Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ivaP 16 mar 2013, 09:07
Ja kiedyś wyjechałam 300km do pracy i jeździłam te 300km co miesiąc do domu w odwiedziny i wszystko było super.
Teraz, choć jest już o niebo lepiej niż 2 miesiace temu, to miałabym problem żeby pojechać gdzieś autobusem sama....nawet 50km dalej.

Łatwo jest pisać, niestety dla większości z nas takie zadanie jest niewykonalne (podjechanie gdzieś autobusem), mimo tego, że KIEDYŚ się jeździło bez problemu. Akurat w tej kwestii ja manię doskonale rozumiem.

Zachowanie maani jest może i nieracjonalne, gwałtowne ale tak właśnie jest, w tej całej nerwicy czasami już nie wiadomo co robić...brać leki czy rzucić....
ivaP

przez neurofunk 16 mar 2013, 15:02
Jak myślicie, czy to bardziej nerwica czy coś innego?

Zawsze po obudzeniu się uczucie dotkliwego zimna i kilkuminutowe dreszcze.
Objaw Raynauda (żyły widoczne na wewnetrznej czesci dloni, szczegolnie w trakcie mycia rąk oraz blade ręce).
Odkrztuszanie flegmy.
Słony pot na dłoniach.
Uczucie zaciskania mięśni (jakby sztywność).
Przeskakiwanie mięśni.
Bóle mięśni.
Utrata wagi (76kg -> 58kg w przeciągu roku).
Czasem nudności.
Pieczenie skóry.
Punktowe uczucie ciepła.
Wrażliwość na zimno.
Napadowe bóle zębów (np. wszystkie górne).
Uczucie ciepła okolic odbytu.
Problemy z przełykaniem.
Zaburzenia wzroku (śnieg optyczny i błyski).
Osłabienie.
Szumy uszne.
Drżenie i ogólne osłabienie mięśni.
Czasem cuchnący oddech.
Uciskający ból okolic między nosem a wargą.
Napadowa tachykardia i zawroty głowy.
Czasami chrobotanie serca.
Kołatanie serca i uczucie zatykania przy zmianie pozycji.
2011 - nerwica lękowa i symptomy czegos powazniejszego, moze poczatki schizofrenii albo psychozy?
2014 - totalny hardcore

przez bet 16 mar 2013, 19:44
ivaP napisał(a):-uczucie chwiejności zwłaszcza na otwartym terenie np. skwerku, placu, szerszym chodniku
-uczucie jakbym była pijana
-zawroty głowy, o różnych porach, w różnych dniach, niezalezne od niczego
-kołatanie serca
-lęki, a wtedy brak sił, nogi z waty, zawroty głowy i ogólne otępienie, otumanienie. Przy pierwszym takim napadzie myślałam, ze umieram i że to już koniec ze mną...naprawdę :(
-światłowstręt - zwłaszcza w sklepach, marketach drażni mnie to ostre światło z jarzeniówek i ostre kolory
-szukanie chorób, ale to już chyba mam za sobą. Skoro jeszcze nie leże w piachu to znaczy, że żadnej z tych chorób raczej nie mam.

Co ciekawe, nie mam tych dziwnych zawrotów podczas jazdy samochodem i jak siedzę/leżę. Wręcz powiedziała bym, że czasem robię sobię taką przejażdżkę, żeby odpocząć od tej chwiejności.

Marcin, a ztym słuchaniem bicia serca to miałam dawniej ;) po porostu ciąge słuchałam czy mam dobry rytm, czy nie bije za szybko, czy nie za wolno, a już jak go nie czułam...to hoho ;) a powiem Ci, ze mam niedomykalność zastawek serca, więc nawet nie jestem w stanie zliczyć ile razy umierałam.
Przeszło samoistnie to jakoś, teraz mam jazdy z zawrotami....

Witaj masz te same objawy co ja napisz tylko czy masz tez uczucie scisnietej głowy takiego mrowienia pełnej głowy bo mi sie teras cos takiego przytrafiło byłam u lekarza i stwierdził ze to nawrót choroby bo lecze sie juz 5lat z przerwami
bet

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ivaP 17 mar 2013, 09:52
Nie bet, żadnego mrowienia, żadnego cierpnięcia, ale wiele razy czytałam, że takie objawy przy nerwach mogą być. Gdzieś dziewczyna opisywała jak dostaje czegoś w rodzaju paraliżu, drętwienia rąk, twarzy....i to nie z powodu żadnego wylewu, udaru czy zawału, tylko z powodu tych cholernych nerwów...

Uczucie ściśniętej głowy...tak, coś takiego się zdarza, jakbym miała na głowie ciągle jakiś kask, głowa wydaje się ciężka, ja senna...oj zdarza się zdarza... ;)
ivaP

przez bet 17 mar 2013, 11:16
Witaj o dzieki za słowa otuchy ale jak długo to moze trwac dzis znow ten kask na głowie mozna zwariowac .Bierzesz jakies leki na twoje objawy byłes u lekarza ja na razie biore ziołowe tabletki nerwy sie troche uspokoiły ale zastała ta nieszczesna głowa poz.
bet

przez ivaP 17 mar 2013, 14:12
Bet, więc tak, na własną rękę brałam przez około miesiac tryptofan w tabletkach, na poprawę nastroju. Miałam depresyjne nastroje spowodowane włąśnie tymi zawrotami, dolegliwościami i bezradnością moją i lekarzy.
Mam wrażenie, że mi pomógł, nastrój polepszył się znacznie, a wraz z nim te jakby zawroty też sporo się zmniejszyły, choć nie było do końca idealnie. Teraz już nie biorę tryptofanu, jest różnie raz zawroty są większe, raz mniejsze i moge normalnie spacerować po mieście ;) ale nastrój pozostał dobry :)

Nie wiem chyba sobie odpuściłam, przestałam szukać objawów, chorób...chyba przyjęłam do wiadomości to, ze muszę tak żyć i sobie radzić z tymi dziwnymi objawami.
Jeszcze mam do odebrania wyniki rezonansu i wizytę u neurologa, więc tak na 100% czy to "tylko" nerwy będzę wiedziała w przeciągu tygodnia.

Wiesz Bet, mnie juz tak zmęczyło to przejmowanie się objawami i tym wszystkim, że mi zwyczajnie się nie chce już o tym myśleć :lol: tyle razy zakręciło mi sie w głowie i nic się nie stało.
Póki nie poukładamy sobie tego w głowie to żadne leki nie pomogą....ja nie chciałam iść do psychiatry a ni brać leków...nie wiem, boję się i załamałabym się jeszcze bardziej przez to. Ale oczywiście nie odradzam Tobie takiej wizyty.

Jeśli masz okazję skonultować się z jakims lekarzem, choćby rodzinnym zapytaj o ten tryptofan, choć pewnie lekarz będa woleli przyfasolić od razu hydroksizinę albo inne antydepresanty.
Przemyśl to i jeśli uznasz, że warto to spróbuj na własną rękę. Ja brałam preparat Tonisol, jest jeszcze Depresanum ddatkowo z wyciągiem z szafranu, tylko to trzeba czasu, ja zmianę zauważyłam pod koniec opakowania...:)
ivaP

przez jaga70 17 mar 2013, 14:25
A jaka to nerwica?
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.Joanne Kathleen Rowling

przez bet 17 mar 2013, 21:38
dzieki ivaP mnie terz po tych tabletkach na uspokojenie troche przechodzi nie czuje juz takiego niepokoju ale została ta glowa ciagle scisnieta i tym sie ciągle martwie i nakręcam ze to tak długo trwa juz prawie miesiąc tez lekarka proponowała mi leki depresyjne ale ja nie chciałam chciałam sprubowac cos lzejszego i nic ciągły kask brałam w zeszłym roku ANAFRANIL z początku był koszmar ale jak organizm sie przyzwyczaił to było ok ale po odstawieniu było podobnie trzymałam sie dobrze 6 miesiecy i co nawrot ciagle myslenie nie potrafie przestac myslec co w tej głowie mam .Mam skierowanie na TK ale boje sie na nia isc bo wyobrarzam sobie najgorsze rzeczy poradz cos.Dobrze ze moge z kims pogadac bo w domu nie mam z kim maz tego nie rozumie .poz

-- 17 mar 2013, 20:40 --

jaga70 napisał(a):A jaka to nerwica?

Witaj nerwica lękowa masz moze cos w rodzaju scisnietej głowy takiego mrowienia jakby ucisk
bet

przez *Wiola* 17 mar 2013, 22:24
neurofunk, Zrób badania na boreliozę, Nie nakręcaj się, ale warto to wykluczyć.
Moderator

przez *Monika* 18 mar 2013, 02:11
neurofunk, Tak jak powiedziała Wiola, wykonaj w/w badania oraz podstawowe, poproś lekarza o skierowanie.
Obrazek
Główny Moderator

przez ivaP 18 mar 2013, 09:46
Bet, ja miałam podobnie, nie znalazłam za bardzo zrozumienia w domu, po prostu innym ciężko sobie wyobrazić coś takiego co dzieje się nam, bo cieżko to opisać nawet słowami.
Tomografię MUSISZ zrobić dla swojego dobra. Ja miałam rezonans też się boję, też myślę co tam może wyjść...ciągle czekam na wynik ale myślałam, że będe o wiele mocniej się denerwować.
Ale jeśli wyjdzie wszystko dobrze to od razu poczujesz się lepiej a może nawet wszystkie dolegliwości Ci przejdą :D A kiedy masz tę tomografię?
Uwierz mi, że sam wynik może Cię uzdrowić ;) jak nie zrobisz badania to zawsze będziesz niespokojna, zawsze będziesz myślała, a może jednak coś w tej głowie jest....to Cię jeszcze bardziej pogrąży.

Wiem, że to zabrzmi banalnie ale ja jakoś staram się nie myśleć o wyniku i nie przejmować zawrotami/niestabilnością. Ostatnio nawet mi to jakoś wychodzi :) bo w ogóle z psychiką ostatnio jakoś u mnie lepiej tylko zastanawiam się czemu objawy (niestabilność) pozostały? :bezradny:

Bet, pisz śmiało, pytaj, mam nadzieję, że choć w małym stopniu jakoś Ci pomogę rozwiać wątpliwości :D ...hehehehe...przyganiał kocioł garnkowi :lol: nerwus będzie uspokajał innego nerwicowca ;)
ivaP

przez bet 18 mar 2013, 12:03
ok fajnie ze moge z kims wkacu pogadac o moich problemach a na badanie musze sie dopiero umuwic mysle ze po swietach musze nabrac odwagi zaras lece do pracy wieczorem cos wiecej napisze jak dzis było bo narazie to mi sie chce spac chociaz sie dzis wyspałam dziwne bo jak nie spie w nocy to sie lepiej czuje niz bym spała to narka pa
bet

przez ivaP 18 mar 2013, 12:28
Wiesz co lepiej zapisz sie teraz jeśli masz zamiar robić tomograf na fundusz, zapewniam Cię, że będziesz miała dużo dużo czasu na oswojenie się z badaniem :smile: . Na fundusz czeka się około 1-2 miesięcy, ja na rezonans czekałam 1,5 miesiaca.
Chyba że robisz prywatnie to na pewno będziesz czekac o wiele krócej. Z tym że tomograf kosztuje około 400 zł, rezonans 500zł...chyba że są z kontrastem to jescze trzeba dopłacać.

Z każdym dniem czekania będzie coraz trudniej Ci zrezygnować, no bo im dłuższy czas oczekiwania tym bardziej szkoda będzie się wycofywać i jest szansa na wykonanie badania i dowiedzenie się w końcu, że w głowie nic nie ma :)

Ja ze spaniem mam odwrotnie...wystarczy, że nie dośpię lub ktoś mnie rano obudzi to jestem nie do życia...ta chwiejność się w tedy nasila i nie nie mogę sobie poradzić z sennością. Czasem nawet wtedy dochodzi lekki ból głowy.
ivaP

przez patibell 18 mar 2013, 19:03
hej ivaP:) Dziś byłam u neurologa , dała mi skierowanie na rezonans. Napisz słońce jak to przeżyłaś. Jest się czego bać? Pociesz troszkę:) Jak tam twój wynik? Pozdrawiam:)
Zjednoczone Stany Lękowe

Sortuj wg