Co się ze mną dzieje?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Co się ze mną dzieje?

przez clavia 20 lut 2012, 09:19
Witam. Mam 23lata. W okresie szkolnym miałam w domu motywy z przemocą psychiczną. Wiele razy również słyszałam od mamy np. po co to mówiłaś cioci, po co o tym wspomniałaś. Studiuję, pracuję radzę sobie całkiem nieźle. Zauważyłam ostatnio pewne zachowanie u siebie. Rozmawiamy np. w pracy o rodzinie i ja mówię np. moja siostra też to miała, moja mama też to ma, albo coś opowiadam o rodzinie. A potem przeżywam, iż mogłam np. nie mówić koleżance z pracy o czymś.
Wiadomo nie wyżalam się i nie gadam:
- osobom z rodziny ciocie itp.
- znajomym,których rodzina zna czyli np. koleżanki (córka mamy koleżanki, czy córka sąsiadki).
Potem oczywiście np. będąc blisko tej osoby przeżywam, iż może była by zła, że to czy tamto komuś powiedziałam. Odczuwam nieraz z tego powodu bóle brzucha, żołądka, odczucie niepokoju. Teraz staram się milczeć na różne tematy, by nie mieć takich napadów lęku. Mieliście tak kiedyś? Jak sobie, z tym radzić?

-- 20 lut 2012, 11:24 --

Już dowiedziała się, iz nie jest to nic złego, i że nie mam się czym przejmować. :D