nerwica żołądkowa???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

nerwica żołądka?

przez tahela 03 cze 2012, 01:47
karmel, wiem i dlatego maa fajny wydzwięk min. dlatego bo nie tylko ;)
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

nerwica żołądka?

przez karmel 03 cze 2012, 01:52
tahela napisał(a):karmel, wiem i dlatego maa fajny wydzwięk min. dlatego bo nie tylko ;)

Ale to nie znaczy, że z emetofobii przeskoczę do emetofilii:) Spróbuję i z tą metodą, w końcu tonący brzytwy się chwyta

nerwica żołądkowa???

przez BB1 17 cze 2012, 12:44
karmel, tahela zadziałał sposób ze zmianą głosu ?
BB1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwica żołądkowa???

przez Hiluluk 21 wrz 2012, 12:17
Hej :) Jakiś czas się nie wypowiadałem, ale poczyniłem w końcu jakieś postępy z moją nerwicą i chcę się podzielić info, może się komuś przyda.

Po pierwsze zmieniłem nawyki żywieniowe. Wcześniej jadałem co kilka godzin i dla mnie to źle się kończyło bo gdy mam pełny brzuch i zaczyna się coś nerwowego lub na pozór nerwowego wtedy bierze mnie na bełt. Z 2 miesiące temu dowiedziałem się o diecie Leangains. Z tego co wiem to dieta jest dla sportowców ale myślę, że jeśli ktoś z was nie trenuje nic to można i tak szamać tym systemem. Dieta głównie opiera się na kilkunastogodzinnym poście i kilkugodzinnym okienku na jedzenie. Mi takie rozwiązanie pomogło bo gdy mam coś do załatwienia i jestem aktywny to akurat wypada mi post w tym czasie i mam rzadziej mdłości ze względu na pusty żołądek. Nie wiem czy mogę tu wklejać linki z dość dobrym wytłumaczeniem tej diety więc jeśli ktoś będzie zainteresowany to niech napisze PW mi :)

Druga sprawa, kilka dni temu miałem wizytę u nowej pani psycholog i ta nie odesłała mnie z kwitkiem jak poprzednia twierdząc, że to nie nerwica mimo wyraźnych objawów. Wracając do nowej pani psycholog to dała mi zadanie domowe. Kazała mi założyć zeszyt i opisać moje dolegliwości i sytuacje kiedy mnie dopada, co wtedy czuję, co robię, jakie mam problemy. Pomoże to pani psycholog poznać moją nerwicę, jak i mi :)
Jak uda mi się stówkę uzbierać to będę miał następną wizytę 16 października, a jak nie to na początku listopada z NFZ więc niedługo lub trochę później będę może w lepszej kondycji :)

Pozdrawiam :papa:

nerwica żołądkowa???

przez damiano_19 01 gru 2012, 12:33
Witam. Mam 21lat i nerwicę żołądka, z którą sobie nie radzę. Rzeczy, które mnie cieszyły i sprawiały przyjemność są teraz męką, Nie chcę tak żyć, bo mam świadomość jak zyje się "normalnie". Chętnie porozmawiam z osobą o podobnym problemie. Pozdrawiam!

nerwica żołądkowa???

przez martin_h 01 gru 2012, 20:37
Witam damiano_19 ... miałem (a w zasadzie to nadal mam) podobne problemy. Najważniejsze to zająć się głównym problemem ... przynajmniej ja tak zrobiłem ... totalny chillout. U mnie czasem jest tak że jak mam zmartwienie czy jakiś stres i jestem głodny to jak idę do restauracji i zamawiam coś to potrafię wziąć dosłownie tylko gryza i już mam po jedzeniu. W taki czas ratuje się 'wodną dietą'. Niezastąpione są wizyty u dobrego lekarza czy psychiatry. Najczęściej takie zaburzenia wywołane są w głowie i ważne jest żeby mieć dobrego specjalistę od leczenia depresji i stanów nerwowych. Oczywiście ważna jest też dieta którą powinieneś sam sobie skomponować. Przecież tylko ty metodą prób i błędów będziesz wiedział co jest ok a co nie. Trzymam kciuki i powodzenia ;)

nerwica żołądkowa???

przez sylviapatch 02 gru 2012, 16:51
Cześć wszystkim , jestem tu nowa , mam na imię Sylwia ;)) Postanowiłam tu zajrzeć bo zapewne ktoś ma podobny problem jak ja...
Otóż cierpię na nerwie żołądka. W kółko boli mnie brzuch i się stresuję i towarzyszą mi przy tym różne problemy włącznie z chodzeniem do toalety i takie tam :( Jakiś koszmar , nie moge sie tego pozbyc , mialam robiona gastroskopie i inne badania , wykazaly nadzerki na zoladku ktore najprawdopodobniej wziely się wlasnie z nerwow... ale nie umiem tego zahamować,samo sie dzieje:| Przy wiekszym stresie biore tabletki uspokajajace ale to doraznie a wczoraj zaczeal stosować pramolan bo przepisal mi lekarz , ciekawa jestem czy cos pomoze...

ma ktoś podobny problem?!

nerwica żołądkowa???

przez sylviapatch 02 gru 2012, 16:57
też mam nerwica zoladka i to jest koszmar koszmarny;/

nerwica żołądkowa???

przez damiano_19 03 gru 2012, 18:02
martin_h dzieki za odpowiedz. dokladnie zdaje sobie z tego sprawe, ze to wszystko siedzi w glowie. mam tak samo jak Ty. chcialbym jakos wykorzenic ten problem, bo wiem, ze u mnie nie jest jeszcze tak źle, a im dalej tym będzie gorzej. bralem hydroksyzyne 10mg 3x dziennie i efekt byl ogromny. moglem jesc normalnie i wracalem do swojej wagi. tez tak jak Ty staram sie luzowac, ale czasem jest tak, ze 2tygodnie spokoju, a potem 1dzien i wszystko wraca.
sylviapatch wiem dokładnie o czym mowisz. latwo to jest tylko komus powiedziec zeby sie nie stresowac, skoro to sie dzieje samo. najgorsze jest to, ze nigdy nie wierzylem w takie rzeczy jak nerwica zoladka itp jestem ostatnia osoba, ktorej powinno to sie przytafic, biorac pod uwage moje podejscie i optymizm. Pozdrawiam Was oboje!

nerwica żołądkowa???

przez Kalebx3 03 gru 2012, 19:45
Również mam z tym problem . Jak się zdenerwuję ,albo stres sie przeciąga ,tak ściska mi sie żołądek ,że raczej nic w niego nie wcisnę.Nawet jak cały dzień nie jadłem . Nie mam na to patentu ,aby to z siebie zwalić. Mirtazapiny i lerivonu brać nie będę bo to dla mnie gówno i tylko sztuczny apetyt wywołuje. Czasem zjem na ściśniętym żołądku ,ale wtedy jest to jedzenie bez apetytu... szkoda.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

nerwica żołądkowa???

przez damiano_19 04 gru 2012, 10:36
I masz racje. To silne leki, bardzo wplywajace na organizm. Nie warto. Jezeli juz to uwazam, ze lepiej wziac jakies leki p/histaminowe, one tez pobudza apetyt robiac mniej zlego. Choc i tego nie polecam.

nerwica żołądkowa???

przez JKB 09 gru 2012, 18:27
Od lat mam nerwice, a od marca nasilona nerwice lekowa. Dostalem w lipcu sulpiryd, pochodzilem troche do psychologa i powiem szczerzeze prawie jestem zdrowy. Ostatnio jednak spotyka mnie dziwna dolegliwosc. A mianowicie biorę druga tabletkę sulpirydu podczas jedzeńia , chociaż powinńo sie go brać godzinę przed lub 2h po jedzeniu. Przeczytałem ze zażywanie leku podczas jedzenia powoduje zmniejszeńie wchlaniania o 30% wiec dla mnie dobrze bo mam zmńiejszyc dawkę. Godzinę po zazyciu tabletki podczas jedzenia pojawia sie bol zoladka , brzuch mi puchńie, odbija mi sie, dretwieja mi rece, drza mi wszystkie miesnie nie mogę chodzić. Pomaga napicie sie wody , zjedzeńie czegoś -chociaż uczucie jest takie jakbym sie zatrul czymś i lepiej ńie jeść. Co mi jest ??????
JKB

nerwica żołądkowa???

przez KaMa1990 21 sty 2013, 21:49
Koniecznie pójdź z tym do lekarza :/

Sortuj wg