Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ina86 20 sty 2013, 18:26
lolcia89, a psychoterapia? Myślałaś o niej? Jeżeli wszystkie badania wychodzą dobrze, a sama wiesz, że jesteś zestresowana i podejrzewasz nerwicę, to nic innego tylko udać się po pomoc do psychologa/psychiatry.
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez motyka9573 20 sty 2013, 18:34
Musisz jak najszybciej wybrać się do psychiatry. Sam lecze się od niedawna lęki powoli mijają lecz objawy somatyczne są nadal. Mnie męczy hipochondria tak jak ty ciągle wmawiam sobie choroby. Raz białaczke raz stwardnienie rozsiana z powodu bólu mięśni rąk i nóg ale myśle że każdy z nas tutaj wmawia sobie choroby ponieważ nadmiar objawów nas przytłacza i szukamy sensownego wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje. Zawsze sobie mówię że nie mogę czytać o chorobach bo będzie gorzej lecz to jest silniejsze ode mnie. Trzymaj się.

przez lolcia89 20 sty 2013, 18:44
ale czy mi to cos da ta cala psychoterapia?? jajnaprawde juz jestem, na samym dnie staczam sie:(( codziennie wstaje rano i czuje ten bol w klatce codziennie mysle ze ,mam zawal? to jest tragiczne nie lubie tego bolu przeraza mnie jest tyle we mnie zlosci...boje sie smierci mam dopiero 23 lata a zachowuje sie jakbym miala 70 lat moj chlopak rodzice bracia maja mnie juz dosc mowia ze jestem psychiczna i ze zwariowalam na punkcie zdrowia:( tak sie bojeeeee pomozcie ,mi chce byc jak dawniej zwariowana, niczym sie nie przejmowalam a teraz nawet z lozka bym nie wstawala ,,,,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ina86 20 sty 2013, 18:56
lolcia89, zawsze warto spróbować terapii. Mi na przykład bardzo pomaga. Chodzę na nią ok 2 miesiące, a jest dużo lepiej niż przed terapią. Raz jest lepiej, raz gorzej, taka "magia" nerwicy. Też przerabiam to, że chciałabym być taka jak dawniej. Chciałabym nie mieć lęków, objawów. A najlepiej żeby wszystko zniknęło za pomocą czarodziejskiej różdżki. Niestety tak się nie da. Musisz zacząć nad sobą pracować, z pomocą specjalisty będzie Ci łatwiej. Powodzenia życzę!
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez lolcia89 20 sty 2013, 19:34
dziekuje bardzo moze jednak masz racje..... ja sie modle zeby sie obudzic z tego tragicznego snuu!! ;-) i zycz pelnia zyciA A NIE staczac sie na dno:(( Tobie rowniez zyczeee powodzonka!!:-))

przez hedonis__m 20 sty 2013, 19:36
Terapia pomaga to wszystko zrozumieć.... chociaż czasami jest tak ciężko sobie tłumaczyć, że objawy somatyczne to nerwica, a nie jakaś poważna choroba. Ja przy każdym bólu głowy mam paniczny lęk, że mam guza... I dzięki temu, że chodzę na terapie, potrafię sobie jakoś racjonalnie wytłumaczyć, że nic mi się nie stanie... ale wiem, że jest to silniejsze od nas..
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

przez motyka9573 20 sty 2013, 20:23
I właśnie ta bezsilność jest najgorsza...

przez hedonis__m 20 sty 2013, 20:32
ale uwierz, że dzięki terapii i lekom da się to pokonać...
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

przez Ina86 20 sty 2013, 20:50
hedonis__m, dokładnie.
Ja co prawda leków nie biorę i na początku myślałam, że sama terapia nic mi nie pomoże. A jednak. Teraz żałuję, że nie poszłam dużo wcześniej, ominęło by mnie kilka nieprzyjemnych chwil.
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez wislonn93 20 sty 2013, 20:59
Dzięki że odpisales !
Trochę mi chyba lepiej
A jeżeli nerwica to jaka najbardziej prawdopodobna ? Jak leczyć
Zacząłem chodzić do psychologa byłem poki co 2 razy sesję mam raz na 2tyg
A czy bycie bardzo nerwowym to obiaw nerwicy i to że żalu cAs boję sie że jestem psychoczy ale to że moge mieć schizofrenię

przez hedonis__m 20 sty 2013, 21:05
jeżeli boisz się, że masz schizofrenie to jej nie masz.. :) schizofrenicy nawet nie są świadomi, że są chorzy.. też się bałam, też dostawałam histerii "jestem nienormalna, psychopatyczna', ale terapia pomogła zrozumieć, że to 'tylko' nerwica..
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

przez wislonn93 20 sty 2013, 21:29
Dzięki że odpisales !
Trochę mi chyba lepiej
A jeżeli nerwica to jaka najbardziej prawdopodobna ? Jak leczyć
Zacząłem chodzić do psychologa byłem poki co 2 razy sesję mam raz na 2tyg
A czy bycie bardzo nerwowym to obiaw nerwicy i to że żalu cAs boję sie że jestem psychoczy ale to że moge mieć schizofrenię

przez lolcia89 20 sty 2013, 21:31
macie chyba racjeee wszyscy tutaj,,, trzeba sie ruszyc do psychologa albo lepiej psychiatry,,, musze sie wziasc w garsc a nie lezec i uzalac sie nad sobą to i nic nie da bardziej mnie zgnebi niz jestem:((( w sumie tez myslalam pare miesiecy temu ze mam guza mozgu zrobilam tomografie i mi nic nie wyszlo wiec mi przeszlo z guzem. teraz wkrecam sobie chore serce chociaz mialam echo i ekg pare razy masakraaaaa...... czasem mi sie chce smiac z tego co ja ze soba wyprawiam zaiast isc na zakupy to sie po lekarzach platam psychoza totalna;/

przez haribo190 21 sty 2013, 15:47
Mam też olbrzymią masakrę z dolegliwościami bólowymi w klatce piersiowej, często mnie kłuje, gniecie, serce mi szaleje ale wszystkie badania wychodza ok (echo, Holter, EKG) Mam rozrusznik serca i kontroluję sie kardiologicznie bardzo często i dokładnie, zawsze słysze że jest ok, ale ja się ok nie czuję. Mam pytanie o taki może nietypowy objaw nerwicy (może tylko mi sie wydaje nietypowy) Mianowice często ludzie mówią mi że jestem blady, nie mam żadnej anemii ani nic z tych rzeczya jedank często blady jestem. Czy to norlalne w nerwicy???? Czy wy też tak macie???
Bardzo proszę o odpowiedź>

Sortuj wg