Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez magda357 14 kwi 2013, 11:37
witam, postanowiłam napisać tutaj ponieważ mam problem o którym nie mogę przestać myśleć :(
Uczę się na kierunku pielęgniarskim. Od jakiegoś czasu jestem strasznie nerwowa. Moim problemem są wkłucia. Oczywiście ćwiczymy wkłucia na sobie i zaliczamy również na sobie. Moim problemem jest to, że strasznie się na tych zajęciach denerwuje i wykonując wkłucia na koleżance strasznie trzęsą mi się ręce. Wszyscy mówią żebym się uspokoiła, ale to nic nie daje, mimo że bardzo chce :( Serce wali w klatce piersiowej z bardzo dużą szybkością i ręce latają mi jak bym miała zaraz padaczki dostać :( Cały tydzień o tym myślę, boję się tych zajęć, ponieważ ciągle mi się to zdarza. Nie wiem co się ze mną dzieje. A najlepsze jest to, że gdy ćwiczymy wkłucia na mieszkaniu, to wtedy jestem bardziej spokojna i ręce mi tak nie latają. Leki na uspokojenie (bez recepty) nie działają. Co mam robić? Czy muszę zrezygnować z mojego wymarzonego kierunku, czy mam szanse z tego wyjść.. :( Proszę o pomoc. Z góry dziękuje :*

przez perla86 14 kwi 2013, 12:34
Od jakiegos czasu czuje osłabienie w rekach nogach i mi dziwnie w glowie boje sie ze to moze byc SM 3 latat temu mialam rezonans glowy i szyjnego ale od tego czasu moglo sie duzo zmienic plus te krztuszenia co były i teraz uwazam jka polykam :(

przez magda357 15 kwi 2013, 00:00
pomoże ktoś? :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez medela 15 kwi 2013, 09:08
perla86 napisał(a):Od jakiegos czasu czuje osłabienie w rekach nogach i mi dziwnie w glowie boje sie ze to moze byc SM 3 latat temu mialam rezonans glowy i szyjnego ale od tego czasu moglo sie duzo zmienic plus te krztuszenia co były i teraz uwazam jka polykam :(

A wtedy mialas takie same objawy? I czy one przeszły Ci w międzyczasie zupełnie czy całe te 3 lata coś się działo ?(leczyłeś się jakoś, chodzilas na terapię?, bo rozumiem, że wtedy wykluczono somatyczna chorobę?)

Magda357, Spokojnie, myślę,że powinnas udać się np. Do psychologa i opowiedzieć o swoim problemie ,

przez adam92 15 kwi 2013, 11:16
Witam, chciałem sie Was poradzić no i w jakiś pośredni sposób też zdiagnozować problem. Tak naprawde to nie spodziewałem się, że mogłoby mi się przytrafić coś takiego jak nerwica, jako dzieciak byłem strasznie nerwowy, troche otyły przez brak ruchu (lekarze odradzali bo alergia). No ale w sumie jakoś nauczyłems ię z nią żyć, stawiać na sport (długo trenowałem siatke) no a udział w zawodach pomógł mi panowac nad stresem, ogólnie rzecz biorąc nauczyłem sie nastawienia typu "nie marudź i bierz się do roboty" ale coś we mnie pękło pół roku temu. Pewnego dnia zakuło mnie coś w sercu (delikatnie, w dodatku bo nieprzespanej z powodu imprezy nocy). W każdym razie potem zdawało mi się, że mam chore serce( bóle w klatce piersiowej). Pani doktor po obejrzeniu EKG stwierdziła, że "serce jak dzwon". Troche mnie to uspokoiło, ale jeszcze z miesiąc miewałem lepsze i gorsze dni, dni w których wszystko było OK, i takie w których myślałem że sie wybieram na drugi swiat ( co biorąc pod uwage 21 lat nie jest zbyt miłą perspektywą xD) Udało mi się jakoś to przełamać, w zasadzie poprzez sport - powtarzałem sobie "jak jesteś w stanie przebiec 10 km bez problemu to nie mozesz miec nic z sercem". No i poszło. Tak z pół roku nie miałem większych przygód ze zdrowiem, poza jakimiś akcjami w stylu "mam za wysokie tętno", które jednak bez problemu wyeliminowałem mierzeniem tętna regularnie przez 2 dni i tym, ze wynik był podręcznikowy. Teraz jednak znowu mam problem (chyba z nerwicą). 3 tyg temu w sumie się zaczeło. Kumpel ma WZWb więc zaczałem rozkminiać czy mogłem się zarazić. Wyszło, że raz albo dwa mogłem wziąć łyka wody z jego butelki, zasadniczo to wirus jest we krwi, ja byłem szczepiony, takze szansa nikła, no ale przewalałem internet czytajac o objawach. Dzien pozniej oczywiscie obudziłem się z biegunką i gorączką. NO i od tamtego czasu mam różne właśnie "akcje żołądkowe" Głównie po prostu parcie do toalety, i jakiś dyskomfort w jelitach, pare dni jest lepiej, potem zaczne rozkminiać czy jest lepiej to robi się gorzej. Myśle, że to problem z nerwami bo jak wczoraj np. jechałem samochodem i moja uwaga była skierowana na prowadzenie i rozmowe z pasażerami to czułem się doskonale. Największy problem zdarzył się też właśnie wczoraj, tylko w nocy. Przed snem jeszcze mówiłem sobie, że wszystko jest OK i musze wziąc się w garść. Zasnąłem, po godzinie się obudziłem i szczerze mówiąc, nie wiem co to było (znaczy domyslam się, ze mógł to być atak nerwicy). Obudziłem się i byłem zestresowany, spanikowany, ale nic mnie nie bolało, serce biło mi troche szybciej, oczywiście zacząłem patrzeć jak z brzuchem to w tym momencie dopiero coś tam mnie zabolało ale leciutko. Zaczałem troche łazić po mieszkaniu itp. Po godzinie przeszło. Jeszcze 2 godziny zajęło mi żeby przestać o tym myśleć i zasnąłem o 4 nad ranem. Teraz czuje sie dobrze, ale godzine temu jak wstałem to miałem "stresora" jakby przed pierwszą randką czy maturą :D
Proszę niech ktoś z Was napisze co sądzi o mich przypadłościach...miał może ktoś podobnie?

przez perla86 15 kwi 2013, 13:04
madela tak przeszło mi niby po rezonansie było ok zadnych zmian...nie chodziłam na terapie

przez bet 16 kwi 2013, 11:32
Witam was dziewczyny samopoczucie takie sobie ani lepiej ani gorzej tylko ta glowa znow mi dokucza takie dretwienie scisniecie ale wkoncu zapisałam sie na TK badanie bede miec za tydzien w piatek bardzo sie boje niewiem jak to przetrwam napiszcie cos na pocieszenie
bet

przez patibell 16 kwi 2013, 13:07
hejka bet:) super że się zapisałaś na TK :brawo: Nie bój się , dasz radę. Mnie czeka rezonans ale dopiero w lipcu sama mam obawy.Szybko masz termin - i dobrze przynajmniej nie będziesz się stresować długim oczekiwaniem. Zobaczysz wszystko będzie o.k. i na pewno przetrwasz.Bo my tak mamy że nie wierzymy w siebie uważamy, że nie damy rady , wbrew pozorom zawsze dajemy :great: Trzymaj się ciepło;)
Zjednoczone Stany Lękowe

przez NiedobrzeMi 16 kwi 2013, 19:35
adam92 napisał(a): NO i od tamtego czasu mam różne właśnie "akcje żołądkowe" Głównie po prostu parcie do toalety, i jakiś dyskomfort w jelitach, pare dni jest lepiej, potem zaczne rozkminiać czy jest lepiej to robi się gorzej. Myśle, że to problem z nerwami bo jak wczoraj np. jechałem samochodem i moja uwaga była skierowana na prowadzenie i rozmowe z pasażerami to czułem się doskonale. Największy problem zdarzył się też właśnie wczoraj, tylko w nocy. Przed snem jeszcze mówiłem sobie, że wszystko jest OK i musze wziąc się w garść. Zasnąłem, po godzinie się obudziłem i szczerze mówiąc, nie wiem co to było (znaczy domyslam się, ze mógł to być atak nerwicy). Obudziłem się i byłem zestresowany, spanikowany, ale nic mnie nie bolało, serce biło mi troche szybciej, oczywiście zacząłem patrzeć jak z brzuchem to w tym momencie dopiero coś tam mnie zabolało ale leciutko. Zaczałem troche łazić po mieszkaniu itp. Po godzinie przeszło.

Nie jesteś sam. Mi jest na przykład niedobrze dopóki nie wezmę p/lękowego leku.
Akcje żołądkowe mogą być wynikiem również IBSu (czyli zespołu jelita drażliwego, który inaczej jest zwany nerwicą żołądkową). To wszystko zależy od konsystencji stolca oraz częstości wypróżnień. Może zobacz po jakich produktach spożywczych zaczynają się te ''akcje żołądkowe'' może to pozwoli przybliżyć problem.
F41.0 + Agorafobia

I have to start thinking about my sanity.
Nothing is so valuable like this.

przez kasia4841 16 kwi 2013, 21:15
Moja historia zaczęła się dwa lata temu, kiedy to na skutek czytania w internecie o stwardnieniu rozsianym nabrałam przekonania, że cierpię właśnie na tę chorobę.
Posypały mi się wówczas przeróżne dziwne objawy, pojawiły się razem z tym lękiem- codziennie było coś nowego i pojawianie się ich trwało może kilka tygodni:
- mrowienia kończyn
- dziwne uczucie jakby ciężkości czy opinania czymś nóg- trwało kilka dni
- problemy ze wzrokiem- pojawiło się kłucie w oczach, zaczęłam widzieć po tym tak zwane męty, miałam jedną źrenicę większą od drugiej, pojawiły się też problemy z widzeniem światła- punkty świetlne- lampy, okna itp czasami stawały się rozmyte, to samo dotyczy wszystkich podświetlanych liter ( neonów, zegrów elektronicznych np. na kuchence) czasami te objawy ustępują po mrugnięciu, czasem nie. Pojawiał się też delikatny ból oczu. Objawy te dotyczą, czasem jednego oka, czasem drugiego, czasem obu. Tylko męty są stałe- w prawym oku.
- uczucie chodzenia czegoś pod skórą- najczęściej kończyny dolne, ale także prawa część twarzy
- dreszcz przechodzący przez prawą część głowy i szyi.
- fascykulacje- wszystkie mięśnie ciała, skakanie mięśni twarzy, kończyn, pleców, czasami nawet w środku w brzuchu to czuję.
- zrywanie się mięśni, nie tylko podczas zasypiania, także w ciągu dnia.
- trudności w mówieniu, przestawiałam sylaby
- drżenie rąk
- ostatnio pojawiło się także dziwne drżenie najpierw mięśni szyi, gdy próbowałam ją schylić ruch ten nie był płynny tylko tak jakby mięsień przeskakiwał, nie umiem tego opisać, potem zauważyłam, że dzieje się tak ze wszystkimi mięśniami, gdy próbuję się np, schylić lub opuścić kończynę.
- pieczenie skóry, głównie stóp, dziwne mrowienie w stopach, mrowienie pleców.

Wszystkie te objawy mam od 2 lat, z różnym nasileniem, ale cały czas są.

Ponieważ byłam tak nakręcona tymi objawami, że robiłam różne badania i łaziłam po różnych lekarzach, zrobiłam dwa razy prywatnie rezonans, wyszedł bez zmian w mózgu, i jeszcze parę innych badań. Wszyscy lekarze zgodnie- to nie sm, to nerwica.

I może zaakceptowałabym ten fakt, gdyby nie to, że objawy utrzymują się nawet wtedy gdy ja nie nakręcałam się chorobą, gdy nie miałam tego lęku przed SM, bo i taki czas w ciągu tych dwóch lat był. Fakt - objawy pojawiły się niedługo po tym jak zaczęłam się nakręcać, ale później w swoim życiu kilkakrotnie przez te dwa lata miałam czas, że w ogóle o sm nie myślałam, a objawy utrzymują się nadal.

Moje pytanie - czy to jest możliwe, że nerwica daje objawy nawet wtedy gdy faktycznie się nie denerwujemy? Co mi tak naprawdę jest?
No i najważniejsze- czy macie takie objawy przy nerwicy?

przez iga 17 kwi 2013, 10:47
Witaj Kasiu

"Moje pytanie - czy to jest możliwe, że nerwica daje objawy nawet wtedy gdy faktycznie się nie denerwujemy?"
Tak, nerwica daje objawy nawet gdy faktycznie się nie denerwujemy....bo tu działa nasza podświadomość, na którą niestety nie mamy wpływu.
iga

przez bet 17 kwi 2013, 11:21
patibell napisał(a):hejka bet:) super że się zapisałaś na TK :brawo: Nie bój się , dasz radę. Mnie czeka rezonans ale dopiero w lipcu sama mam obawy.Szybko masz termin - i dobrze przynajmniej nie będziesz się stresować długim oczekiwaniem. Zobaczysz wszystko będzie o.k. i na pewno przetrwasz.Bo my tak mamy że nie wierzymy w siebie uważamy, że nie damy rady , wbrew pozorom zawsze dajemy :great: Trzymaj się ciepło;)

Hej pati dzieki za pocieszenie a dzis znow bol glowy i sennosc jak tu przetrwac masakra poz
bet

przez ivaP 17 kwi 2013, 20:36
Dziś było super, wyszłam na długi spacer, ale już pod koniec zakręciło się w głowie, zrobiłam się strasznie senna i tak już aż do teraz siedzę przymulona, boli mnie trochę głowa... :)
Bet super! brawo!!!! Zobaczysz, wszystko wyjdzie dobrze tak jak nam wszystkim tutaj :)
ivaP

przez elfik1277 18 kwi 2013, 18:05
drodzy nerwicowcy! od 3 tygodni jestem zrozpaczona..gdy pokonałam ból żołądka, sama! byłam tak dumna, pomyślałam,że w koncu wygrywam...nagle w sobotni wieczor pojawil się u mnie intensywny bol glowy, ktory w kolejnym dniu 'zamienil' się na dziwny, ściskający ból w szyi...postanowilam się ratowac, wzięlam leki, żeby moj stan się nie pogorszyl...pomogly w malym stopniu...byłam juz kompletnie zalamana tym...az w kolejnym tygodniu cale napięcie i bol 'ulokowal' się w okropnie napiętych mięsniach, w ramionach, plecach, wzdłuż kręgosłupa...odwiedzilam neurologa, dostalam silne leki przeciwbolowe, rozluzniające mięsnie...niestety nadal bolą, czuję spięcie w calym ciele i nakręcam się bez przerwy,że to może fibromialgia i zostanę z tym bólem do konca życia...Pani neurolog i moja doktor rodzinna twierdzą,że to 'moja' nerwica....a ja ciągle szukam sobie innych chorob, bo nie miałam nigdy takiego objawu....:( czy ktoś miał cos podobnego? nie mam na nic siły,a nie mogę odpocząć od życia, które podobno jest jeszcze przede mną..mam 23 lata, wspaniałęgo chłopaka, studia, pracę, kochaną rodzinę, a przez to, co się ze mną dzieje nie mogę się cieszyć życiem....:(

Sortuj wg