Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez bvb25 13 mar 2013, 01:51
ivaP mam to samo co Ty jak chcesz pogadać wymienic sie doświadczeniami zapraszam na gg 6765766, a jeśli chodzi o wzrok to zapraszam na mój wątek o tym problemie:
Kod: Zaznacz cały
http://www.nerwica.com/nerwica-a-wzrok-t38547-154.html   
pozdro
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez patibell 13 mar 2013, 13:22
ivaP ja mam tak samo. Szczerze mówiąc mam już dosyć. To co piszesz to jakbym czytała o sobie. Jak sobie z tym radzisz? Te kręciawy mnie wykańczają. Pozdrawiam . A może wy kochani macie na to jakieś rady ?
Zjednoczone Stany Lękowe

przez ivaP 13 mar 2013, 17:41
patibell....nie radzę sobie tzn nie mam sposobu na to, te zawroty czasem przechodzą, wycicszają się, ale zupełnie nie mam pojęcia dlaczego...
Na początku jeszcze to mnie przerażało, a teraz po prostu wiem, że nic mi się nie stanie, no ale fakt dyskomfort jest....

Dzisiaj przeżyłam rezonans z....KONTRASTEM ;) wyniki i wizyta u neurologa w przyszłym tygodniu, okaże się czy faktycznie nic mi nie jest fizycznie.

patibell, a Ty miałaś jakieś badania? ktoś cos u Ciebie zdiagnozował czy dopiero wybierasz się do lekarza?
ivaP

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez patibell 13 mar 2013, 19:17
ivaP morfologia, tarczyca itp. wszystko ok. Bylam u psychiatry i stwierdzila zaburzenia lekowe. W przyszlym tygodniu ide do neurologa, zobaczmy co powie. Mam dokladnie tak samo jak ty. Napisz jak tam wyniki , trzymam kciuki, musi byc ok. Przepraszam za bledy ale cos mi sie poprzestawialo na klawiaturze.
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 22:19 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel
Zjednoczone Stany Lękowe

przez bvb25 13 mar 2013, 20:01
ja mam czasmi przeswity trzezwego widzenia + poprawa koncentracji jak np sie wczesnie rano zerwe albo na kacu ale to sie bardzo rzadko zdaża:/
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez ivaP 13 mar 2013, 20:54
Patibell a jakieś tomografy, rezonansy miałaś? a psychiatra dał Ci jakies leki?
U mnie też tarczyca, morfologia, biochemia, mocz w porządku.
Dzięki Pati za kciuki :smile: też pisz co tam u neurologa się dowiesz ciekawego :)

Ja noatomiast mam odwrotnie, jak wstanę rano lub źle śpię to jestem nie do życia, objawy nasilają się i zazwyczaj boli mnie głowa...
ivaP

przez medela 13 mar 2013, 22:30
ivaP napisał(a):-uczucie chwiejności zwłaszcza na otwartym terenie np. skwerku, placu, szerszym chodniku
-uczucie jakbym była pijana
-zawroty głowy, o różnych porach, w różnych dniach, niezalezne od niczego
-kołatanie serca
-lęki, a wtedy brak sił, nogi z waty, zawroty głowy i ogólne otępienie, otumanienie. Przy pierwszym takim napadzie myślałam, ze umieram i że to już koniec ze mną...naprawdę :(
-światłowstręt - zwłaszcza w sklepach, marketach drażni mnie to ostre światło z jarzeniówek i ostre kolory
-szukanie chorób, ale to już chyba mam za sobą. Skoro jeszcze nie leże w piachu to znaczy, że żadnej z tych chorób raczej

Cześć, jest tu osobny wątek o dokładnie takich objawach , możesz zajrzeć.( Zawroty głowy...)

-- 13 mar 2013, 22:03 --

ivaP napisał(a):Patibell a jakieś tomografy, rezonansy miałaś? a psychiatra dał Ci jakies leki?
U mnie też tarczyca, morfologia, biochemia, mocz w porządku.
Dzięki Pati za kciuki :smile: też pisz co tam u neurologa się dowiesz ciekawego :)

Ad. Zawrotów to może warto jeszcze przebadać się laryngologicznie tzn. BLEDNIK ?
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 22:22 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono cytowanie i usunięto dubel

przez ivaP 14 mar 2013, 09:32
medela, już dawno byłam u laryngologa, który zdecydowanie stwierdził, że to nie błędnik. Laryngolog tłumaczył mi, że jak jest problem z błędnikiem, to siedząc nieruchomo i patrząc na przedmioty dookoła one powinny wirować, kręcić się. U mnie zdecydowanie tego nie ma. To jest bardziej uczucie jak po dwóch piwkach ;) dlatego tak nienawidzę alkoholu i ogóle nie piję bo mam dość tego uczucia na co dzień ;) to jest głównie podczas chodzenia, znosi mnie z chodnika albo zakręci się tak, ze muszę stawać okrakiem na ziemi, bo wydaje mi się, że się przewrócę.
ivaP

przez patibell 14 mar 2013, 12:30
ivaP rezonansów i tomografii jeszcze nie miałam zobaczymy co mi powie neurolog. Nasza przypadki to się do dr.Housea nadawają. Czy nerwica może aż tak uprzykrzać życie? A psychiatra zapisał mi servenon. Pozdrawiam trzymaj się cieplutko:)
Zjednoczone Stany Lękowe

przez maania 14 mar 2013, 19:53
POMOCY!!!

Witajcie, zarejestrowałam się tutaj, bo szukam ludzi z podobnym problemem jak mój.
Jakieś 8 miesięcy temu leżąc przed tv ogarnął mnie lęk, strach, myślałam, że umieram, chciałam jechać na pogotowie, jednak wzięłam hydroksyzynę i przeszło. W następnych dniach zaczęłam bać się wsiadać w busa i jechać 40 km do innego miasta do szkoły, przerażało mnie to, że będę tam zupełnie sama, a co będzie jak zemdleję, coś mi się stanie, kto mnie uratuje? Rzuciłam szkołę, nie dałam rady. Panicznie bałam się chodzić sama po mieście, wchodzić do wielkich sklepów, te wielkie półki, czekanie w kolejce to mnie zawsze przerażało. Przestałam wychodzić z domu, wszystkiego się bałam, czasem mam wrażenie, że jestem wariatką, że w końcu całkiem zeświruje i zamkną mnie w jakimś psychiatryku, nie chce tego, nie chce skończyć jak wariat. Nikt mnie nie rozumie, każdy się śmieje ze mnie, że coś sobie wkręcam. Pół roku temu poszłam do lekarza ogólnego, stwierdził nerwice lękową i agorafobię. Brałam Aciprex 10 mg codziennie przez 3 i pół miesiąca, poczułam się lepiej i odstawiłam lek. Po 3 tygodniach poszłam do sklepu i znowu... uderzenia gorąca nie wiedziałam co robić, zostawić zakupy i uciekać do domu, czy to przeczekać, myślałam, że oszaleje, zemdleje itp. Poszłam do lekarza, stwierdził, że za wczesnie odstawiłam lek, ale że psychiatry mi nie trzeba, więc od poniedziałku znów go biorę. Czuje się średnio, mam wrażenie jakby to wszystko było snem, czuje otumanienie i dalej się boję że w końcu zwariuję i mnie powiozą.
Czy wy też tak macie? Proszę, niech ktoś mnie pocieszy, już nie chce tak życ, będę te prochy jadła nawet rok, ale niech w końcu pomogą, chce być taka jak dawniej!!! :(

przez Ariel28 14 mar 2013, 21:25
ja też tak mam pocieszyłem Cie?:)

przez bvb25 14 mar 2013, 22:12
maania nie chcę byc nie miły ale twoja wypowiedź swiadczy albo o twoim lenistwie albo desperacji, bo to co piszesz to są TYPOWE objawy nerwicy, nawet bym powiedział, że najpopularniejsze, wystarczy trochę pogooglować albo pogadać z psychiatrą.

teraz tak: wcześniej miałaś nerwice lękową zaleczyłaś ją sztucznie lekami objawowo. Objawy przesły Ty odstawiłaś leki, tylko, że to często niestety pomaga tylko na jakiś czas potem może wrócić ze zdwojoną siłą tak jak się stało to u Ciebie. Brałas leki sztucznie oszukałaś mózg, że jest wszystko ok, nie chodziłas na psychoterapie nie dowiedziałaś się co było tego przyczyną nic nie zmieniłas w swoim życiu tylko nieświadomie czekałas aż to wróci i wróciło bo miało prawo.

Teraz masz nerwice lękową + derealizacja. Powiem tak: zapisz się do dobrego psychoterapeuty/psychologa, poznaj się co wywyołuje u Ciebie lęk, popracuj nad sobą to w końcu samo minie Ty skończysz terapie silniejsza i pewniejsza siebie i to nie powinno już wrócić. Co do leków możesz je brać ale to utrudni szukanie przyczyny podczas psychoterapii więc lepiej zostań tylko przy witaminach, melisie,ew jakims relanium i DOBRYM MAGNEZIE B6 - bo magnez to w leczeniu nerwicy podstawa....

Doraźnie xanax

przez maania 15 mar 2013, 22:09
Ariel28, no od razu lepiej, dobrze wiedzieć, że ktoś przeżywa to co ja. I jednocześnie Ci współczuję, bo to coś jest straszne, ale miejmy nadzieję, że nas puści w końcu :)

bvb25, nie tyle leniwa, jak zdesperowana, oczytałam się dużo. Tylko co nowego przeczytam to od razu to sobie wkręcam jakieś choroby... Problem jest taki, że mieszkam w małej miejscowości, gdzie ani psychiatry, ani psychologa a jak mam pojechać gdzieś skoro paniki dostaje. To nie takie proste, dzięki za dobre rady :-)

przez vifi 15 mar 2013, 22:39
Skoro jeździłaś 40 km do szkoły to może możesz się też przejechać do innego miasta. Jak boisz się to może niech ktoś pojedzie z tobą.

Sortuj wg