Utrata kontroli

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Utrata kontroli

przez Victta 17 lut 2012, 22:23
Witam
Przejdę od razu do rzeczy. Bardzo boje sie utraty kontroli, głównie nad emocjami. Utrzymuję sie w takim letnim, bezpiecznym stanie emocjonalnym. Prowadzi to do tego, że w momentach rozluźnienia gdy do głosu dochodzą mocne emocje, nawet te przyjemne dostaje ataków paniki. Nie wiem jak sobie z tym radzić.Czy są jakies praktyczne ćwiczenia, aby nauczyć sie odczuwać emocje bez leku?
Pozdrawiam

Utrata kontroli

przez nextMatii 17 lut 2012, 22:37
Victta, witaj,a chodzisz na terapie? tam moglabys sie skutecznie nauczyc panowac nad emocjami rozpoznawac je...
nextMatii

Utrata kontroli

przez Victta 17 lut 2012, 22:47
Chodze na terapie, ale króciutko
Moim problemem jest odduczyc sie panowania nad uczuciami, bo ja za bardzo je tłamsze w sobie i potem wychodza ze mnie w niekontrolowanej formie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Utrata kontroli

przez nextMatii 17 lut 2012, 22:53
Victta, mysle ze z czasem po terapii lepiej sobie z tym poradzisz,ale musi minac
troche czasu.,a dokładnie ile czasu chodzisz na ta terapie?
nextMatii

Utrata kontroli

przez Artemizja 17 lut 2012, 23:06
Victta, dokładnie tak,jak napisał nextMatii, dzięki terapii będziesz mogła nauczyć się nazywać emocje,rozładowywać je i panować nad nimi.To wymaga jednak czasu.Tłamszenie tego wszystkiego w sobie,faktycznie,nie jest dobrym pomysłem.Myślę też,że u Ciebie poczucie kontroli jest bardzo duże i w związku z tym nie potrafisz swobodnie wyrażać emocji i uczuć.Pamiętaj,że nie nad wszystkim trzeba mieć całkowitą kontrolę.Jesteś tylko człowiekiem,nie maszyną.Dobrze by było,żebyś wsłuchała się trochę w siebie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Utrata kontroli

przez mephion 18 lut 2012, 01:24
Victta, ja również odkryłem u siebie nadmierną kontrolę emocji. Żeby z tym sobie poradzić musi minąć trochę czasu. Przede wszystkim terapia - dzięki której dowiesz się dla czego kontrolowanie emocji jest dla ciebie takie ważne. Poznać przyczyny i funkcję owej "kontroli", a po drodze być może odkryć kilka całkiem nowych rzeczy o sobie, które uzupełnią obraz samej siebie. Później przepracować cały mechanizm rozbierając go na części pierwsze, a w końcu znaleźć dla siebie nową drogę... Być może wystarczy kilkanaście sesji terapeutycznych, być może trzeba ich będzie kilkudziesięciu. Póki co wydaje mi się że nie powinnaś zmuszać się do ekspresji, lecz skupić na poszukiwaniu źródeł zaburzenia.

Sortuj wg