Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez icrew 14 sie 2013, 12:14
Biore leki na nerwice od 2,5 miesiaca i bylo ok ale czasami tak jakos dziwnie sie zle poczuje.
Przed chwila tak na jezyku mi sie slono zrobilo, dziwne uczucie... tak cierpko i mi sie slabo zrobilo tak dziwnie, nie wiem jak to opisac.

Czy takie objawy tez moze dawac nerwica nawet jak biore leki i nie mysle za bardzo o niej?

przez Jacob24 14 sie 2013, 16:29
Witam! Zmagam się od 3 miesięcy z problemami na tle psychicznym. Chodzę od lekarza do lekarza i wciąż szukam przyczyny organicznej,wirusowej,bakteryjnej itd. . Badałem się na boreliozę, miałem robiony TK głowy, morfologię i OB,badanie oczu. Zresztą szybciej byłoby gdybym napisał jakich badań nie miałem robionych. Wszystkie badania są OK. Mam jedynie wyrytą bakterie helicobacter pylori i początki jaskry w oczach. Moje pytanie brzmi następująco. Czy możliwe jest ,żeby moje dolegliwości : ból głowy,oka,napinanie mięśni nóg i uczucie ich drętwienia/ucisku ,brak koncentracji,równowagi (wydaje mi się, że podłoga jest krzywa) uczucie zagubienia w obecnym świecie, lęk i dwu sekundowy szum w uszach może być wywołany bakteria czy mam nerwicę? Drugie pytanie to czy możliwe jest,że po przebiegnięciu 500metrów (biegłem w stresie na autobus), jako były sportowiec, mogę mieć bardzo mocno ściśnięte łydki i nie umiał złapać tchu? Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Ostatnio edytowano 14 sie 2013, 18:23 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez szczepan231 14 sie 2013, 22:28
Jacob, tez wystepuja u mnie te szumy. Bardzo rzadko, jednak mysle, ze jest to spowodowane nerwicą. Tak dla, watpliwego pocieszenia : nie jestem ekspertem, jednak biorac pod uwage warunki zycia w Polsce, stres jaki nas dotyka od najmlodszych lat wiekszosci objawow upatrywalbym w problemach na tle psychicznym.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/niepokoj ... akow/llg5l

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rella 15 sie 2013, 12:16
To może być objaw nerwicy, ale nie musi. Trzeba wykluczyć wszystko, badaj się dalej. Byłeś u neurologa?

przez Jacob24 15 sie 2013, 14:55
Byłem u neurologa,dal mi skierowania do laryngologa,okulisty i na TK głowy. Okulista stwierdził tylko ta jaskrę. Reszta OK. Zauważyłem też,że często mam bardzo dużo śliny. Z rana boli mnie gardło i jest bardzo podrażnione. Czasami mam tak,ze wypluwam na chusteczkę tą pierwszą poranną ślinę i czasami mam na niej krew,śladowo i tylko w tym 1 splunięciu,do tego uczucia zimna i zimne poty.

przez dzem1988 17 sie 2013, 19:52
Witam!

Moja historia wygląda tak: od maja cierpię na dość uporczywe zawroty głowy. Teraz doszły do tego: kołatanie serca, myśli o zawale, duszności, ból serca, duuużo płaczu, biegunki, nudnośc, totalny brak apetytu. 2 razy byłam w szpitalu. Za pierwszym razem w maju stwierdzono niedobór magnezu, za drugim czyli jakiś tydzień temu stwierdzono, że to może być nerwica. Poza tym byłam u lekarza rodzinnego, okulisty, neurologa, miałam robione ekg, rtg głowy, morfologię, mierzone ciśnienie kilkakrotnie. Wszyscy mówią, że ze mną jest wszystko w porządku. Czy to nerwica?

przez rella 18 sie 2013, 08:45
Jak wszystkie badania są OK to zostaje nerwica

przez mika211 19 sie 2013, 23:14
Hej! U mnie trochę lepiej. Lepiej się czułam, bo byłam tydzień nad morzem z chłopakiem. Szybkie bicie serca dokuczało, ale mniej, po prostu było mniej czasu na myślenie o tym. Niedługo idę zrobić Holtera jak pisałam, bo i tak dokucza i trzeba to skontrolować. Czasem jeszcze dokuczają mi też myśli depresyjne, przez parę dni na wyjeździe np były. Już jakoś ponad 2 miesiące biorę Venlectine i czekam na tę wizytę do psychologa.
Pozdrawiam.

przez Kn24 21 sie 2013, 18:44
mika211, super :) morze jest cudowne tez uwielbiam jezdzic nad Baltyk ale dla mnie to praktycznie 2 koniec Polski. Mi dzis czesc objawow przeszla ale teraz pod wieczor czuje ze znow cos wraca i znow obawa czy to nerwica czy cos z miesniami? Nie mgoe juz tego czasem...
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez kupmitrumne 21 sie 2013, 19:49
Jacob24 wydaje mi się , że albo jesteś bardzo zestresowany i stąd te objawy albo to jednak początki nerwicy , jeżeli wszystkie badania wychodzą ok a pomimo tego ciągle czujesz się tak samo , to może znajdź psychiatrę który potwierdzi , że to może być nerwica , tylko w ten sposób się dowiesz co Ci jest . :)

dzem1988 jeżeli badania wychodzą ok to może być to nerwica , tak samo jak w przypadku Jacoba najlepiej udać się do psychiatry który to stwierdzi na forum nikt Ci nie powie , bo nie jesteśmy lekarzami :)

przez dzem1988 22 sie 2013, 18:42
kupmitrumne napisał(a):Jacob24 wydaje mi się , że albo jesteś bardzo zestresowany i stąd te objawy albo to jednak początki nerwicy , jeżeli wszystkie badania wychodzą ok a pomimo tego ciągle czujesz się tak samo , to może znajdź psychiatrę który potwierdzi , że to może być nerwica , tylko w ten sposób się dowiesz co Ci jest . :)

dzem1988 jeżeli badania wychodzą ok to może być to nerwica , tak samo jak w przypadku Jacoba najlepiej udać się do psychiatry który to stwierdzi na forum nikt Ci nie powie , bo nie jesteśmy lekarzami :)

Wiem, dziękuję za odpowiedź:) Byłam u psychiatry, powiedział, że to nerwica lękowa z hipochondrią i skłonnością do nadinterpretacji i myśli katastroficznych (cały czas wydaję mi się, że mam raka). Kupiłam przypisany lek i zapisałam się do psychologa.

Mika211 ja tak samo czułam się gdy pojechałam nad morze, identycznie.

przez rella 23 sie 2013, 21:27
O tak, ja nad morzem też się oderwałam na chwilę od tego wszystkiego. Gorzej było z powrotem do domu...

przez mika211 25 sie 2013, 01:21
Kn24 napisał(a):mika211, super :) morze jest cudowne tez uwielbiam jezdzic nad Baltyk ale dla mnie to praktycznie 2 koniec Polski. Mi dzis czesc objawow przeszla ale teraz pod wieczor czuje ze znow cos wraca i znow obawa czy to nerwica czy cos z miesniami? Nie mgoe juz tego czasem...

Dla mnie to też dosyć daleko, bo mieszkam w okolicach Warszawy. Mi też często wraca pod wieczór, a często i całe dnie... jak poczytasz moje inne posty, to zobaczysz jakie objawy potrafię mieć i jak często, dlatego niedługo robię tego Holtera i jeszcze tarczycowe zrobię, bo to dawno miałam zrobić, tzn TSH itp mam, ale usg tarczycy jeszcze. No, ale staram się myśleć pozytywnie :) Choć od wczoraj jest średnio, dostałam okres i dzisiaj jak wyszłam na dwór z koleżanką, to ledwo szłam, cały czas drętwiało mi ciało, jak przekręcałam głowę, by na nią spojrzeć, to robiło mi się słabo i zawrót głowy, taka sztywna głowa... brrr. coś strasznego jeśli chodzi o odczucia, nie da się opisać... sporo skurczów dodatkowych też odczułam i takie napięcie, jest teraz lepiej, ale cały czas takie napięcie w brzuchu i nie tylko. No, ale będzie dobrze, musi!!! Choć te objawy są bardzo uciążliwe, to tak staram się myśleć. Holter ekg lepiej zrobić, bo to dokładne badanie i przy takich objawach lepiej jak je zrobię, ale na pewno wyjdzie dobrze, myślę pozytywnie :)

No właśnie, gorzej powrót do domu.. Dla mnie też, tym bardziej, że z chwilą powrotu zrobiła się tak świetna pogoda, jakiej nie mieliśmy na wyjeździe i gdybyśmy zostali dłużej, a nie było jak, to byśmy się opalili. Jak mówię było fajnie, ale jednak pogoda średnia, więc niewiele np kąpałam się, o opalaniu też nie było mowy.

przez dzem1988 25 sie 2013, 13:33
A ja wczoraj właśnie usłyszałam, że powinnam była zrobić badania na tarczycę, więc jutro lecę, może się okaże, że to nie nerwica?

Sortuj wg