Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 16 lip 2012, 16:13
user007, Witaj!

Dobrze, że idziesz do specjalisty.
Jeśli badania, a raczej wyniki badań będą w porządku, to wszystko wskazywać będzie na zaburzenia lękowe (nerwicowe).
Wtedy dobrze byłoby poprosić lekarza o skierowanie na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez JohnnyLittleHeart 17 lip 2012, 08:49
Byłem u psychiatry - po rozmowie stwierdził coś w stylu zespołu lęku uogólnionego, objawy nerwicowe z somatyzacjami. Dostałem escitil + chlorprothixen na nocki. Zobaczymy co będzie :)
Agent F.45

przez boonzo 23 lip 2012, 17:54
Nie wiem co to jest.

Witam Was :)

Zarejestrowałem się tutaj, bo ostatnio coś dziwnego dzieje się z moim organizmem. Mam 18 lat.
Otóż od pewnego czasu, hm.. od początku lipca mam nienaturalne odczucia.
Takie dziwne uczucia gorącego ciała, wydaje mi się jakbym czasami miał gorączkę, ale temperatura jak najbardziej w porządku.... przy tym często mam zimne stopy. Czuje się też lekko osłabiony i po intensywnym wysiłku (np. po zrobieniu w szybkim tempie 30 pompek) występuje jakieś takie mrowienie, szczypanie pod skórą. Żadnych zaczerwienień nie widać. Nie mam też żadnych lęków, obaw..

Po prostu odczuwam ogromny dyskomfort, a najgorsze jest to że nie wiem z której strony się za to zabrać.
U lekarza rodzinnego byłem kilka razy. Zrobiłem sobie badania, wszystkie które mogłem tam zrobić. Wszystko w porządku. Puls wynosi 70.
Ciśnienie mierzyłem raz 140/60. Tylko że wynik może być błędny, bo jakiś czas wcześniej wypiłem kawę.Piszę o tym, chociaż nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ, heh. :D

Nic mnie fizycznie nie boli.. a ostatnio zauważyłem, że zaczęła mi się łuszczyć skóra. I to chyba wszystkie moje objawy.

Proszę o jakąś pomoc, radę.
I z góry serdecznie dziękuje.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 23 lip 2012, 21:27 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 23 lip 2012, 21:33
boonzo, Witam Cię serdecznie na forum! :D

Twoje ciśnienie daje wiele do myślenia. Nawet po kawie nie powinno tyle wynosić. Górne zawyżone, a dolne zaniżone. Puls...w sumie może być.
Czym mierzyłeś to ciśnienie? Za pomocą słuchawki lekarskiej i aparatu? Czy ciśnieniomierzem elektronicznym (ten często szwankuje i jest niedokładny).

Może przejdź się do lekarza z tą skórą jeszcze ;)
Ile pijesz płynów dziennie? Wody?

Może objawy, o których piszesz to nic groźnego...
W lipcu były upały, więc organizm narażony był na różne reakcje.
Potem deszcze, a biometr niekorzystny.
Obrazek
Główny Moderator

przez boonzo 23 lip 2012, 21:56
Upały jako przyczyna odpadają - nigdy z tym nie miałem problemów.
Za pomocą słuchawki lekarskiej i aparatu ;)

Ale to trwa już miesiąc, no z małymi przerwami.. 2 razy mi odpuściło, ale mimo to jest to długi okres czasu.
A czy takie objawy mogą coś mieć wspólnego z nerwami.. tzn. nerwica?

Takie dziwne uczucie gorąca..., no nie wiem, może to coś z sercem? Twierdze tak, właśnie przez to ciśnienie ;/

przez *Monika* 24 lip 2012, 01:31
boonzo, Jak najbardziej mogą to być objawy nerwicowe. Ale diagnozę stawia specjalista.
Obrazek
Główny Moderator

Nerwica lękowa jak z nią walczyć???

przez beti31 24 lip 2012, 14:04
Witam jestem tu nowa mam 31 lat. Od około trzech lat cierpię na nerwicę lękową, mam wszelakie objawy ( duszności, bóle w klatce piersiowej, bóle głowy, brzucha, nudności stały ucisk w gardle trudności z przełykaniem, kołatanie serca, wydaje mi się że zemdleje). Nie chce wychodzić z domu do ludzi boję się wszystkiego nie wiem jak sobie z tym poradzic. Brałam leki afobam, pramolan teraz chodze na terapie indywidualna ale mało to pomaga. Pomóżcie piszcie jak sobie z tym radzicie bez farmakologii.

przez Tomeku 24 lip 2012, 14:16
Lekami zwalczysz tylko objawy...

Nie ma jednej drogi pozbycia się nerwicy, musisz dojść co jest głęboka przyczyną Twoich zachowań, czasem wymaga to długoletniej nieraz terapii u psychoterapeuty - kika wizyt nic nie da, innym zaś razem może się wydarzyć w Twoim życiu coś co odmieni sytuacje a Ty dostaniesz "małego olśnienia", i od jakiegoś momentu Twojego zycia objawy znikną.

Najprawdopodobniej pzeżywasz jakis głeboki wewnętrzny konflikt z którego nie do końc zdajesz sobie sprawę, konflikt między tym co teraz w życiu doświadczasz, a tym z czym czułabyś się dobrze. Twoja nieświadomosc daje o sobie znać w postaci takich właśnie a nie innych objawów.

W jakim nurcie pracuej Twój terapeuta?
Ze mnie informatyk z zamiłowania... pasjonat podejścia psychodynamicznego do terapii.
Prowadzę stronę Lustro.org - Niezależny zespół psychoterapeutów psychodynamicznych- zapraszam do współpracy psychoterapeutów.

przez beti31 24 lip 2012, 14:49
Dziękuje za odpowiedź. Chodzę do mojej psycholog już prawie rok rozmawiamy o różnych rzeczach czasy z dzieciństwa aż do teraz często płacze na wizytach. W sumie moje dzieciństwo i czas szkolny nie był zły dlatego nie mogę zrozumieć czemu ja muszę mieć to " cholerstwo". Mam w domu leki ale ich nie chce brac i nie biorę staram się jak mogę ale często nawet nie mam ochoty wyjść z domu chociaż taka piękna pogoda. Martwie się wszystkim nie jestem sobą a zawsze byłam uśmiechnieta otaczałam się wieloma ludźmi a teraz muszę się zmuszać masakra :(

przez rixaa 24 lip 2012, 15:52
hmm ja tez mialam niezle dziecinstwo, ale wystarczy jakis drobiazg szczegol ,ktory podlapala nasza podswiadomosc, moze sie czegos kiedys bardzo wystraszylas czy cos.. mysl pozytywnie, ja tez mam nerwice tez chodzilam do psychoterapeutki ale po pol roku odpuscilam bo stwierdzilam ze ona mi nie pomoze, nie moglysmy sie jakos dogadac , nie rozumiala mnie, teraz staram sie sama sobie robic taka psychoterapie oraz duzo rozmawiam z ukochana osoba o wszystkim co czuje co sie dzieje we mnie.. czasem dobrze sie wygadac
obecnie wyjechalam do anglii i proboje tutaj sie jakos ustatkowac,
ciesz sie z kazdych malych sukcesow .. bo dla nas nerwicowcow cos normalnego wydaje sie byc juz sukcesem, ja np wczoraj jechalam autobusem czego nie robilam juz od jakis 2 lat ! :D
"Ale człowiek ta­ki już jest.Zastępu­je strachem większą część swoich emocji. "
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

przez małgośka 24 lip 2012, 16:01
Z nerwicą z tego co mi wiadomo się nie walczy, tylko uczy żyć w taki sposób żeby się z nią pożegnać.:)
Na pewno znajdziesz źródło nerwicy.:)

przez Tomeku 24 lip 2012, 16:04
A potrafisz to tak jak teraz Tu napisałaś powiedziec swojej terapeutce? To że chodzisz do niej rok i nie widzisz poprawy?

Co ona na to Ci mówi?
Ze mnie informatyk z zamiłowania... pasjonat podejścia psychodynamicznego do terapii.
Prowadzę stronę Lustro.org - Niezależny zespół psychoterapeutów psychodynamicznych- zapraszam do współpracy psychoterapeutów.

przez beti31 24 lip 2012, 17:05
Właśnie nigdy jej nie mówiłam że ona mi nie pomaga może dlatego jest jak jest najwyższy czas się odważyć. Mam wsparcie ze strony kumpeli która też ma nerwice, ze strony rodziców też niestety nie mam wsparcia ze strony najblizszej osoby męża on tego jak sam mówi nie rozumie i pewnie tu też jest problem. Pozatym zaczęłam dużo czytać książek jestem na etapie Potęgi Podświadomości dzisiaj wypozyczyłam Jak przestać się martwić i zacząć życ. Swego czasu chodziłam na terapie grupową pomogło odstwiłam wtedy leki i było ok jakiś czas ( dodam że zrezygnowałam z niej praca ). Teraz lęki wróciły ze zdwojoną siła może też ma na to wpływ to że chcemy bardzo dziecko od trzech lat sie leczyliśmy i staraliśmy i nic. W siperpniu czeka nas klinika leczenia bezpłodności ( mąż jest chory tzn. ma słabe plemniki) dobija mnie to też psychicznie i to że wydaje mi się że on się tym nie przejmuje a ja bardzo. Pozatym nie pracuje już 2 lata non stop robie to samo gotuje sprzatam itd. Mam dość piszcie o swoich doświadczeniach proszę będę bardzo wdzięczna za każda rade.

przez nomorewords43 25 lip 2012, 10:08
beti31 napisał(a):Właśnie nigdy jej nie mówiłam że ona mi nie pomaga może dlatego jest jak jest najwyższy czas się odważyć. Mam wsparcie ze strony kumpeli która też ma nerwice, ze strony rodziców też niestety nie mam wsparcia ze strony najblizszej osoby męża on tego jak sam mówi nie rozumie i pewnie tu też jest problem. Poza tym zaczęłam dużo czytać książek jestem na etapie Potęgi Podświadomości dzisiaj wypozyczyłam Jak przestać się martwić i zacząć życ. Swego czasu chodziłam na terapie grupową pomogło odstwiłam wtedy leki i było ok jakiś czas ( dodam że zrezygnowałam z niej praca ). Teraz lęki wróciły ze zdwojoną siła może też ma na to wpływ to że chcemy bardzo dziecko od trzech lat sie leczyliśmy i staraliśmy i nic. W siperpniu czeka nas klinika leczenia bezpłodności ( mąż jest chory tzn. ma słabe plemniki) dobija mnie to też psychicznie i to że wydaje mi się że on się tym nie przejmuje a ja bardzo. Poza tym nie pracuje już 2 lata non stop robie to samo gotuje sprzatam itd. Mam dość piszcie o swoich doświadczeniach proszę będę bardzo wdzięczna za każda rade.

Przepraszam, że może "obrażam Twoją inteligencję", ale jeśli czytasz to forum, to jest wątek o książkach, które pomagają w trudnych chwilach.(w terapii) Ciszę się, że przeczytałaś "Potęgę podświadomości " Murphy'ego. (mam ją jako audiobook także)
Wiem, że ta książka wielu ludziom pomogła, ale ona pomaga tak jak plaster nalepiony na skaleczenie. Jeśli chcesz zaszyć tę ranę raz a dobrze to potrzebna Ci książka bardziej... fachowa(?). I fachowych nowoczesnych książek w bibliotece mało zdziwiło mnie, że dorwałaś "Jak przestać się martwić i zacząć żyć".-to raczej niezłe - Niestety trzeba zainwestować w literaturę. Oczywiście, o ile czytanie o nerwicy nie powoduje, że się "wkręcasz w czytane objawy".
. Tzn. jeśli masz kumpelę z nerwicą to możecie np. ty kupisz połowę książek, ona drugą połowę a potem sobie pożyczycie nawzajem. To było moje wymądrzenie się. A doświadczenia? Jeśli napiszesz 50 postów i polubię Cię po ich przeczytaniu, to wymienię doświadczenia na via priv. Na forum trzymam ogólnym dystans i nie piszę o sobie póki co.
Na szczęście zauważyłem na forum ludzi milszych ode mnie i ludzi mądrzejszych ode mnie
- liczę, że ci ludzie odpiszą na Twoje posty. W zasadzie tu jest "fajnie".
-trzymaj się - nomorewords43
nomorewords43

Sortuj wg