Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ivaP 06 kwi 2013, 09:05
Paulita,
Ciężka sprawa....nie chciała bym Ci źle doradzać, ale sama widzisz jaki jest twój stan.
Jeśli czujesz w sobie choć trochę siły i woli walki....jeśli widzisz, że wytrzymałaś....
Próbuj... postaw na psychoterapię, bądź systematyczna i skończ ją, a do psychiatry po nową receptę ZAWSZE zdążysz pójść.

Jak już kiedyś pisałam, moje stanowisko jest takie, że dopóki się da, dopóki możesz walcz sama, bo leki tę wolę walki osłabią. Zawsze potem jak coś będzie nie tak, powiesz, wezmę lek, nie będę się męczyć (walczyć). Wiadomo, mówię o takich sytuacjach/stanach, ze tak powiem średnio poważnych, bo na pewno są sytuacje gdzie leki są NIEZBĘDNE, gdzie człowiek nie jest w stanie się już porozumiewać z innymi ludźmi, gdy W OGÓLE nie wychodzi z domu...
A my, przecież rozmawiamy :) przecież wychodzimy z domu :) przecież jakoś funkcjonujemy, co prawda JAKOŚ, ale same! :) więc nie jest wcale tak źle 8)

Paulitko, daj znać jaka decyzja, w każdej będziemy wspierać. I pamiętaj, to co powyżej, to TYLKO moje zdanie, moja postawa.

Patibell, ja jakby te kilka ostatnich dni miałam "te lepsze" :) nie wiem, może tryptofan zaczyna działać. I....dzisiaj zasnęłam normalnie....fakt, obudziłam się w nocy raz, ale w miarę szybko zasnęłam :)
Ostatnio było fatalnie nocami...ZERO uczucia senności i kręcenie się od 22 do 1, potem od 3 do 5 i wstawałam o 8....jak zombi...ledwo żywa.
ivaP

przez bet 06 kwi 2013, 11:54
Witajcie dziewczyny u mnie tez bez rewelacji postanowilam od dzis brac Deprim moze cos pomorze na te moje nastroje drałyscie moze ?pozdrawiam
bet

przez ivaP 06 kwi 2013, 15:57
Nie próbowałam więc nie wypowiem się na temat skuteczności ale są dwie rzeczy ważne przy przyjmowaniu leków z dziurawcem:
1. osłabiają działanie antykoncepcji hormonalnej, trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
2. mogą powodować fotouczulenie, co prawda śniegi jeszcze leżą ale niedługo będzie już słońce, to trzeba uważać, bo może się pojawić wysypka.

No i na koniec, potrzeba długiego czasu, żeby zobaczyć efekty, jak to przy ziołach czy witaminowych suplementach.
ivaP

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bet 07 kwi 2013, 21:11
hejka ivaP za odpowiedz sprubuje zobaczymy czy cos z tego bedzie a jak u ciebie POzdrawiam
bet

przez magdagn 10 kwi 2013, 14:37
Witam,
Jestem nowa na tym forum ale termin nerwicy jest mi znany, moja mama miała całe życie nerwicę(odkad pamiętam), wtedy uważałam że przesadza ale to już nieważne.Ja nigdy nie byłam otwartą, wylewną osobą ale przyjaciół miałam zawsze , teraz nikogo, tak wyszło , w wieku 33 lat cieżko jest znależć przyjaciółkę w nie swoim miejscu zamieszkania a na siłę nie zamierzam szukać. Mój lęk zaczął sie od omdlenia w ciąży, byłam u koleżanki rano, bez jedzenia i picia i padłam, on nastraszyła mnie ze to była padaczka, musze dodac że w ciąży często było mi słabo , pojechałam do szpitala tam nic nie wykryto, od tamtego czasu nic się nie działo a uczucie duszności ciążowej minęło po porodzie, problem polega na tym że od tamtego omdlenia w jeden dzien dosłownie wpadłam w nerwice, tak panicznie bałam się że to padaczka i bałąm się wychodzic z domu i ciągle czekałąm na atak . OD tamtego czasu a minęło 9 miesięcy nabawiłam się śniegu optycznego, powidy, generalnie nie lubię wychodzić z domu ale wychodzę, nie lubię supermarketów , przytłacza mnie tłum, boję sie miejsc publicznych bo mam wrażenie że padnę, na szczęście jest to rzadko, i staram się nad tym panować raz w mniejszym stopniu raz większym, jedynie panicznie boję się o zdrowie mojej rodziny i zamknęłam się zupełnie(lekka depresja ale ze wzgledu na karmienie piersią nie biorę tabletek). A teraz moje pytanie czy ból w mostku ale dośc wysoko tuz za gardłem i ból żuchwy jednocześnie mogą być objawem nerwicy?Nigdzie więcej to nie promieniuje i nic mi nie drętwieje. Jest to taki ciągły , tępy ból ale jednak niekomfortwy i cięzko zaczerpnąć powietrza. Czy ból dolnej szczeki połączony z bólem w mostku ale wysoko nad piersiami , takim uczuciem ciężkości to jest raczej objaw przedzawałowy?tylko że mam to już 2 dzien z rzędu wcześniej też takie cos miewałam ale przechodziło a zaczęło sie tydzień temu( na chwilę) jak mąż miał wyjechać , wróci za 3 dni i czyżby psychika tak podswiadomie boi się bycia samej, mimo że ja nie czuję lęku o to że jestem sama z dziećmi, czy faktycznie to jakiś stan przedzawałowy, już sama nie wiem?

przez ivaP 11 kwi 2013, 09:42
Cześć Magda, witaj :)

Jak najbardziej mogą to być bóle spowodowane nerwami, kiedy to nerwica somatyzuje się i usadawia w jakiejś części naszego ciała i daje dolegliwości bólowe, drętwienie, skurcze itp.
Ale...jak masz możliwość to przejdź się do lekarza rodzinnego, powiedz o bólach, lekarz zrobi EKG i zobaczysz, że wszystko będzie ok. Po prostu będziesz miała pewność, że to nic związanego z sercem.

Ech, ja dzisiaj czuję się źle...jakoś mi duszno i gorąco i czuję jakiś niepokój...kompletnie nie wiem co się dzieje...Robiłam pare miesięcy temu badania krwi na hormony tarczycy, wyszły dobrze, teraz zastanawiam się czy nie powtórzyć tych badań. Ciągłe zmęczenie, bezsenność, czasem czuję też napady gorąca i chwiejność w głowie...co prawda nie chudnę ale tez i przytyć nie mogę ani grama...

Nie wierzę, że coś nie szwankuje w moim organizmie...jak można być zdrowym i tak się czuć? jak bym miała 90 lat i za chwilę miała umrzeć..... :why:
ivaP

przez bet 11 kwi 2013, 10:00
Hejka ivaP ja tez od poniedziałku czuje sie nie za dobrze zmeczenie do tego nie spie juz kolejny dzien i chwiejnosc wruciła ale nie cały czas głowa taka pełna znow mysli nieustanne o najgorszym masakra napisz mi cos na pocieszenie ciagłe mysli co przyniesie kolejny dzien czy bedzie dbre samopoczucie okropnosc.Pozdrawiam :cry:
bet

przez patibell 11 kwi 2013, 10:00
hej ivaP:) dawno cię nie było :( jesteś zdrowa to tylko ta franca tak utrudnia życie :silence: ja też się czuję jak starsza pani, jak jeden dzień lepiej to następnego gorzej. Czasami mam wrażenie że to nie tylko nerwica. Ja też mam czasem uczucie gorąca chwiejność i taką słabość.
Hej Magda:) Podpisuję się pod tym co ci doradziła iwuś - nerwica to okropne objawy :silence:
Zjednoczone Stany Lękowe

przez ivaP 11 kwi 2013, 11:29
Hej Pati, miałam troszkę zajęć, ale teraz znowu jestem czasowa... Dzięki za ten post...właśnie czytam go w kółko i próbuję uwierzyć, że:
jesteś zdrowa to tylko ta franca tak utrudnia życie

W głowie szumi i mam wrażenie jakby ktoś ścisnął szerokim pasem mój brzuch...jakoś ciężko oddychać...oj tak mi dokuczało ze 3 miesiące temu, jakis czas był względny spokój....nie mam pojęcia co to się dzisiaj stało :bezradny: niczym się nie zdenerwowałam...
Właśnie, jak to jest, jeden dzień dobry, to wydawało by się że kolejny powinien być jeszcze lepszy, a tu zonk...jest fatalnie... :why:

Bet, kochana, ja też tak mam, ciągłe myśli jak będzie jutro i ŻEBY w końcu jutro było juz lepiej....to chyba to nas wykańcza, czekanie na lepszy dzień, który nie nadchodzi. Lepsze dni nadejdą owszem, ale jak my przestaniemy o tym myśleć...tylko jak to zrobić? :(
To z niewyspania głowa dokucza, nerwy to uczucie pogłębiają...ciężko mi dzisiaj pocieszyć, bo sama zwątpiłam, że to "tylko" nerwy i może mam chorą tarczycę albo to coś z krążeniem...
ivaP

przez patibell 11 kwi 2013, 11:53
Kobity jesteśmy zdrowe:) Powtarzajmy to jak mantre:) Ja codziennie szukam co to może być czy tarczyca, a może krążenie, jakaś choroba - wszystko do siebie dopuszczam tylko nie nerwy. Kurka przecież nie jesteśmy z kamienia . Były dni gorsze , póżniej lepsze teraz są gorsze ale za chwilkę będą lepsze. Jest ciężko ale kto powiedział że będzie łatwo, damy radę :great: Zobaczcie gdyby nie ta franca nigdy byśmy się raczej " nie poznały"- walczymy razem i się wspieramy. Wyzdrowiejemy - właściwie jesteśmy zdrowe tylko dajmy sobie czas by powrócić do równowagi.
Zjednoczone Stany Lękowe

przez medela 11 kwi 2013, 13:05
U mnie też nie najlepiej... :( POZDRAWIAM WAS ! :papa:

przez perla86 11 kwi 2013, 19:58
witam
Ja mam pytanko odnosnie jedengo z objawow meczy mnie to juz z 3 miesiace ucisk czy gniecenie w nadbrzuszu zaraz pod moskiem a powyzej pepka wpolowie tak przy tym ciezej mi sie oddycha nie wiem czy tam cos uciska czy co najabrdziej czuje to rano przy wstawaniu :(

przez ivaP 11 kwi 2013, 20:37
perla86 napisał(a):witam
Ja mam pytanko odnosnie jedengo z objawow meczy mnie to juz z 3 miesiace ucisk czy gniecenie w nadbrzuszu zaraz pod moskiem a powyzej pepka wpolowie tak przy tym ciezej mi sie oddycha nie wiem czy tam cos uciska czy co najabrdziej czuje to rano przy wstawaniu :(

O totototototo, ja mam tak bardzo często, głównie przy jakimś aktualnym zdenerwowaniu, tzn. zdenerwuję się rano a wieczorem już ciśnie (bo np. niektóre objawy wyłażą po tygodniu albo kilku dniach).
Tam jest chyba przepona, nie wiem czy dobrze kombinuję ale ona chyba dostaje jakichś skurczy i tak to odczuwamy.
Ja np. nie mogę do końca wypuścić powietrza ani nabrać, dzisiaj tak miałam :/

Oczywiście zawsze będę podkreślać, że najlepiej jest iść z tym do lekarza rodzinnego, zrobić USG, jeśli wszystko będzie w porządku to pozostaje....melisa, waleriana, dziurawiec ;)

Trzymaj się i pisz.

P.S. ja już czuję się dobrze :) przeszło mi to coś co działo się rano ;)
ivaP

przez perla86 11 kwi 2013, 21:06
ivaP no mnie tez najbardziej to odczuwam podczas chodzenia ale jak siadne lepiej nie kapuje aaa ja jestem 18 dzien na citabaxie i pierwsza wizyta za mna u psychologa kolejna 22 :)
Co do tego okropne to jest jakby ktos polozyl cos mi na nabrzuszu wlasnie myslalam nad usg zobaczymy w nocy tego nie mam albo nie czuje bo spie ale utrudnia to wtedy jedzenie tez wlasnie mysle co tam moze uciskac przepone zapewne skoro ciezej sie oddycha

Sortuj wg