Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ivaP 18 kwi 2013, 21:35
Cześć Elfik.
Ja tak miałam, tzn. nie dosłownie bo inne objawy ale "od zawsze" nerwica manifestowała się u mnie kołataniem serca i ściskaniem żołądka, aż tu nagle zupełnie nowe objawy, których wcześniej nigdy nie było - zawroty głowy, chwiejność...i przerażenie co to za choroba, na co zachorowałam?
Dopiero po rezonansie i badaniach krwi wiem, że to nic nowego, tylko ta małpa zmieniła front.

To pewnie to gówno u Ciebie też zmieniło front, ale walcz u lekarzy o podstawowe badania, nękaj ich dotąd aż będzie pewność, że to nic innego i trzymaj się :)

A mnie dziś nie chwiało, byłam na spacerze...ale za to mam kłopoty natury życiowej które teraz bardzo mocno zajmują mi myśli, może prawdziwe kłopoty wyprą w końcu te głupie dolegliwości?
ivaP

przez elfik1277 19 kwi 2013, 09:50
ivaP dziękuję Ci za słowa otuchy, ja też pocieszam się,że to może 'tylko' nowy objaw....dzisiaj idę do lekarza,a w przyszłym tygodniu zrobię parę badań,żeby być na 100% pewnym.. może i tym razem uda mi się to pokonać...bo przecież musi to w końcu kiedyś minąć..Pozdrawiam

przez pimpek82 19 kwi 2013, 12:29
Moi Drodzy.
Napiszcie proszę czy też macie problem z oddychaniem?To jest uczucie jak by ciężko było zrobić wdech i do tego mam ciężką głowę?Trzyma mnie to już z miesiąc czasu,teraz z półtora tygodnia było lepiej.Teraz cholerstwo znowu wróciło,chociaż nie mam powodów do denerwowania się.Oddycham normalnie po czym praktycznie cały dzień łapie mnie ten ciężki oddech i w tym momencie uczucie lęku,czegoś dziwnego w głowie.Boję się.W nocy czy w łóżku jest ok, a nawet jak czymś się zajmę.Bronię się na razie przed braniem Sedamu.Boję się też zasypiać że znowu będzie kołatanie,dziwnie akcje z ciałem,jak by jakieś tiki,uczucie gorąca lub zimna i niepokoju,ale wmawiam sobie,że nic się nie dzieje.Do tego jeszcze lekka gula w gardle. Męczy mnie to strasznie.Pozdrawiam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ivaP 19 kwi 2013, 12:51
Elfiku, nie wiem czy to kiedyś minie...wiem jedno, że będą dobre okresy :)
Pimpek, tak, miewam czasem duszności, oblewanie gorącem, ściskanie w brzuchu takie że nie mogę nabrać powietrza do końca...i wiele innych ;) a i gula w gardle też się czasem pojawia ale i znika :)

Ech... :) trzymajcie się dziewczyny :)
ivaP

przez brodacz89 20 kwi 2013, 14:02
Witam mam na imię Artur,moje problemy z nerwicą zaczęły się 3,5 miesiąca temu ale zacznijmy od początku,wszystko stało sie po tym jak bliska mi osoba zmarła i to przy mnie,z tego wszystkiego złapał mnie ucisk w klatce piersiowej i zaczęło mi sie w głowie kręcić,ale to nic prawdziwy atak nastąpił pózniej kiedy brałem kąpiel,wcześniej sie najadłem i ubzdurało mi sie że jak siedze w wannie moge dostać skrętu kiszek,w klacie mnie ścisnęło w głowie też,zaczęło sie mi w głowie kręcić zbladłem,zacząłem sie telepać jak deliryk jakiś myślałóem że zemdleje tak mi sie słabo zrobiło,to od razu zadzwoniłem po taxi i na pogotowie bo sam w takim stanie nie dałbym rady prowadzić samochodu,na pogotowiu zmierzyli mi ciśnienie zrobili EKG i nic wszystko ok,dodam że pózniej takich wizyt na pogotowiu i pogotowia u mnie w domu było sporo za każdym razem dostawałem tylko coś na uspokojenie i za któryms razem gościu z pogotowia sie mnie zapytał czy choruje na nerwice,jak ja wcześniej o takim czymś nie słyszałem,ale nic zrobiłem badania krwi,tarczycowe,jeszcze raz EKG,usg nerek i nic! wszystko ok może tylko miałem zaniżony potas więc dostałem od kardiologa katelin suplement diety na ustabilizowanie pracy serca bo przy większym zdenerwowaniu a nieraz i nie serce mi zaczęło skakać.Mam dopiero 23 lata i normalnie wszystko wywróciło sie do góry nogami zrezygnowałem z alkoholu bo często zdarzało mi sie go nadużywać i rzuciłem papierosy ogólnie wszystkie używki,przep pół stycznia praktycznie leżałem w łóżku bo nie wiedziałem co sie ze mną dzieje nie mogłem wstać tak mi sie w bani kręciło i duszenie w klacie,teraz jest duzo lepiej staram sie normalnie funkcjonować ale nieraz dopada to straszne zmęczenie i zawroty głowy masakra.Nie byłem jeszcze u żadnego psychologa ani psychiatry biore doraznie jakie ziołowe uspokajacze nie raz nie mam już siły do tego naprawde chce żyć jak dawniej.pozdrawiam troche sie rozpisałem ale musiałem wyrzucić to z siebie.Pozdrawiam wszystkich!

przez medela 20 kwi 2013, 16:42
Trzymaj się brodacz89, my tu chyba wszyscy zaciskamy zęby, aby jakoś funkcjonować :mrgreen: Pozdrawiam!

przez brodacz89 20 kwi 2013, 20:34
Dzięki medela nawzajem,ale do tej pory nie moge skumać skąd takie cholerstwo sie bierze że jednego dnia człowiek jest normalny a drugiego z nerwów tak go położy jakby miał umierać to jest normalnie jakiś horror jak jakaś teksańska masakra piła łancuchową :D

przez Ina86 21 kwi 2013, 19:56
Też dobija mnie fakt, że takie napady biorą się znikąd, nagle bum! I człowiek już myśli o tym jaki był przed chorobą. Ja przynajmniej tak mam. Teraz jestem "ja z nerwicą", kiedyś była ta "druga ja, prawdziwa". Bardzo chciałabym powrócić do tamtego stanu - uspokojenia, stabilności. Co prawda zawsze byłam nerwowa, ale nie objawiało się to w postaci ataków lęku, paniki. Trochę się podenerwowałam, w najgorszym wypadku nie przespałam nocki, ale później to wszystko mijało. Teraz jest inaczej. Wiem, że jestem chora i choroba mnie zmieniła, nie czuję się tak w pełni sobą. Strasznie mnie to wkurza.
I oczywiście coraz to nowe objawy. Przerabiałam już bóle brzucha, biegunki, wymioty, kołatanie serca, zawroty głowy.. etc. Każdy atak jest trochę inny.
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez paulita 22 kwi 2013, 10:20
Cześć Kochani dawno mnie tu nie było .. Powiem Wam szczerze,że od świąt wielkiej nocy miała extra okres,bez prawie żadnych objawów a teraz od kilku dni znów panicznie boję się,że umrę,że mam coś w tej głowie,znów zaczynam czytać na googlach..masakra.. mam kłójące bóle głowy przeważnie w jednym miejscu po prawej stronie,czasem się przemieści do czoła z prawej strony,czasem na lewą stronę,chwyta o różnej porze dnia i wygląda to tak,że nagle jak by mi ktoś szpilkę wbił i powoli mija i przez chwilkę w tym miejscu jest taki pulsująco-kłójący ból,po czym czasem już nie wróći a czesem kilka dziesiąt razy w ciągu dnia,boję się znów się boję znów o śmierci myślę,ja już tak nie chcę,a było już tak dobrze.. :(
„Bóg nigdy nie daje duszy większego ciężaru niż jest ona w stanie unieść".

przez pimpek82 22 kwi 2013, 14:17
hejka!
przepraszam ,że zanudzam was cały czas tym samym,ale jestem już strasznie zmęczona tym cholerstwem... proszę o odpowiedź czy to normalne ,że dzień w dzień trzyma mnie gula w gardle,ciężki,płytki oddech,nerwobóle po lewej stronie,napięcie w głowie?Wszystko przechodzi wieczorem,jak się położę do wyrka,żeby rano powrócić w większym lub mniejszym stopniu.Najbardziej męczy ten ciężki oddech,już od miesiąca odkąd przestałam brać leki.Wcześniej też mi się to zdarzało,ale raczej rano w łóżku i przechodziło. Pozdrawiam

przez mamma 22 kwi 2013, 22:50
Nerwica czy alergia?

Witajcie,

Czy można mieć objawy alergiczne na tle lękowym? Cały dzisiejszy wieczór swędzi mnie dłoń. Najchętniej cały czas bym się w nią drapała. Nie jest jednak zaczerwieniona, etc. Czasami miewam tzw. alergiczną pokrzywkę, ale to jest wyraźnie widoczny, bardzo swędzący czerwony placek na ciele (lub kilka "placków"), który do ok. pół godziny znika.
Najgorsze jest to, że jak zaczynam się nad tym zastanawiać to wydaje mi się, że pali mnie też czoło, swędzi łokieć...Raczej nie powinnam brać leków przeciwuczuleniowych biorąc benzodiazepiny i antydepresanty, bo taki koktail mógłby mnie uśpić.
Czy ktoś z was miał coś takiego?
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23 kwi 2013, 00:17 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez *Monika* 23 kwi 2013, 00:19
mamma, Witaj,

Jak najbardziej, na tle nerwowym można mieć reakcje alergiczne, przede wszystkim swędzenie skóry w różnych miejscach. Ale jeśli czujesz się zaniepokojona to wybierz się do lekarza.
Obrazek
Główny Moderator

przez elfik1277 23 kwi 2013, 17:09
Znów pojawiam się na forum... odwiedziłam ostatnio wielu lekarzy i każdy stwierdza,że to nerwica....pisałam już o tym,że mam bóle mięśni,a dokładniej teraz silne bóle mięśni między łopatkami...mimo,że wszyscy lekarze mówią,że to nie jest poważna choroba,że to przejdzie,ja nadal wyszukuję sobie inne schorzenia.. dostałam zwiększoną dawkę leku i mam czekać na efekty....a ja codziennie nakręcam się,że tak zostanie i pytam siebie samej jak mam żyć z bólem....:(

przez NiedobrzeMi 24 kwi 2013, 11:21
elfik1277 tez borykałam się z wyszukiwaniem sobie nowych chorób, tym bardziej, że jestem na studiach medycznych i naprawde wyszukiwanie nowych objawów, dopasowywanie ich do nowotworów, miastenii i innych ciekawych chorób szło mi naprawde dobrze.

Może zadziwi Cię to co teraz napiszę, ale zadne leki mi tu nie pomogły. Zrobiam wszystkie badania jakie mogłam, chodziłam do specjalistów, kiedy zobaczyłam, że naprawde nic mi nie jest przyzwyczaiłam się do ciągłego bólu głowy, do przykurczy karku, do bólu mięśni pleców, do ciągłych porannych nudności. Już nie szukam chorób. Walczę z tą jedną prawdziwą, istniejącą.

I choć czasem upadam i mam ochotę się poddać wiem, ze to minie. Robię ćwiczenia rozciągające i rozluźniające mieśnie placów, jem uspakajacze i myślę pozytywnie. Jest bardzo ciężko, ale to długa droga i nikt nie mówił, że będzie łatwo.
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

Sortuj wg