Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lukasz1995 10 lis 2012, 15:26
Rozpocząłem już psychoterapię mam leki na cherikobakter a lek od psychiatry który otrzymałem to pramolan mam sobie brać początkowo jedną tabletkę na noc.Rodzice wszystko wiedzą moja mama też miała nerwice lękową z którą się męczyła 2 lata brała leki i już jej przeszło

przez Selma 10 lis 2012, 16:05
no to jestes na dobrej drodze do wyleczenia;]

przez lukasz1995 10 lis 2012, 16:14
Ale dlaczego to mi sie pojawiło tak nagle w takim dziwnym momencie? Na początku wakacji czułem się świetnie poznałem masę wspaniałych ludzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Selma 10 lis 2012, 17:01
cos sie musiało wydarzyc moze tylko symbolicznie w w twoim wewnetrznym swiecie. Terapia pomoze to zrozumiec

przez Ina86 11 lis 2012, 00:37
Ja z kolei zastanawiam się czy na mój przypadek potrzebny jest specjalista. Wg tego co czytałam o Waszych objawach to niestety mam sporo z nich. A chodzi u mnie głównie o strach. Tyle, że akurat w danej sytuacji nie powinnam się o nic obawiać. A mimo to od wczoraj popołudniem przychodzi paniczny lęk - serce wali, pot zalewa, wypieki, plamy czerwone na dekolcie, zupełny brak apetytu, na samą myśl o jedzeniu odruch wymiotny. Tylko nie potrafię sprecyzować czego się boję. Trochę więcej napisałam w wątku powitalnym więc powtarzać się nie będę, tam opisałam poprzednią sytuację w której wystąpił lęk i obecną.
Jest mi strasznie źle z tym co czuję, a jestem za granicą i dopiero w poniedziałek wracam do domu, a miałabym już wielką ochotę się w nim znaleźć.
Cital 30mg
Miansec 30mg
Afobam doraźnie

przez lukasz1995 11 lis 2012, 11:35
Jeżeli nerwica lękowa ma prawie wszystkie objawy to jak rozpoznać czy nie jesteśmy na coś chorzy ?

przez Mightman 11 lis 2012, 11:45
Poprzez podstawowe badania oraz specjalistyczne danego narządu u lekarza.

przez moni81 11 lis 2012, 12:04
Witam wszystkich serdecznie

Chce Was poprosic o pomoc, mianowicie chodzi o moja chorobe. Mam 31 lat i kilka miesiecy temu zaczelo sie cos strasznego ze mna dziac, po pewnej stresujacej sytuacji, zaczelo mna trzasc w lozku, nie moglam spac, balam sie, ze zraz zwariuje...padne trypem i oszaleje. MASAKRA! Poszlam do psychologa w lipcu i zaczelam terapie, psychoterapeuta twierdzi, ze to nerwica. Bylam tez u psychiatry, ktora tez twierdzi ze to zaburzenia lekowo - depresyjne. Ale...ja sie paniczne boje schizofrenii, masakrycznie do tego stopnia, ze po nocach nasluchiwalam, czy nie slysze glosow. I tak zaczely sie moje problemy z bezsennoscia, az doszlo do tego, ze nie spalam 10 dni wogole prawie i wyladowwalam u psychiatry...Biore na sen deprexolet 0,5 mg i spie. Dodatkowo jak zaczelo sie to wszystko zaczelam czytac o chorobach psychicznych...to byl gwozdz do trumny ...Zaczelam doszukiwac sie w sobie objawow schizofrenii itp. Mam takze straszne natrectwa ( albo sobie je wmowilam, bo wczesniej tego nie mialam) o tym, ze moge komus zrobic krzywde...Terapia, sama nie wiem, czy mi cos daje. Matko Boska powiedzcie, czy to nie schizofrenia///?? Terapeuta twierdzi, ze mam urojenia, atzn. te natrectwa myslowe..Po za tym twierdzi, ze mam nerwice lekowa, wiec co mi o urojeniach plecie?? Wczoraj nie spalam w nocy, chyba koszmar powrocil...Boje sie, ze z tej bezsennosci dostane psychozy, albo schizofrenii. Mysle o tym czesto ( choc czasami czuje sie super). Np. Ostatni miesiac wogole nie mialam objawow nerwicy, ani natrectw, do wczoraj...mialam wrzenie, ze wieczorem pozabijam obce osoby...a bylam w kinie. I z tego wszystkiego bol zoladka ze strachu i bezsennosc w nocy, nasluchiwalam glosow i co...a no to, ze uslyszlam nawet tykanie zegara i stwierdzilam, ze to objaw....Nie chce zwiekszac dawki leku, bo po tej dawce spie, ale chce sie pozbyc tego dziadostwa. Dodam, ze jestem DDA. Co o mnie sadzicie?
moni81

przez Selma 11 lis 2012, 12:14
nie mozna wydawac sądów o osobie po przeczytaniu kilku zdan
mozna sie odniesc do tego co napisalas
Lęk przed schizofrenia cczy jakas inna choroba to li tylko objaw nerwicy
nie mozna 'dostac schizofrenii' od myslenia o niej
choc wytrwale na terapie a w koncu pomoze;]

przez moni81 11 lis 2012, 12:17
Dzieki Selma, chodze i naprawde staram sie, ale takie dni jak wczorajszy mnie rozwalaja...rozwalaja wszystko, kiedy juz mam wrazenie ze zlapalam stery:((( ehhh
moni81

przez *Monika* 11 lis 2012, 12:18
moni81, niepotrzebnie czytasz artykuły i innych zaburzeniach, to Cię nakręca.
Jeśli masz syndrom DDA to powinnaś kontynuować terapię pod tym kątem. Terapia trwa dłużej więc efekty będą później.
Leki są dodatkiem, łagodzą objawy somatyczne.
Obrazek
Główny Moderator

przez moni81 11 lis 2012, 12:23
Dzieki:) wszystkim:)
dajcie sobie spokoj, jak juz myslalam, ze jestem ku drodze lepszej, to wczoraj mnie dorwalo...plakac mi sie chce. Normalnie taki ogromny lek, ze ludzi pozabijam, ze meza zabije, a jego jedynego mam...moj Boze, ja chce byc szczesliwa:) choc chwile pozyc szczesliwie...
Ale wlasnie ten terapeuta twierdzi, ze to juz koncowka terapii, a u mnie coraz gorzej. I ten strach przed schizofrenia, bezsennoscia i zabijaniem. Trzy paskudztwa, ktore rozwalaja moje zycie...

-- 11 lis 2012, 11:29 --

Chodze na terapie od lipca i no jest poki co gorzej...moze jeszcze czas,aby bylo lepiej. Ale np. natrectwa mam zapisywac..no kurcze zapisuje, zapisuje i guzik, nadal je mam...Choc, mialam miesiac spokoj, ale tylko dlatego, ze mialam inny problem...bezsennosc. I tak w kolko ciagle jakis ogromny lek....
moni81

przez *Monika* 11 lis 2012, 12:46
moni81, Terapia jest długotrwałym, mozolnym procesem. Często trwa minimum dwa lata.
Jeśli jesteś DDA, masz ten syndrom, to niestety musisz uzbroić się w cierpliwość.
Obrazek
Główny Moderator

przez moni81 11 lis 2012, 13:13
Marze o dziecku, marze o normalnej rodzinie, ja takiej nigdy nie mialam...Tak bardzo chcialabym wyzdrowiec.
moni81

Sortuj wg