Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez MARIAN1967 06 sty 2013, 18:07
Nika81 napisał(a):Moje pytanie jest takie, czy te leki mogły spowodować nawrót nerwicy??? Czy może są to objawy uboczne leków? Jak to rozpoznać?
pozdrawiam.

Jakie lekarstwa?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez 1969 06 sty 2013, 22:45
elenkey dziękuję, a ile z tym walczyłaś?

przez elenkey 09 sty 2013, 11:29
1969 Myślę, że ok pól roku. Ale już po pierwszych spotkaniach z Panią psycholog było lepiej. Naprawdę dasz radę!!!!!! Tylko trzeba jak najszybciej zacząć terapię. Ten stan, który przezywasz jest uciążliwy, ale terapia świetnie daje sobie z tym radę. Będzie dobrze!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Skiper 10 sty 2013, 18:00
Witam,
Nie jestem nowy - zmieniłem tylko nazwę ponieważ zapomniałem hasła do poprzedniego konta.
Od kilku miesiecy nie pisałem, więc mam sporo pytań do Was wszystkich.
Jak sama nazwa wskazuje " czy to są obiawy nerwicy " mam dylemat.
Mieliście kiedykolwiek problem z mięśniami szyi. Może dokładniej to opiszę.
Mam coś w rodzaju częstego mimowolnego napinania mięśni z tył głowy - czasem wydaj mi sie że nasila się to pod wpływem emocji np. muszę się z czymś wyrobić, albo próbuje rozwiązać jakić problem czy zadanie.
Większość rzeczy mi przeszła ale przychodzą kolejne - czy tak już będzie zawsze ?
A do tego ciśnienie - czy ktoś z Was mieży kilkakrotnie i co pomiar wychodzi że już prawie ze mną koniec - czy to też może wywołać nasza znajoma nerwica - a może coś gorszego ?

przez stx 11 sty 2013, 18:44
Czy to nerwica?

witam, mam niecałe 18 lat. mój problem trwa od kiedy pamiętam tzn już w podstawówce odczuwałem objawy, ale dopiero jakiś czas temu dowiedziałem się że to może być nerwica lub inna choroba.

już w czasach podstawówki czułem sie ''dziwnie'' tzn:
MOI RODZICE CIĄGLE KAZALI MI COŚ ROBIĆ. PATRZYŁEM ŻE KOLEDZY SOBIE ODPOCZYWAJĄ, ROBIĄ CO CHCĄ, BAWIĄ SIĘ NO I MAJĄ OGÓLNY LUZ. A JA CIĄGLE MUSIAŁEM POMAGAĆ RODZICOM. CO CHWILA MNIE WOŁALI ŻEBYM COŚ ZROBIŁ CHOĆ NIE BYŁO TO AŻ TAKA CIĘŻKA PRACA. MNIE TO PO PROSTU DRAŻNIŁO NO ALE POMAGAŁEM CHOĆ NIE MIAŁEM ENERGII ITD. A CO Z TEGO MIAŁEM? - NIC.
Będąc w szkole chciałem tam zostać jak najdłużej, ale nie na lekcjach bo były dla mnie męczące. Po prostu siedziałem na korytarzu z kolegą i nic nie robiliśmy i ja sie cieszyłem że czas leci i nie jestem w domu. ale jeśli rodziców nie byłoby w domu to chciałbym tam wracać jak najszybciej.
reszta objawów
- ciągłe zmęczenie
- nagłe pogorszenie wyników w nauce. nie moge się skoncentrować a przez to nic zapamiętać
- bóle zaczęły sie chyba w gimnazjum tzn najczęściej ból głowy i barku
- brak energii
- senność w szkole i trudności z zasypianiem wieczorem
- brak motywacji do działań
- ciągłe napięcie
No i to trwa do tej pory. Czuje tak jakby lęk siedząc przed komputerem/telewizorem itd kiedy rodzice są w domu. Czuje że w każdej chwili mogą na mnie nakrzyczeć (choć rzadko sie to zdarzało chyba)
Nie wiem czy dobrze opisałem to wszystko ale nie znam sie jeszcze na nerwicy i innych tego typu chorobach. I nie wiem co robić w takim przypadku. Rozmowa z rodzicami nie wchodzi w gre

PS. chciałbym to napisać jakoś lepiej, bo wiem że mógłbym no ale nie moge zebrać myśli. to też można uznac za objaw bo bardzo często mi sie to zdarza
Ostatnio edytowano 12 sty 2013, 16:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
stx

przez Nika81 13 sty 2013, 21:26
MARIAN1967 napisał(a):
Nika81 napisał(a):Moje pytanie jest takie, czy te leki mogły spowodować nawrót nerwicy??? Czy może są to objawy uboczne leków? Jak to rozpoznać?
pozdrawiam.

Jakie lekarstwa?

Leki na nadkwaśność, które muszę przyjmować, a po których źle się czuję. Głównie famotadyna z leku Famogast. Inhibitorów pompy protonowej nie mogę brać (Nolpaza, Controloc, Emanera itd) bo fatalnie się czuję i nie pomagają.
Psychiatra dopiero w marcu, nie mam kogo zapytać.
Pozdrawiam :)
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez gosiulek 17 sty 2013, 15:46
Wielokrotnie przeglądałam to forum jako niezalogowana...i zastanawiałam się czy to naprawdę nerwica potrafi tak wykończyć...to moje objawy:
- kołatanie serca
- drętwienie kończyn
- zawroty głowy
- pocenie się i uczucie zimna i gorąca na przemian
- duszności
- ucisk w klatce piersiowej
- drżenie mięśni
- nudności
- bóle brzucha
- biegunka
- płaczliwość
- nerwowość
Wszystko zaczęło się kiedy dowiedziałam się ,że moja ciocia umiera w szpitalu na raka...a nawet nie wiedziała,że go ma.W tym czasie już moja mama chorowała na raka(od roku już nie żyje).Zaczęło się od nerwów i kołatania serca,które mnie obudziło...do tego zawroty głowy.Było pogotowie,ale EKG było w porządku i od razu lekarz powiedział,że to nerwy.Poszłam do rodzinnego,który mi wtedy przepisał xanax i jakiś drugi,którego nie można było razem z tym brać(tak było na ulotce),ale brałam i wtedy zaczęła się jazda...myślałam,że zejdę...potem jakoś się wszystko uspokoiło...i teraz znowu po kilku już latach wszystko wróciło...teraz mam tak,że najpierw czuję ściskanie w głowie,ból brzucha i lekki zawrót głowy i szybkie bicie serca i tak co kilka dnia...trwa to chwilę...ale się boję...na co dzień jestem sama z synkiem bo mąż w pracy i boję się co będzie jak stracę przytomność?co z maluszkiem?jak się zaczyna to na wszelki wypadek otwieram drzwi z zasuwki...
Obrazek

przez Ariel28 17 sty 2013, 21:45
gosiulek napisał(a):Wielokrotnie przeglądałam to forum jako niezalogowana...i zastanawiałam się czy to naprawdę nerwica potrafi tak wykończyć...to moje objawy:
- kołatanie serca
- drętwienie kończyn
- zawroty głowy
- pocenie się i uczucie zimna i gorąca na przemian
- duszności
- ucisk w klatce piersiowej
- drżenie mięśni
- nudności
- bóle brzucha
- biegunka
- płaczliwość
- nerwowość
Wszystko zaczęło się kiedy dowiedziałam się ,że moja ciocia umiera w szpitalu na raka...a nawet nie wiedziała,że go ma.W tym czasie już moja mama chorowała na raka(od roku już nie żyje).Zaczęło się od nerwów i kołatania serca,które mnie obudziło...do tego zawroty głowy.Było pogotowie,ale EKG było w porządku i od razu lekarz powiedział,że to nerwy.Poszłam do rodzinnego,który mi wtedy przepisał xanax i jakiś drugi,którego nie można było razem z tym brać(tak było na ulotce),ale brałam i wtedy zaczęła się jazda...myślałam,że zejdę...potem jakoś się wszystko uspokoiło...i teraz znowu po kilku już latach wszystko wróciło...teraz mam tak,że najpierw czuję ściskanie w głowie,ból brzucha i lekki zawrót głowy i szybkie bicie serca i tak co kilka dnia...trwa to chwilę...ale się boję...na co dzień jestem sama z synkiem bo mąż w pracy i boję się co będzie jak stracę przytomność?co z maluszkiem?jak się zaczyna to na wszelki wypadek otwieram drzwi z zasuwki...

wiem że to trudne ale nie bój się:) mi się jescze nie zdarzyło zemdleć, a umierałem milion razy:) powodzenia

przez adamvz 18 sty 2013, 00:58
ja przede wszystkim staram się, żeby nie dochodziło do takich sytuacji,
różnie to wychodzi, ale staram się ustabilizować tryb życia, unikać stresów, a na to czego się uniknąć nie da patrzeć z innej strony... Próbuję też znaleźć czas na relaks, niestety nie zawsze mam możliwosć..
Co do moich objawów to głównie bóle brzucha, głowy,
w sumie teraz najgorzej jest rano, choć to akurat nie wiem czy nerwica, bo mam skierowanie na operacje przegrody nosowej (ale boje się, że to jednak coś z nerwami i co jeśli operacja nie pomoże?)..
Dzień w dzień budze się i czuje jakbym był po jakimś wielkim wysiłku, odczuwam takie drżenie
czasem nie moge wstać z łóżka, potrzebuje z godziny żeby dojść do siebie

przez lindai 18 sty 2013, 22:44
gosiulek,przez pzrypadek tu weszlam i cie odczytalam,opisujesz dokladniej,ja tez tak mam,bole brzucha odrazu lece do wc i co najgorsze przewaznie rano zaraz jak wstane,oczywiscie wymyslilam sobie ze mam pewnie raka jelit... robilam badania i jest ok,no i z resza tez sie zapoznalam,wsumie co jakis czas dochodzi cos nowego,teraz te cholerne zawroty glowy,rowniez jestem przewaznie sama w domu z dziecmi,probuje sie opanowac a jesli jest az tak zle to biore tel wyciskam nr ide na dwor(na ulice ,przed dom itp) i czekam....az zemdleje,nigdy mi sie to jeszcze nie zdarzylo ajak wyzej kolega Ariel28 napisal tez umieralam juz kilka razy,postaraj sie zapanowac i wmawjaj sobie ,ze to nic takiego,latwo sie mowi wiem
rowniez drzenie calego organizmu,jak bym wiertarke trzymala w reku caly dzien,do tego te oddechy...jestem jeden wielki klebek nerwow,nawet jak leze w lozku jestem tak sztywna ze dopiero pojakims czasie domyslam sie ,ze leze cala spieta i probuje sie rozluznic

robilas jakies badania,jestes pod jakas opieka??
nie mozesz zatrzymac zadnego dnia,ale mozesz go nie stracic...

przez kasia0000 19 sty 2013, 21:30
Cześć Wam, jestem tu nowa. ;)

Mam pewien problem. Otóż, od jakiś 2 tygodni miewam bóle w klatce piersiowej. Taki ucisk i kłucie. Byłam u lekarza i stwierdził, że może być to nerwica. Nic szczerze mówiąc nic za bardzo nie wiem o tej chorobie, a słysząc to - zaskoczyło mnie to.
Od jakiegoś tygodnia chodzę poddenerwowana, wszystko mnie denerwuje, nie chce mi się z nikim gadać. Wcześniej nie przeszkadzało mi, że całymi dniami siedzę przed kompem, teraz bardzo mnie to denerwuje.
Tydzień temu byłam na imprezie, z kolegą, miałam nadzieje, że się do mnie odezwie. Nic takiego nie ma miejsca do dziś, a od znajomych dowiedziałam się, że pisał do innych moich koleżanek. Przed chwilą zobaczyłam, że dodał jedną z nich do znajomych, choć nie widziałam, żeby choć raz ze sobą porozmawiali. Nie wiem czemu, ale bardzo mnie to zdenerwowało. Ciągle sprawdzam wiadomości i denerwuję się, że nie mam żadnych nowych. Czy to normalne? Przecież widzieliśmy się tylko raz, bawiliśmy trochę, a ja ciągle tylko myślę o tym, czy nie mam nowej wiadomości. Dołuje mnie to. To zajmuje wszystkie moje myśli.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, boję się, że to coś poważnego. :(

przez wislonn93 19 sty 2013, 21:59
Witam Serdecznie
Mam na imię Karol Mam 19 lat
Od dość długiego czasu (okolo 3 lat) z rożna intensywnością mam problem z moim zdrowiem.
Jestem osobą która bardzo często wmawia sobie choroby i od razy zakłada najgorszy scenariusz.
Ogólnie jestem osobą nerwową i wybuchową (szczególnie w domu miedzy najbliższymi )
Od długiego czasu wydaje mi się że mam nerwicę lękową. Moję obiawy to :
Ciągły strach, tak jakby odczuwał go plecach
napięcie mięśni
Nerwowość
Boję się że jestem chory psychicznie boję się że mogę być chory na schizofrenie (np często kłócę się z bratem który czasem mówi do mnie 'Psycholu' od razu biorę to do siebię i boję się że może faktycznie jestem albo kiedyś mogę być 'psycholem'
często towarzyszy mi zmęczenie
cały czas boję się że jestem na coś chory że jestem psychiczny czy coś
Jestem osobą ktora jest aktywna fizycznie ale od dłuższego czasu zauważyłem że gdy idę na lekcję w-f'u
jestem dziwnie zmeczony nic mi się nie chce i po kilku przebieżkach jestem zmęczony. Jest to da mnie dziwne ponieważ zawsze byłem pełen entuzjazmu do uprawiania sportu
Czuję się jakbym nie miał chwili w której nie myślałbym o jakiś chorobach
Gdy idę spać boję się że będę miał jakieś lęki które kiedyś miałem (budziłem się nie mogąc oddychać by złapać oddech musiałem ziewać. Nagle dostawałem drgawem czyłem że serce mi strasznie biję i bałem się ze mogę umrzeć!
Prosze o odpowiedz
CZy to jest nerwica ? czy faktycznie jestem jakiś psychiczny? czy to może być schizofrenia ?
Pozdrawiam ciepło!
Ostatnio edytowano 19 sty 2013, 22:37 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez haribo190 20 sty 2013, 12:24
wislonn93, z tego co napisałeś to shizofrenii raczej nie masz, słyszysz głosy lub widzisz rzeczy których nie ma?? Nie! Więc to zdecydowanie nie to. Wmawianie sobie chorób mimo dobrego stanu zdrowia, lęki i reszta objawów o których piszesz wskazjuą na jakąś formę nerwicy według mnie. Porób sobie badania podstawowe(krew, mocz, EKG), pwenie wszystko w nich bedzie i wtedy jeżeli masz możliwość idaj sie do specjalisty Psychologa lub psychiatry.

przez lolcia89 20 sty 2013, 17:56
Nienawidze swojej nerwicy od 6 miesiecy mnie wykancza z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej stracilam sens zycia nic mnie nie cieszy:( niechce mi sie wychodzic z domu mam starszne leki:((( boje sie poprostu wszystkiego!!;( niechce mi sie wstac spie do 12.... w przeciagu 6 miesiecy robilam chyba z 6 razy badanie krwi w tym prawie bylo wszystko bardzo rozszezony zakres! mialam robione 2 razy echo serca ekg chyba z 20 razy rtg klatki piersiowej itd i co i dalej mnie boli w klatce piecze kluje gniecie:( nic mi nie pomaga kazdy juz mi mowi ze jestem psychiczna ciagle mowie o zdrowiu czytam wszystkie fora jakie są i sobie wkrecam choroby,nic na tych badaniach nie wychodzi wszystko ok tylko czasem tachykardia ale lekarza mowia ze widac po mnie ze jestem bardzo zesteresowana kobietka niewiem co mam robic boje sie ze beda miaal zawal albo umre jestem bardzo rozpaczona prosze was poradzcie mi cooooo mam zrobic zeby normalnie zyc jakie jeszcze badania wykonac???:(

Sortuj wg