Egoizm u osób z nerwicą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Egoizm u osób z nerwicą

przez Candy14 29 sty 2014, 15:04
Ciężko by mnie było nauczyć troski o innych, a nawet jeśli by nauczono to i tak bym się chyba wtedy troszczył w celach egoistycznych, czyli jedynie po to, żeby mi nikt nie prawił kazań, że się nie troszczę, żeby mieć spokój. Mój mózg nie obsługuje empatii, współczucia.

skad wiesz?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Egoizm u osób z nerwicą

przez mark123 29 sty 2014, 15:37
malone89 napisał(a):Może nigdy dla nikogo nic nie zrobiłeś bo bałeś się coś zrobić,

Mam jedynie coś takiego, jak fikcyjna troska o innych, którą realizuję poprzez myślenie magiczne i zachowania obsesyjno-kompulsyjne.

malone89 napisał(a):stwierdzenie, ze nigdy nie kochałeś Twoich bliskich pozostawiam bez oceny, może wcale nawet tak nie jest.

Mój mózg jakby w ogóle nie obsługiwał miłości, jakby obszar w mózgu odpowiedzialny z odczuwanie miłości i potrzeby miłości w ogóle mi nie działał. Na podstawie przeczytania definicji miłości potrafię stwierdzić, że nigdy odkąd pamiętam nikogo nie kochałem.

Candy14 napisał(a):skad wiesz?

Nie mogę mieć 100 procentowej pewności, ale tak przypuszczam.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Egoizm u osób z nerwicą

przez Candy14 29 sty 2014, 15:53
Nie mogę mieć 100 procentowej pewności, ale tak przypuszczam.

przypuszczales tez ze masz wszystkie zaburzenia jakie znalazles w necie (pamietam efki ktore wrzucales w podpis) a do rzeczywistosci mial sie to nijak
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Egoizm u osób z nerwicą

przez mark123 29 sty 2014, 16:00
Candy14 napisał(a): przypuszczales tez ze masz wszystkie zaburzenia jakie znalazles w necie (pamietam efki ktore wrzucales w podpis) a do rzeczywistosci mial sie to nijak

Czasem przypuszczenia są okazują się prawdziwe, czasem nie.
A co do efek, to obecnie trochę "przeedytowałem" trochę swoje podejrzenia, ale nadal mam.
I nie jest powiedziane, że moje efki mają się nijak do rzeczywistości. Dopiero, jak się wybiorę do specjalisty, to się dowiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Egoizm u osób z nerwicą

przez Nutaserca 11 lut 2014, 15:50
mam kontrowersyjna teorie ze bez egoizmu nerwica nie ma racji bytu.... jest na swiecie tyle tragedii ludziom dzieje sie wieksza krzywda od tych nerwicowych samo uswiadomienie sobie tego mi zmnieszylo nerwicowe reakcje
Nie daj się zwy­ciężyć złu, ale zło dob­rem zwyciężaj.

Egoizm u osób z nerwicą

przez mark123 11 lut 2014, 16:29
Mnie myślenie, że inni mają gorzej jedynie utwierdza w przekonaniu, jaki jestem beznadziejny.

Egoizm u osób z nerwicą

przez Nutaserca 12 lut 2014, 14:04
mark123 napisał(a):Mnie myślenie, że inni mają gorzej jedynie utwierdza w przekonaniu, jaki jestem beznadziejny.

ego^^
Nie daj się zwy­ciężyć złu, ale zło dob­rem zwyciężaj.

Egoizm u osób z nerwicą

przez mark123 12 lut 2014, 14:42
Jakakolwiek silna koncentracja (obojętne czy na sobie czy na innych) zwiększa ryzyko nerwicy. Im więcej dystansu (do siebie i do innych) tym mniejsze ryzyko nerwicy.

Egoizm u osób z nerwicą

przez mih 12 lut 2014, 14:55
[quote="Nutaserca" jest na swiecie tyle tragedii ludziom dzieje sie wieksza krzywda od tych nerwicowych samo uswiadomienie sobie tego mi zmnieszylo nerwicowe reakcje[/quote]
o, a u mnie zwiększa. to jednak dość straszne że tyle osób na tym swiecie ma całkowicie prz..ane. czyż nie?
Jasne , że troszcząc sie o innych- ich losy, myslę o sobie, boję się że ten świat jest złym miejscem, a to zło może przyjść i do mnie.
Nie wiem czy jest na świecie chociaż jedna osoba na prawdę altruistyczna.Wszystkie 'dobre czyny' tak naprawde budują ego. Być może mark123 jest tu największym "altruistą" bo ma wszytkich w dupie i nie traktuje ich jak przedmiotów, środków do swojego celu zostania świętym ..
Podzielam zdanie przedmówców co do tego że warto mieć wiarę w siebie- to sie udziela potem innym czy tego chcemy czy nie (nie nazwywałbym tego egoizmem, bo to wprowadza zamieszanie) (ludzie lubią używac terminy które właśnie poznali czytając ciekawe kolorowe pismo z programem TV na cały tydzień..)Wierzysz w siebie, masz dobrą energię bo lubisz siebie i to daje pozytywnego kopa innym. Chyba że ich krzywdzisz w imię siebie-wtedy jesteś psychopatą. To inna jednostka chorobowa niż nerwica.
mih

Egoizm u osób z nerwicą

przez mark123 12 lut 2014, 15:24
mih napisał(a): bo ma wszytkich w dupie

Zdarza się, że w świecie realnym czyjś problem mnie poruszy emocjonalnie, nawet mocno poruszy, ale to bardzo rzadko.

Egoizm u osób z nerwicą

przez mih 12 lut 2014, 16:15
oczywiście chciałem tu troszeczkę uwypuklić, żeby lepiej oddać co miałem do przekazania:)
Nie sądzę żebyś był cyborgiem. :smile: .
mih

Egoizm u osób z nerwicą

przez emilk 12 lut 2014, 21:06
Tak ja wiele razy slyszalem ze jestem egoista,przewaznie z ust mojej dziewczyny"myslisz tylko o sobie" bardzo to boli.
emilk

Egoizm u osób z nerwicą

przez emka34 13 lut 2014, 21:12
Też kilkakrotnie usłyszałam, że jestem egoistką i egocentryczką i niestety, obawiam się, że jest w tym trochę racji. Nerwica czy depresja "drenują" nas z innych uczuć i postaw, w tym altruizmu (może nie zawsze ale przynajmniej czasami). Kiedy byłam zdrowa, a chorowała moja mama, wydawało mi się, że nie jest możliwe, żeby normalny kiedyś człowiek, który kocha swoich bliskich uważał się wraz ze swoimi dolegliwościami za pępek świata. Wyglądało to tak, jakby z nikim sie nie liczyła. Dziś jestem po drugiej stronie barykady i wiem, że choroba bardzo zaburza "wyższe" emocje.
Kiedy mój partner znalazł się w szpitalu na operacji potrafiłam się nim zaopiekować, poświęcić mu swój czas, bez oglądania się na siebie. I to on stał się na jakiś czas najważniejszy. Niestety, kiedy tylko poczuł się lepiej, moje dolegliwości wróciły i znów postawiłam siebie w centrum świata.

Egoizm u osób z nerwicą

przez Inget Namn 13 lut 2014, 23:18
Egoizm jako taki był we mnie zawsze (skutki wychowywania jako jedynaczka). Jednak prawdziwym egocentrycznym potworem stałam się po tym. Z prostej przyczyny. Koncentracja na sobie stanowi barierę oddzielającą Cię od innych (pozwalając zarazem mentalnie postawić się od nich wyżej), a agresywne przeforsowywanie swoich racji zapewnia, że już nigdy nie znajdziesz się w najgorszej z możliwych ról.

Sortuj wg