Czy to fobia społeczna ? Pocenie się dłoni itp.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez mamzgage123 09 lut 2012, 23:33
Witajcie . Całkiem przypadkiem trafiłem na to forum ;) i doszedłem do wniosku że mogę mieć fobię społeczną / nerwicę . Otóż mam 17 lat i mam ataki nadmiernego pocenia się głownie dłoni + stopy i od niedawna pachy ;/ Zaczęło się to kilka lat temu . Na początku były to tylko dłonie i stopy ale gdy zacząłem z tym walczyć stosując różne silne kremy ograniczające pocenie doszły jeszcze pachy dlatego teraz boję się już cokolwiek stosować . Myślę że ma to podłoże psychiczne ponieważ wiem kiedy mi się pocą dłonie itp. Zazwyczaj w miejscach najbardziej stresujących czyli głownie w szkole , sklepie itp . Gdy jestem na przykład u babci na wsi i tam wiem że nikogo nie spotkam komu będę musiał podać mokrą dłoń ;/ jest OK. Po prostu gdy mam się z kim spotkać to od razu pocą mi się dłonie . Do tego przy np. wystąpieniach publicznych występuję znaczne przyśpieszenie bicia serca , drganie koniczyn jednoczesne ataki chłodu i pocenia się dłoni ;/ Przy okazji gdy byłem u dermatologa spytałem czy są na to jakieś leki to usłyszałem :
,, Taki widocznie jest już twój urok ,, albo że to normalne O.o . Dla mnie wcale nie jest to normalne że muszę komuś podać mokrą dłoń przez co unikam kontaktu ze znajomymi i jestem nieśmiały . Nie miałem badań pod względem tarczycy bo wiem że to może być jej objaw ale nie wiem do kogo się udać bo myślałem że to właśnie dermatolog powinien mi w tym pomóc :( Powiedzcie mi czy mogę to zaliczyć do nerwicy czy to po prostu nadmierne pocenie ? Bo już sam nie wiem .
Ostatnio edytowano 24 lip 2013, 13:38 przez abcZdrowie, łącznie edytowano 2 razy
Powód: przeniesiono z działu Zaburzenia osobowości

przez *Monika* 10 lut 2012, 01:41
mamzgage123, Witaj na forum!

Myślę, że możesz być w wieku dojrzewania i to pocenie się może być objawem burzy hormonów, ale zachęcam Cię do wykonania badań, chociaż tych podstawowych z tarczyca włącznie.
Poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie poziomu hormonów tarczycy.
Można też uregulować pocenie się za pomocą różnorodnych specyfików, jeśli oczywiście przyczyną jest rozregulowana gospodarka hormonalna.
Układ nerwowy jest ściśle powiązany z hormonalnym, mówimy przecież o tzw. regulacji nerwowo-hormonalnej.
Najpierw wykonaj badania.
Jeśli będą ok, to będziemy szukać dalej ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez mamzgage123 10 lut 2012, 12:52
O okresie dojrzewania podobnie mówił mi dermatolog . Jednak to zaczęło się już wcześniej , sądzę że było to jeszcze przed dojrzewaniem . Nie chce stosować też różnych specyfików bo po nich są różne skutki - takie jak np . zamiast zmniejszyć potliwość zacząłem bardziej pocić się pod pachami -,- ., O te skierowanie na badania poproszę lekarza rodzinnego przy okazji jak będę u niego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 10 lut 2012, 13:20
mamzgage123, Daj znać jak wyszły badania.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg