Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez paulita 24 kwi 2013, 11:34
niedobrzeMi hej też masz bóle głowy,ja jakiś czas nie miałam,teraz wróciło i znów myślę,że to nowotwór w głowie coś bardzo poważnego,byłam u neurologa ale tylko na wywiadzie i obstukaniu się skończyło,Pani powiedziała,że mam uspokoić nerwy bo to się samoistnie dzieje i moje lęki to wszystko wywołują..:( Ale skierowania na np Tomgraf nie dała..:( a ja bym może się uskoiła jak by coś wyszło lub miała czarni na białym,że nic tam nie ma.. od kilku dni dokucza mi pulsująco-kłójący ból raz na jakiś czas w lewej stronie głowy tak na czubku masakra..mam dość :( a było tak dobrze .....
„Bóg nigdy nie daje duszy większego ciężaru niż jest ona w stanie unieść".

przez NiedobrzeMi 24 kwi 2013, 11:57
paulita niestety nasze dolegliwości są bardzo często lekceważone przez lekarzy. Uważają nas albo za leniwe, chcące wyłudzić jakieś skierowanie czy zwolnienie albo hipochondryczki.
Ja mam pulsujące bóle w przedniej części głowy, rzadko przechodzące po tabletkach p/bólowych, trzeba się do tego przyzwyczaić. Zaakceptować to, przetłumaczyć sobie, ze to tylko nerwy, ze jestem zdrowa nic się niebezpiecznego ze mną nie dzieje.

Tym sposobem wygrałam z gulą w gardle, która jak wraca od razu mija, bo wie, ze ja juz jej się nie boję :)
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez paulita 24 kwi 2013, 12:06
O jej podziwiam,ja miałam jakiś czas temu uciski głowy np ściskało mi policzki,nos głowa była ciężka.. czasem czułam się jak na karuzeli mimo,że mój chód był prosty,trwało to około miesiaca i w końcu przeszło,starałam się nie myśleć przyszły święta,potem chrzest córki i tak jakoś nie było kiedy myśleć,teraz ucisk raz się pokazał ale powiedziałam o nie i nie wrócił,za to tak jak wcześnie napisałam mam pulsująco kłójący ból w lewej stronie głowy tak na czupku,czasem zakuje mnie z tyłu w prawej części jak by ktoś wbił mi coś czasem z prawej w czole nad okiem..czasami mam mrowienia ust lub języka,często drętwieją mi ręce i nogi..jest to uciążliwe,czasem mam problemy z oczami.. dlatego ciągle doszukuję się najgorszego,że to może góz..w mojej głowie i że umrę w krótkim czasie i w sumie trwa to już około 4 miesięcy raz słabiej raz mocniej,raz mam dni bez niczego i wtedy jestem taka szczęśliwa :) a teraz znów znów znów :( brałam dziś rano tabletkę po śniadaniu i nie pomogła nadal od czasu do czasu pulsuje i kłóje.. :( ach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfik1277 24 kwi 2013, 14:15
NiedobrzeMi, wiem,że nie powinnam wyszukiwać sobie chorób, szczerze mówiąc zawsze uważałam,że moją ostatnią deską ratunkową są leki, też tak było w tym przypadku-ale lekarz kazał mi zwiększyć dawkę, bo mniejsza nie była wystarczająca i moje samopoczucie w ciągu ostatnich dni (gdy zwiększylam 'tabletkę szczęścia') kiedy nie wiedziałam co tak naprawdę się ze mną dzieje, było okropne....dzis zdecydowałam,że zmniejszam dawkę, w tych dniach nie mogę sobie pozwolic na takie samopoczucie...a poza tym stanęłam przed lustrem, wczoraj , przy małej lampce i tak po prostu zrobiło mi się samej siebie szkoda...ogarnął mnie smutek, dlatego,że tak bardzo nie mogę zaakceptowac tego,że ta nerwica ciągle ze mną wygrywa...nie mogę zaakceptowac tego, ciągle zadając pytanie:ale jesli leki nie pomogą, to ja juz tak zostanę z tym bólem i jak ja mam wtedy żyć?...czuję się jak w wielkiej mydlanej bańce z objawami,a gdzieś ten świat do którego chciałabym przynależeć jest za mną...

przez NiedobrzeMi 24 kwi 2013, 15:03
Rozumiem Cie, też zadaję sobie codziennie pytanie czy to minie? Czy będzie chodż jeden dzień bez nudności? Bólu głowy? Bez lęków, ze zaraz zemdleję czy coś innego złego się zdarzy. Ale ja nie mam tego szczęścia co Ty, bo jeszcze nie mam tabletek, mam tylko neurol od rodzinnej, który ledwo co mi pomaga. ale nie poddam się.
F41.0 + Agorafobia

przez paulita 24 kwi 2013, 18:20
Ja dostałam leki od psychiatry,ale nie wykupiłam ich receptę mam ... wrazie WU ale nie chcę staram się walczyć bez leków chodź są chwile że jest tak cholernie ciężko... Staram się i będę się starać dalej,dla dzieci,dla siebie samej,dla szczęścia,dla uśmiechu :) Miłego popołudnia!!

przez bet 26 kwi 2013, 20:31
Witajcie dziewczyny po krotkiej przerwie ten tydzien był taki sobie bez rewelacji ciagle myslenie o badaniu TK ktore miałam dzis bardzo sie balam głowa scisnieta taka ciezka jestem do tej pory taka otepiała nie było tak zle podczas badania teras tylko czekac na wyniki i znow nerwowka tak bardzo bym chciala dobrze sie czuc nie narzekac na nic a tu ciagle cos mi dolega pozdrawiam pa
bet

przez hypothermi 27 kwi 2013, 15:23
Witam wszystkich,
prosiłbym o pomoc przy rozpoznaniu co mi dolega, bo sam do końca nie jestem przekonany. Otóż nie cały tydzień temu (prawdopodobnie był to piątek 19.04) zaczęło się coś dziwnego u mnie dziać. Poszedłem do łazienki i zacząłem nagle bez konkretnej przyczyny po prostu się bać. Rzeczywistość mnie otaczająca była dla mnie trochę dziwna jakby przesunięta tzn. uczucie dotyku było tak jakby zmienione, dotykając niektórych przedmiotów czułem, że są ciut nie w tym miejscu, oczywiście wszystko wzrokowo było ok, ale mimo wszystko wywoływało to u mnie potworny lęk. Po ciężkiej nocy w pełnym lęku, następnego dnia obudziłem się strasznie zmęczony. I od tamtego czasu napady lękowe mam prawie codziennie, a od 25 kwietnia dostaję ich również za dnia (między 19 a 24 głównie dostawałem ich tylko porami wieczornymi). Te dziwne stany charakteryzują się ciągłym lękiem przy napadem lęku, lekką dezorientacją, takim jakby ogłupieniem (czuję się głupszy lub nieskoncentrowany), mówiąc na głos - drży mi głos, lekko "boli" mnie serce (może nie boli, ale czuję tak jakby obecność), dostaję zimnych dreszczy no i ciągle jestem zmęczony. Głównie to problemem jest ten bezpodstawny lęk. Opis tych objawów bardzo przypomina mi właśnie zespół lęku napadowego. Dyskomfort czuję przez cały dzień, ale takie głębsze napady miewałem tylko parę razy na dzień. Po 25 kwietnia czuję się po prostu cały czas niekomfortowo, ale takich ostrych napadów już nie mam. Dodam jeszcze, że jak pamiętam to miałem coś podobnego prawie równo rok temu, tylko to było chyba coś innego, wtedy definiowałem to jako derealizację, chociaż jakby się tak głębiej zastanowić to objawy były podobne, lecz słabsze. Czy ja mam nerwicę? Warto z początku iść do psychiatry albo brać jakieś leki czy może poczekać aż mi przejdzie? Rok temu przeszło mi po kilku tygodniach. Kupiłem w aptece jakieś kapsułki z ziołami - Valused, ale szczerzę to chyba mi to nie pomaga (sam nie wiem). Mimo, że mam to już tydzień to jestem wykończony, chciałbym w końcu odpocząć. Ehhh. Sorry, że moja wiadomość jest zapewne mało poprawna, ale właśnie jestem zdekoncentorwany i jakoś nie myślę raźnie.

przez heekate 29 kwi 2013, 08:27
Hej,
od paru lat tłumię w sobie emocje, lęki, potem wybucham, najczęściej wieczorami, najczęściej w samotności, coś mnie denerwuje, czasem w towarzystwie przestaję się odzywać, udzielać w rozmowie, nawet wśród przyjaciół. Zaczynam się denerwować, ciężko oddychać, płakać, drapać po rękach, przechodzę hiperwentylację (na szczęście ostatnio nauczyłam się ją opanowywać), nie mogę spać i mam najgorsze myśli.

Nie potrafię tego powstrzymać, opanować. Cierpiałam kiedyś (2-3 lata temu) na zaburzenia odżywiania, początki anoreksji, potem jedzenie kompulsywne, potem trochę bulimii ale od roku sama jem normalnie.

Byłam z tym u psychologa, ale dzięki temu, że normalnie funkcjonuję, chodzę do szkoły, "napady" mam dosyć rzadko niż większość nerwicowych, mam chłopaka, poczułam się "normalna", a pani psycholog nie dała mi odczuć, że konieczna jest terapia, chociaż zaproponowała mi ją w formie terapii grupowej. Nie poszłam. Zdążyłam się zakochać, przerzyż wspaniałe chwile, ostatnie wakacje na prawdę były udane i nie miałam żadnych ataków. Niestety teraz znowu powróciły. Za nic nie potrafię się zmotywować, by szukać nowego psychologa, by znaleźć na to pieniądze i czas, muszę martwić się o inne choroby, które się pojawiły (m.in Hashimoto, zespół jelita drażliwego, łysienie co wiąże się z ciągłymi wizytami u lekarza, badaniami) i na to wydaję pieniądze i poświęcam czas.

Chęć do zmian, do zainteresowania się zdrowiem psychicznym mam tylko po takim napadzie nerwicy. Wczoraj nie mogłam spać, mieszkam z chłopakiem i nie mogłam wytrzymać, ciągle płakałam, a on spał. Byłam zła, bo śpi. I nie obudziłam go, tylko cierpiałam, płakałam, drapałam się. Wkurzałam się coraz bardziej, że śpi i poszłam spać obrażona do pokoju obok. Prosiłam o pomoc, ale nikt z bliskich jakoś szczególnie mi nie pomaga, może za wiele wymagam, żeby mnie zaprowadzili za ręke do psychologa, ale nie potrafię inaczej...

Tak, oczekuję potwierdzenia, że to nerwica, pocieszenia i nakazu pójścia do psychologa.
bawimy się w powietrze

przez NiedobrzeMi 03 maja 2013, 22:33
heekate napisał(a):Wczoraj nie mogłam spać, mieszkam z chłopakiem i nie mogłam wytrzymać, ciągle płakałam, a on spał. Byłam zła, bo śpi. I nie obudziłam go, tylko cierpiałam, płakałam, drapałam się. Wkurzałam się coraz bardziej, że śpi i poszłam spać obrażona do pokoju obok.

Boże skąd ja to znam, też tak miałam ostatnio, dlatego Cię rozumiem. Jednak nie rozumiem nakazu przez kogoś, żebys poszła do psychologa, ja sama dla siebie, dla chłopaka, dla Matuli chciałam iść. Żeby nie utrudniać nikomu tych spraw bardziej. Również cierpię na IBS (tak dla Twojej wiadomości jest to choroba o podłożu psychogennym, bo jelita (o ile masz zdiagnozowany zespół jelita drażliwego) są zdrowe tylko po prostu nadpobudliwa perystaltyka :) ale z tym się da zyć :) Hashimoto już poważniejsze, ale suplementacja hormonów również pozwala zyć normalnie - przyjaciólka ma Hashimoto.

Idź do psychologa, ułatw zycie sobie, rodzinie chłopakowi, żeby to nie przerodziło się jeszcze w depresję. Niestety często jest tu bardzo niska granica.

Uśmiechu życzę :)
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 22:36 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono cytowanie
F41.0 + Agorafobia

przez rafkol1992 06 maja 2013, 17:12
Witam.Stwierdzono u mnie nerwice lękowa i lekka depresje również mam kompleksy i niska samoocenę.Ciągle mam coś z żołądkiem mdłości ściski brzucha jadłowstręt.Rano wstaje albo mnie mdli albo mam scisk brzucha co mnie wkurza.Brałem sulpiryd 50 mg raz dziennie troche ustapilo a teraz znow wrocilo.Co to moze byc?Mialem gastroskopie robiona nic nie wykazala.Czy az takie dolegliwosci moze robic nerwica pomimo ze siedze w domu?
Ostatnio edytowano 18 wrz 2013, 18:32 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez Lux24 09 maja 2013, 13:11
Tak, takie dolegliwości może robić nerwica.

Przez długi czas sama miałam problemy z trawieniem, przeszłam wszystkie możliwe badania i nic nie wykazały, więc uznali w końcu, że to na tle stresowym i zdiagnozowali zespól jelita drażliwego. Żeby było śmiesznie po pewnym czasie wszystko samo mi przeszło i od lat nie mam problemów z trawieniem, teraz za to po sporym życiowym wstrząsie, budzę się rano z takim uciskiem w klatce piersiowej, że nie mogę oddychać.

Dolegliwości psychiczne lubią się rzucić na fizyczność.

przez julkaapril 10 maja 2013, 23:42
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1059 ... .html?as=1

mnie troszeczkę uspokoil ten artykuł po wizycie u neurologa (i to nie jednego..wcześniej na oddział trafilam nawet), ktory też mnie ostukał, opukał i stwierdzil, że ok (pozatym mialam też tomograf i nadal nie wierzylam ;p).. myślałam co on tam może wiedzieć..a widać jednak może :) Przeczytajcie, ten kto ma wątpliwości, może chodź troszkę was to uspokoi.. :smile:
,,..Tak, na to wygląda. Odbiło Ci, zbzikowałaś, dostałaś fioła. Ale coś Ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.." :)

przez psycholog hubert 11 maja 2013, 15:23
rafkol1992, objawy nerwicowe ma się 24h na 7 dni w tygodniu, zależy w jakich sytuacjach się nasilają, jeśli ktoś ma słabe objawy to jeszcze może troche nad mini panować i z nimi sobie poradzić. Jeśli nie to trzeba brać leki i najlepiej chodzić na psychoterapię. Poprostu masz nerwice, wysiadł Twój najsłabszy element w ograniźmie jakim jest układ pokarmowy, musisz się leczyć
Jeśli macie do mnie jakieś pytania to można pisać do mnie na prv

Sortuj wg