis z malymi przerwami ale caly czas o nich mysle a najwiekszy problem jest w tym ze mam ta torbiel . mozliwe ze te bole sa od tego ?ostatnio przechodzilem przeziebienie i bol głowy tak jakby zmalał bolały mnie tylko zatoki(chyba). nie mam zadnych mdlosci mroczków przed oczami zawroty tylko przy bardzo ciezkiej pracy brak padaczki troche tylko pogorszyla mi sie pamiec i moze troche wzrok . Ciagle wynajduje sobie rozne choroby i strasznie cierpie i nie wiem na co sie leczyc.. pomóżcie
|< <
"Zostawmy to i chodźmy na spacer, bo dzisiaj świat wygląda inaczej..."

Czy to typowe objawy nerwicy??

przez colinn211 13 sty 2009, 21:16
Witam mam 22 lat i mam torbiel pajeczynówki o wymiarach 32x10mm. Moja sytuacja jest bardzo skaplikowana i nie wiem co mam o tym myslec zaczne od poczatku, od kiedy pamietam mialem zawsze dziwne bole w lewej skroni trwaly one nie wiecej niz 3 sek i byl to bol jakiego nie mozna sobie wyobrazic wszystko wypadalo mi wtedy z rak a sam kladłem sie nie raz na ziemi te bole wystepowaly tak co 3 miesiace i zadko jeden po drogim dalo sie z tym zyc:0 poszlem do neurologa i przepisal mi amizepin który mi pomogl nie mialem bardzo dlogo zadnego ataku bol wrucil po ok 2 latach ale byl dozo slabszy. jkis rok temu zaczela mi sie przygoda z psychiatra poniewaz mialem straszne leki (bardzo dramatyczne zdarzenie)zapisal mi lexapro 10 mg i od tego czasu zaczely mi sie straszne bole glowy wszystkich rodzajów od slabych uciskowych az do okropnych nie do wytrzymania ale minely po okolo miesiacu i pozniej czulem sie wspaniale tak dobrze ze sam po 5 miesiacach odlozylem leki bylo dobrze jeszcze przez pare miesiecy az wkoncu pod wplywem dozego stresu ( to był najgorszy czas w moim zyciu myslałem ze trafilem do piekła)ktory trwal dlozszy okres czasu zaczelo mnie sciskac w klatce piersiowej ale tak bardzo mocno mialem dusznosci ( jezeli byla jakas sytuacja ktora wymagala odemnie koncetracji nagle przechodzilo ale wracalo po chwili , pewnego dnia zaslablem pamietam ze bylem strasznie wystraszony i dostalem strasznych bolow glowy nic nie pomagalo zadne prochy moze tylko afoban ( przeciwlekowy) ktore trwaja do dzis z malymi przerwami ale caly czas o nich mysle a najwiekszy problem jest w tym ze mam ta torbiel . mozliwe ze te bole sa od tego ?ostatnio przechodzilem przeziebienie i bol głowy tak jakby zmalał bolały mnie tylko zatoki(chyba). nie mam zadnych mdlosci mroczków przed oczami zawroty tylko przy bardzo ciezkiej pracy brak padaczki troche tylko pogorszyla mi sie pamiec i moze troche wzrok . Ciagle wynajduje sobie rozne choroby i strasznie cierpie i nie wiem na co sie leczyc.. pomóżcie
|< <
"Zostawmy to i chodźmy na spacer, bo dzisiaj świat wygląda inaczej..."

Re: Czy to typowe objawy nerwicy??

przez cleo27 13 sty 2009, 22:43
moga to byc objawy nerwicy,ale musisz isc do specjalisty,do psychiatry...tu niestety na forum nikt nie moze postawic Ci diagnozy
oj....pózniej coś napiszę!

Re: Czy to typowe objawy nerwicy??

przez LucidMan 14 sty 2009, 14:45
cleo27 napisał(a):moga to byc objawy nerwicy,ale musisz isc do specjalisty,do psychiatry...tu niestety na forum nikt nie moze postawic Ci diagnozy

Popieram. My co najwyżej możemy Cię wspomóc dobrą radą, ale tylko jeśli chodzi o nerwicę lękową. Porób podstawowe badania i jeśli zostaną wykluczone schorzenia fizyczne, udaj się do psychiatry lub psychologa. Po postawieniu diagnozy wróc do nas :)

Powodzenia, pozdrawiam
Lucid life

Czy to była Nerwica Serca ???

przez Gandalf 19 sty 2009, 02:32
Hej

Miałem w ten weekend na uczelni mała przygode, raczej udzielalem pomocy osobie chlopakowi 22 lat waga okolo 105 kg. Przechodzilem z dwoma kolegami do innego budynku na uczelni, a tu stoi moj kolega i mowie na co czekasz, a stoje czekam na karetke to Paweł zasłab ma chyba zawał serca !!!! :!: Ja jako Ratownik Wopr pobieglem, miał noedowład nóg, drgawki bardzo silne, duszenie, ułozylismy go na ławce, podłozylismy kurtki pod jego głowe, ja jeszcze reka trzymalem jego głowe, kazałem koledze uniesc nogi do góry, otworzylem zrenice bardzo zwezone, nie reagowal na polecenia, dusznosci byly dziwne ale nie bylo zadlawienia jezykiem, ułozylem mu głowe w bok, dusznosci zmalaly odech sie wyrównał, strasznie zacisnol reke na klatce piersiowej dokladniej w okolicy mostka, chcialem ta reke w jakis sposób odczepic nie dało rady siła była ogromna. Karetka nie przyjezdzała po 20 minutach !!! Koledzy mi pokazli leki nie wiedzieli co to były to ziołowe tabletki uspokajajce Persen. Podobno był 2 tyg temu w szpitalu psychiatrycznym kolega miał wypis lecz niestety nie przeczytałem co i jak, jak myslicie czy to była może Nerwica Serca silna. P.s Podobno dzien przed sporo wypił alkoholu równiez po wyjsciu ze szpitalu zaliczyl spora Bibe, czy moze bierze silne leki ale dowiem sie tego pzdr .

Re: Czy to była Nerwica Serca ???

przez depresyjny86 19 sty 2009, 12:29
Mi to wygląda na jakiś silny atak spowodowany lekami.Z tego co przeczytałem to bardzo musiało to przypominać atak padaczkowy?Jeżeli tak to napewno leki,no ale lekarzem nie jestem....Jak sie dowiesz to napisz.
:)

Re: Czy to była Nerwica Serca ???

przez Gandalf 19 sty 2009, 13:59
Dowiedzialem sie ze bral silne leki depresyjne i leczyl sie na bardzo silna depresje oraz mial 2 próby samobójcze

pomocy juz nie wytrzymuje niech to sie skonczy!!!!!!!!!!!!

przez laska160 28 sty 2009, 18:24
witam ja mam jakas faze na moje oddychanie caly czas mnie jakby zatykalo do tego wzdety brzuch dretwienie jezyka i problemy zpolykaniem sliny o niczym innym nie mysle cala moja uwaga jest skupiona na oddechu wstaje rano o6.00 i sie zaczyna do tego jakies drzenie glowy nic mnie nie cieszy nic mi sie nie chce mam mdlosci zawroty glowy tak sie zyc nie da caly czas trzymam sie za szyje bo mysle ze sie udusze kazdy halas mi przeszkadzacaly czas latam po lekarzach boje sie o swoje zycie jestem tak nerwowa na wszystkich sie dre wszystko mnie denerwoje ale najgorszy jest to uczucie jakbym oddechu nie mogla do konca nabrac caly czas tak mam coraz czesciej mysle o samobojswie jako o wyzwoleniu od tego oddechu robilam spirometrie ok gastroskopie ok wszystkie badania niby w porzadku a mnie dusi boze jak ja cierpie codziennie placze bo mam tego dosyc czy to kiedys minie od psychiatry dostalam triticco ale bralam poltora miesiaca nie pomoglo potem pramolan tez nie pomagal moze przez dwa tygodnie bylo ciut lepiej ale teraz znowu to samo wczoraj mi zmienila na promazyne i afobam doraznie ale niewierze zeby pomoglo chodze na psychoterapie w poniedzialek bylam pierwszy raz i musialam wziac 2 walidole zeby wogule tam wysiedziec nie wiem co mam dalej robic jestem zrozpaczona czy ja umre moze to mnie wyzwoli jestem wykonczona psychicznie i fizycznie moze jestem na cos powaznie chora tylko nie wiem na co njakies pieczenie i skrecanie w przelyku nie wiem co mam z tym dalej robic zadzwonie chyba po pogotowie zeby zabrali mnie do psychiatryka moze tam mi pomoga wczoraj dostalam chlorprothixen od psychiatry mam stopniowo zwiekszac dawke az dojde do szesciu tabletek na dobe a ja po trzech chodze jak nacpana boze jak sie boje nie wiem co mi jest.

Sortuj wg