Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez doxx85 29 wrz 2013, 22:05
witam... jestem chory na nerwice lekowa juz 2 lata poczatki byly masakryczne lecz odrazu w sumie dowiedzialem sie co mi jest bo moj brat mial to samo i babcia a wiec to rodzinne...chodz bylem zawsze usmiechnietych chlopakiem ale nerwice zapoczatkowala moja byla...( terrorystka ) lecz to stare dzieje ;) ...... leczylem sie od samego poczatku tabletkami bo nie potrafilem z tym normalnie funkcjonowac... wiele rodzaji tabletek anty depresyjnych prubowalem ale nic nie dzialalo do czasu.... zasze bylem za granica jak nie holandia to niemcy ( w niemczech mnie dopadlo te chorubsko ) wrucilem na ponad rok do polski myslalem ze moze pomoze... ale nie nic z tego.... zawroty glowy , kolotania serca , obawy czy nic ze mna nie jest innego , bole glowy w roznych czesciach jej , czkawka sercowa , dretwienie rok , kucia w klatce piersiowej.... mozna bylo by wyniemiac a wymieniac...po 2 latach bycia samemu ( musialem odpoczac od dziewczyn) poznalem dziewczyne ktora mieszkala w irlandii ( teraz juz jestemy w irlandii razem...a wiec moge powiedziec ze milosc dziala cuda...:P ) ale pisze po do by powiedziec ze 2 miesiace przed wyjazdem mialem obawy ze tutaj dalej to bedzie sie dzialo a tabletki zadne nie pomagaly.... zmienilem poraz kolejny na niby jakies z innej kategorii jak to powiedziala pani psychiatra ... teraz biore ASERTIN najtansze z tych wczesniejszych a najbardziej na mnie dzialaja i z powodzeniem.... oczywiscie mam z soba 3 paczki rowniez uspakajajacych alprox 1 ( najmocniejsze z kategorii uspakajajacych jak cos by sie dzialo to pol tablerki i na nowo urodzony) ...jestem juz tutaj okolo pol roku... bylo naprawde super , praktycznie zadnych obiawow procz czucia jak mi bije serce jak leze na lozku...przestalem o tym myslec co jest najbardziej zadawalajace bo ten kto ma ta chorobe to wie ze jest to nie mozliwe....kurcze lecz ostatnie 2 tygodnie czuje w nocy (nie kazda noc) jak sie przebudze ze tak jakby mnie w gardle cos sciskalo lekko i przechodzi takie dziwne uczucie na klatke piersiowa i odrazu sie wlancza chwilowy lek... bo albo zasne i staram sie o nim nie myslec albo magiczne pol tableteczki alproxu:) oczywscie dziennie biore po 1 tabletce asertinu bo kuracji nie mozna przerywac a mam zamiar ciagnac ja jak najdluzej zeby juz nie powrucilo... ma ktos podobne obiawy z gardlem jak ja ? bo takich jeszcze wczesniej nie mialem .. pozdrawiam wszystkich newico lekowcow :) nie dajcie sie to tylko nerwica !!

-- 29 wrz 2013, 22:14 --

a jesli chodzi o takie sprawy jak melisa to nie ma szans na zaawansowana nerwice... za slabe sa nawet tabletki ziolowe ... wszystko przerabialem.... z nerwica nie mozna walczyc ale trzeba znac na nia konkretne combo :)

przez vifi 29 wrz 2013, 23:37
cojestzemna, masz jakieś lęki społeczne i chyba wbudowany schemat przegranej. Nie musisz nic udowadniać rodzinie ani nikomu. Dobrze by było jakbyś z czasem zobaczył się z jakimś psychologiem, bo to jak odbierasz innych ludzi i siebie będzie ci utrudniać życie.

przez gosiulek 30 wrz 2013, 09:09
Od kilku dni jest kiepsko....chyba potrzebuję pomocy psychologa....czuje ciągłe napięcie i nerwy...siada mi organizm...całe ciało się trzęsie...wczoraj w sklepie myślałam,że zemdleję...poty,kołatanie serca,kłopoty z oddychaniem,strasznie mnie trzęsło...do tego ból stawów,który o dziwo przeszedł trochę po magnezie...doszukuję się różności...chodzę po lekarzach,robię badania...mam uczucie duszenia i gulę w gardle...nic mnie już nie cieszy :why:
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez doxx85 30 wrz 2013, 10:24
ja od 5 miesiecy legularnie zapodaje sobie magnez z potasem tez mi bardzo duzo pomoglo... ja to bym radzil nie psychologa lecz psychiatre a dopiero po czase psychiatra sam wysyla do psychologa...

przez gosiulek 30 wrz 2013, 10:32
Czyli najpierw leki a potem psychoterapia ?
Obrazek

przez doxx85 30 wrz 2013, 10:34
radze przeczytac ksiazke jak np: Joseph Murphy ``potega podswiadomosci `` bardzo duzo pisza tam co sie moze dziac z naszymi umyslami..... trzeba robic wszystko by byc szczesliwym takie moje podsumowanie po ten ksiazce... jest jeszcze wiele innych ponoc madrych ksiazek ale jakos do nich nie zagladnolem:) ....trzeba przemowic naszej podswiadomosci za wszelka cene ze jest sie zdrowym ale to dluga droga....

przez gosiulek 30 wrz 2013, 10:38
Ze mną jest coraz gorzej...jeszcze trochę i przestanę wstawać z łóżka...wszystko budzi mój lęk...
Obrazek

przez doxx85 30 wrz 2013, 10:44
znam odemnie z grona znajomych ze wyszedl z tego bez zadnych lekow ( tak najlepiej bez faszerowania sie ) dlugo sie przy tym meczac ale ziomek bardzo duzo czytal o tym , ksiazki ktore nigdy nie wyszly w polskim jezyku ... a wiec na pewno najpierw psychiatra zobaczysz co on ci powie... jak bedzie dobry psychiatra to cie wysle odrazu do psychologa ...... ja mialem pierwszego psychiatre ktory mnie leczyl poltora roku i nawet nie pomyslal o zadnej terapi... zmienilem go i u drugiego odrazu wyslal mnie do psychologa.... sa terapie grupowo z tego co wiem refundowane przez nfz....

-- 30 wrz 2013, 10:47 --

gosiulek napisał(a):Ze mną jest coraz gorzej...jeszcze trochę i przestanę wstawać z łóżka...wszystko budzi mój lęk...

idz do psychiatry niech ci przepisze alprox... powiedz ze wiesz ze dzialaja ukajajaco na nerwice lekowa ( po 5 minutach pstryk i wszytsko znika i czujesz sie poprostu normalnie ).... na pewno ci powie ze sa uzalezniajace wiec biez je z glowa.... i walcz o to by ci przepisal powiedz ze nie potrafisz z tym juz zyc....

-- 30 wrz 2013, 11:29 --

najgorsze jest to w tej chorobie ze potrafi zniszyc cie... niektorzy zyja z ta choroba juz pare lat i nawet nie wiedza co im jest mysla ze niebawem umra... a to jest bzdura... ja ogolnie poznalem 3 ziomkow co ma ta sama chorobe... jeden co wymienilem wczesniej , drugi to rusek z niemiec ( mlody , dopiero co mu sie ukazala choroba ) i trzeci co poznalem w pracy i dopiero przed samym zwolnieniem siebie bo wyjezdzalem do irlandii to slowo do slowa i sie okazalo ze biedak zyje z tym ponad 4 lata nie wiedzac co mu jest , co chwile wymyslal ze ma jakies choroby... zaczolem z nim rozmawiac i mu powiedzialem co ja mam i tak wlasnie go przekonalem ze nie umiera tylko ma nerwice.. dalem mu linki na fora co ludzie mowia o tym i zaczal sie poglebiac w tym i troche mu ulzylo ale byl juz tak przezarty tym ze nie chcial czasami w dalszym ciagu wiezyc .... z tego co wiem to posluchal mnie i odwiedzil psychiatre ale kontak sie urwal bo wyjechalem .....

przez gosiulek 30 wrz 2013, 11:36
Kiedyś byłam zupełnie inna...potrafiłam się z wszystkiego cieszyć...tęsknie za tym kiedy było normalnie...mogłam wszystko robić...teraz zaniedbuję dom...i tylko się zadręczam...moje myśli krążą tylko wokół jednego...wokół lęku i tego,że on mi nie pozwala nic zrobić...dzięki za każde słowo...nie mam za bardzo z kim pogadać...a nie chcę bliskich zadręczać bo i tak się o mnie martwią i sami denerwują...
Obrazek

przez wwxbb 30 wrz 2013, 17:54
Proszę o pomoc w rozpoznaniu

Witam
Jestem mężczyzną, Mam 24 lata. wszystko zaczęło się około 3 lata temu. byłem chory prawdopodobnie na zapalenie migdałów i gdy już trochę dochodziłem do siebie była taka sytuacja ( proszę się nie smiać ) że zbiłem termometr rtęciowy po czym poszedłem coś zjeść i nagle zrobiło mi się mega słabo niedobrze wkręciłem sobie ze zatrułem się tą rtęciom i to było tak mocne doznanie tak w nie uwierzyłem że od tamtej pory mam różne dziwne objawy zdrowotne z nikąd. dodam jeszcze ze tego dnia było tak zle ze lezałem na podłodze nie wiedziałem co ze sobą zrobić nie mogłem spac serce biło chyba 200 non stop. po jakims tygodniu tragicznym zaczeło to maleć i łagodnieć ale trzyma mie to az do dziś ale w rozne sposoby.. na przykład teraz czuje od miesiąca ucisk na szyji który czasem nawet nie daje mi zasnąć.. wczesniej i teraz mniej doznawałem duszności, rożne mam przypadki jeszcze np jak czasem coś jem włacza się ta szyja i nawet mi nie dobrze czasem. czuje wtedy lęk że coś się stanie ale nigdy nic się nie stało. nie wiem co robić już nie mogę tak funkcjonować dalej jak to leczyć. Staram się sobie nie wkręcać ale czasem juz myslę ze na prawde cos jest. Dodam że jestem osobą raczej energiczną i nie bojącą się niebezpieczenstw mozna powiedzieć ze za czasów liceum byłem rozrabiaką .
pomocy
Ostatnio edytowano 07 paź 2013, 20:25 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez gargul 30 wrz 2013, 18:33
gosiulek, jesteś w stanie w jakim sam byłem kilka miesięcy temu.
Dużo rzeczy w sobie dusiłem, długi czas. Odbijało się to na zdrowiu, aż w pewnym momencie pękło i czułem się dokładnie jak Ty teraz. Postanowiłem że męczyć się dalej nie będę. Przełamałem się i zgłosiłem do psychiatry. Dostałem leki i na razie pomagają. Po ponad miesiącu brania leków, czuję się prawie normalnie.
Tylko zaznaczam, że początki brania leków to męki. Nie chodzi o to żeby Cię przestraszyć. Tylko żebyś wiedziała, że to normalne i wkrótce minie.
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

przez Rashid 30 wrz 2013, 19:07
gosiulek Nie ma co czekać i się męczyć, tylko zgłosić się jak najszybciej do lekarza.

Mnie też ostatnio dopadło coś na tle nerwowym, może nie czuje się, aż tak źle jak ty, ale na pewno nie tak dobrze jak kiedyś. Jak na razie byłem z tym u lekarza rodzinnego i dostałem skierowanie do psychologa (podejrzenia zaburzeń nastroju i lękowych).
Escytalopram 0Mg
Mianseryna 0Mg

przez doxx85 30 wrz 2013, 19:28
gosiulek - moje poczatki choroby byly takie ze 3x w odstepach czolem chocby mi ktos srubokret do glowy wbil .. od tego sie zaczelo , noce nie przespane i pojechalem puzniej do szpitala.. porobili mi badania i wszystko bylo ok.... myslalem ze kopne w kalendaz tylko nie wiedzialem w ktory czy ten w pokoju czy w kuchni:)... zaraz po tym ucieklem do polski na miesiac,lekarze itp..... jak jechalem samochodem to musialem sie zatrzymywac bo normalnie wyskakiwalem z siebie z leku..... poczatki mialem nie samowicie ciezkie ale z czasem uczylem sie z tym zyc jak wiedzialem ze to na pewno to...myslalem czasami ze zeswiruje ... moj ziomek ktory wyszedl z tego za pomoca jakies ksiazki po angielsku zrobiona przez kolesia z ameryki to ponoc on tam mowi ze jest az 11 poziomow naszej nerwicy lekowej i porady jak z nich wyjsc czyli doprowadzic sie do 11 levelu a puzniej splywa z nas jak po masle wszysto sie dzieje okolo tak naprawde paru minut.... bo ta nerwica lekowa to taki kielich ktory sie przelal przez sprawy z ktorych sobie nawet nie zdajemy sprawy ze sie nimi martwimy....

-- 30 wrz 2013, 19:35 --

jak ktos chce ta ksiazke po angielsku to dac meila bo ziomek wlasnie mi ja przeslal to moge ja przeslac wam ..... madra bardzo ksiazka pozdr

przez gosiulek 01 paź 2013, 09:53
Mam już numer do lekarza...muszę się tylko zapisać na wizytę...najgorsze jest,że jestem w trakcie różnych badań i nie wszystko jest w porządku i cały czas myślę,że to nie jest nerwica...to moje samopoczucie jeszcze dodatkowo to pogłębia...czy Wy też mieliście coś takiego :
- duszenie i suchość w gardle
- ból języka
- drżenie mięśni
- bóle stawów
- straszny ból karku
- nudności
- brak powietrza
- zawroty głowy
- zupełny brak sił
- oblewanie potem przy każdej czynności
Dziś robiłam wymaz z gardła bo moja laryngolog coś podejrzewa,ale jeszcze nie wiadomo co...mam też podejrzenie refluksu,ale gastroskopia dopiero pod koniec listopada...
Obrazek

Sortuj wg