Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Adam Smith 01 lip 2012, 00:09
sarna87, Myślałaś nad psychoterapią ?
Adam Smith

przez Monar 01 lip 2012, 13:08
a ja mam takie pytanie, czy napady mogą nastąpić wtedy, gdy najmniej się tego spodziewam? dzień bez żadnych kłótni, nerwów... ?
Monar

przez sarna87 01 lip 2012, 13:54
Tomcio Nerwica, zaczelam chodzic do psychologa,bylam na razie 3 razy..kazala sie nastawic na dluugie leczenie;)najgorsze jest to ze od tygodnia tak fatalnie sie czuje ze wydaje mi sie ze juz nic mi nie pomoze..nie umiem spac,w ogole.Dzisiaj moze ze 3 godziny ale takim plytkim snem..rano sie budze-dezorientacja-gdzie jestem,o co chodzi i przez kolejne 3h mam tak silne napady leku i paniki ze cala sie poce,mam oslabione czucie itp pitem przechodzi i wraca pod wieczor i tak od tygodnia..Co mnie to umeczy:(nikt z rodziny mnie nie rozumie..kaza wziasc sie w garsc i przestac sie zamartwiac.Latwo sie mowi..tymbardziej ze te leki to juz przychodza i odchodza jak chca.I ja usilnie nie chce brac zadnych lekow..( mam zapisany mozarin i afobam doraznie)bo sie boje ze nie bede po nich soba i ze nie bede umiala normalnie funkcjonowac a mam 3 letnia coreczke..chociaz teraz,bez tych lekow tez jestem nie do zycia..nie wychodzilabym z lozka..:/kazdy dzwiek,szmer przyprawia mnie o ciarki,od razu sie zrywam bo nie wiem co sie dzieje..i dochodzi lek i panika.to jest koszmar:((((
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 21:57 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono użycie kolorów

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Adam Smith 01 lip 2012, 14:42
sarna87, Myślę , że w twoim przypadku bardziej by pomógł psychoterapeuta , a terapia w nurcie behawioralno-poznawczym przynosi dosyć szybkie efekty i dzięki niej od 3 miesięcy nie mam ataków paniki i jakichkolwiek objawów somatycznych . Więc te atak paniki to tylko nie uświadomiony lęk gdy poznasz jego mechanizmy i te całe błędne koło lęku to one ustąpią , do tego terapia pomaga zmienić błędne przekonania na temat siebie , ludzi czy świata ;)
Adam Smith

przez sarna87 01 lip 2012, 14:59
Ta babka wlasnie jest psychoterapeuta:)teraz pojechala na urlop a ja oczywiscie juz sie nakrecam ze co to bez niej bedzie..Myslisz ze jest to do opanowania bez lekarstw?Sa one dla mnie ostatecznoscia.Jednak od kilku dni mam tak potezne napady,ktore trwaja kilka godzin,ze mam ochote lyknac caly listek;)czy te objawy somatyczne(plamki,mgla umyslowa,brak pamieci,otepienie etc)sa normalna reakcja organizmu?ja jestem straszna panikara:(boje sie ze tak mi juz zostanie.A zaczelo sie to wszystko miesiac temu po wypaleniu skreta..jakby mi ktos cos w glowie przestawil.Przez tydzien-derealizacja,potem kilka dni extra i teraz te napady paniki..Nosz mozna sobie w glowe strzelic

przez Adam Smith 01 lip 2012, 15:12
Myslisz ze jest to do opanowania bez lekarstw?Sa one dla mnie ostatecznoscia.

Z własnego doświadczenia wiem , że można ;) ale do tego będzie potrzeba pomoc psychoterapeuty by ci wytłumaczył na czym polegają stany lękowe i jak sobie z nimi radzić , zresztą są różne sposoby takie jak np ćwiczenia oddechowe i masa innych , może w tym wątku znajdziesz coś pomocnego ataki-jak-wygl-daj-jak-sobie-radzimy-t4461.html

czy te objawy somatyczne(plamki,mgla umyslowa,brak pamieci,otepienie etc)sa normalna reakcja organizmu?

Tak to normalna reakcja organizmu sam przechodziłem przez takie objawy i zapewniam cię , że to mija ;)
Adam Smith

przez sarna87 01 lip 2012, 15:29
Powinno mnie to uspokoic:) jednak jako nerwicowiec zawsze mam jakies"ale";)Dziekuje za podpowiedz.Psycholozka jak uslyszala historie mojego zycia to sie za glowe zlapala..musze przebrnac przez wszystko,od dziecinstwa.Szkoda tylko ze spotkania mam raz na tydzien..wolalabym czesciej:)Chociaz ostatniego prawie nie pamietam..taka bylam wylekniona.Trzymam Cie za slowo-ze to minie..dam z siebie wszystko zeby tak sie stalo

przez Adam Smith 01 lip 2012, 15:42
Możesz też poczytać książki o nerwicy mi pomogły wyjść z ataków paniki ;)

dam z siebie wszystko zeby tak sie stalo

Trzymam cie za słowo i czekam aż napiszesz , że już wszystko w porządku ;)
Adam Smith

przez sarna87 01 lip 2012, 18:33
Bede informowac na biezaco;)na razie marzy mi sie przespanie chociaz kilku godzin..bez leku,kolatania serca i masy innych dolegliwosci:>a czy moglbys polecic jakues dobre ksiazki nt nerwicy?:)

przez Adam Smith 01 lip 2012, 18:49
ksi-ki-t3272.html tu jest taki temat o książkach związanych z nerwicą , a osobiście mogę polecić "Lęk " Antoniego Kępińskiego i " Zrozumieć lęki , pokonać panikę " Pe Jacobi . ;)
Adam Smith

przez max1986 01 lip 2012, 20:05
Witam forumowiczów

czy moje objawy mogą wskazywać na nerwicę? Bez zbędnych opisów pozwolę je Wam przedstawić:
- najgorszy objaw to "kask na głowie" (taka obręcz) i lekki mrowienie, ściskanie głowy, raczej bez bólu
- szum w uszach (raczej takie dzwonienie)
- "ściskanie" uszu
- bóle mięśni
- brak energii (mam problemy z wejściem na 3. piętro :( )
- bóle stawów
- nadcisnienie (nie do konca stwierdzone, ale biore leki)
- "napięcie" całego ciała
- drażliwość
- wiecznie zatkany nos, zatoki (na tomografii wyszło skrzywienie przegrody, ale to mam od dziecka praktycznie w niezmienionej postaci, zatkany nos zaczal sie razem z objawami)
- czasami wstapi we mnie deprecha, ale to przez powyższe objawy - generalnie siedzę w domu non stop, chyba, że muszę pójść do sklepu lub w trakcie pracy, uwielbiam spać...

Objawy zaczęły się od kiedy pracuję w nowej firmie, branza reklamy- dwa lata pracy i tyle samo lat stresu, wieczny perfekcjonizm ze strony szefa, stres itp. wczesniej pracowałem w Banku - to samo, jakoś nie mam szczescia do normalnych firm.

Kiedyś brałem ssri, zmieniłem swoje życie o 180 stopni, ale przestałem brać po 7 miesiącach (dla mnie wystarczało)

Jak to cholerstwo leczyć, jesli to nerwica? Czy ktoś z was miał podobne objawy? Dodam, że robiłem badania - jestem zdrów jak rybka, tomografie ok :(

jesli mam objawy somatyczne to czy leki cos pomoga?
co mi w tej glowie siedzi... no comment

przez 2Czarnula 01 lip 2012, 20:07
JohnnyLittleHeart: Moje objawy sa bardzo podobne do twoich:)sadze po wszystkich tutaj wiadomosciach ze to nie moze byc nic innego niz nerwica:) Wiem to jest okropne.Przychodza takie dni ze człowiek sam juz nie wie co sie z nim dzieje.Ja jutro ide do psychiatry.Zobaczymy.Trzymajcie kciuki.

przez *Monika* 01 lip 2012, 20:45
max1986 napisał(a):
jesli mam objawy somatyczne to czy leki cos pomoga?
co mi w tej glowie siedzi... no comment

Mogą pomóc, ale nie zawsze.
Może spróbuj psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez andre143waw 01 lip 2012, 20:45
Czrnulko, u mnie przyszedl juz taki czas ze trzeba skoczyc na głęboką wode, oczekuje na miejsce w klinice nerwic w wawie dziennie, zamieszkam tam, wynajmę pokoik i bede sie terapeytuował ;) chce zaczac zyc i zostac juz w wawie, a jak sie nie uda to do piachu ;) Mam 27 lat wiec szanse są jakies, nowe miejsce, moze sie zakocham, koniecznie ;)
Gdybyś miał jeden strzał, lub jedyną szanse by zdobyć to czego pragniesz, wykorzystałbyś ją czy po prostu pozwolił jej się wyślizgnąć ?

Sortuj wg