Drgawki, częściowy paraliż , mrowienie kończyn

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez fionka12 07 sty 2012, 20:34
Witam na forum!
Jestem tutaj nowa.Założyłam ten temat ponieważ szukam informacji na nurtujący mnie temat ale niestety nie mogę nic znaleźć.
Od pewnego czasu występują u mnie pewne objawy , można powiedzieć ataki.
Zaczyna się od drżenia całego ciała( drgawki podobne jak z zimna), mrowienie w kończynach górnych oraz wokół ust.Niekiedy występuje paraliż.Chcę coś powiedzieć ale usta mam tak zdrętwiałe,że wychodzi z tego bełkot.Ostatnio zesztywniała mi cała prawa ręka oraz prawa część twarzy.
Lekarz z pogotowia powiedział,że to nerwica i zaproponował podanie relanium.
Odmówiłam ponieważ nie czułam się zdenerwowana.
Później w przypadkowej rozmowie z psychologiem dowiedziałam się,że mogło to być odreagowanie sytuacji stresowych, które wystąpiły wcześniej i o których już zapomniałam.
I rzeczywiście po przeanalizowaniu sytuacji zauważyłam,że rzeczywiście te ataki występują po jakiś ciężkich przeżyciach .U mnie była to najpierw śmierć babci a potem wywłaszczenie domu w którym mieszkałam.
Mam tutaj pytanie?Czy powinnam się jakoś leczyć?Czy takie ataki mogą być niebezpieczne?Czy są objawem nerwicy wegetatywnej?
Bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki.

przez *Wiola* 07 sty 2012, 21:40
Witaj

Możliwe ,że są to objawy nerwicy, ale trochę na wyrost ta diagnoza została postawiona. Żeby mieć pewność ,że to "tylko " nerwica powinnaś wykonać kilka badań eliminujących inne przyczyny. Jeśli okaże się ,że nic fizycznie Ci nie dolega to powinnaś udać się do psychiatry i zacząć leczenie. Lekarz może zlecić farmako i psychoterapię. Właściwie od takiego ataku nic Ci nie grozi - jeśli to nerwica, ale nie leczona może przybierać na sile i nieźle utrudnić Ci życie.
Moderator

przez ketjow_bis 07 sty 2012, 21:43
Najpierw skonsultuj to z neurologiem żeby faktycznie wyeliminować diagnozę. Jeżeli dowiesz się że jest to na tle nerwowym to proponuję wizytę u psychologa.
Kiedyś na forum Ketjow teraz jest Ketjow_bis moja historia i strona http://www.nerwica_zwalcz.republika.pl/

Zwalczyć nerwicę wcale okazuję się nie takie trudne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez fionka12 08 sty 2012, 11:22
Też mi się wydaje ,że ta diagnoza jest na wyrost.Kiedy czytam o objawach nerwicy na forum to ludzie piszą o lękach, atakach paniki, myślach na temat swojego zdrowia itp.
U mnie nic takiego nie występuje.Po prostu wydaje mi się,że po przeżyciu stresu mój organizm tak odreagowuje.Tym bardziej,że ataki które miałam pojawiły się nagle np. jak oglądałam telewizję czy leżałam w łóżku.

przez MARIAN1967 08 sty 2012, 11:51
Według mnie diagnoza postawiona prawidłowo . Z tym ,że możesz mieć problemy z kręgosłupem (skolioza)i wtedy też drętwienie występuje.Przeczytaj temat skrzywienie-kregoslupa-garb-a-bole-w-klatce-piersiowej-t33725.html
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez fionka12 08 sty 2012, 12:06
Nie sądzę abym miała problemy z kręgosłupem, bo mój problem nie dotyczy samego drętwienia tylko zespołu objawów.Zaczyna się "trzęsionką", potem mrowienie palców rąk i wokół ust potem czasami występuje lekki paraliż( ale nie zawsze tylko w tych cięższych atakach).W czasie ataku staram się głęboko oddychać i okryć czymś aby było ciepło.Po paru minutach kiedy się wytrzęsę wszystko przechodzi.Po za tym te ataki nie występują często ,tylko jak mam jakieś ciężki przeżycia i stresy.Dlatego wiem,że to na pewno nie od kręgosłupa.

przez MARIAN1967 08 sty 2012, 12:08
fionka12 napisał(a):.Kiedy czytam o objawach nerwicy na forum to ludzie piszą o lękach, atakach paniki, myślach na temat swojego zdrowia itp.
U mnie nic.

Nerwica ma różne oblicza. Ja też nie mam takich objawów.Natomiast pojawia się u mnie ból w klatce piersiowej , gdy np. czuję się bezradny wobec jakiegoś problemu . Po znalezieniu rozwiązania tegoż problemu ból znika.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez fionka12 08 sty 2012, 12:18
Chyba masz rację- Nerwica może mieć różne oblicza...
Może po prostu trzeba to zaakceptować,że organizm reaguje tak a nie inaczej i nauczyć się z tym żyć...
No i może więcej relaksu i zdystansowania się do problemów życiowych...
W każdym razie będę się starać :D

przez paradoksy 08 sty 2012, 12:21
fionka12, ale zanim to zaakceptujesz udaj się do ortopedy w związku z tym mrowieniem w kończynach
paradoksy

przez MARIAN1967 08 sty 2012, 12:25
fionka12, tak to jest,znam to doskonale :papa:

przez Adam Kizam 12 sty 2012, 14:29
Trzęsienie po stresie to normalna sprawa.Ja jak zacząłem medytowac ,zupełnie nie chcący,To jak byś zobaczyła jak mną rzucało, od razu byś powiedziała -opętanie.Długo nie wiedziałem co to jest ale to mnie rozlużniało Połóż się żeby nikt cię nie widział i poddaj się temu wszystkiemu. W dziale witam i zawroty głowy napisałem parę rad pozdrawiam

przez fionka12 12 sty 2012, 15:31
Szczerze mówiąc kiedyś medytowałam i wtedy czułam się na prawdę lepiej.Kilka razy w czasie medytacji miałam takie objawy o jakich piszesz tylko,że łagodniejsze.Ale to pewnie przez to,że medytowałam regularnie i ten stres jakoś się wtedy częściej rozładowywał.Ostatnio zaniedbałam medytację i ćwiczenie jogi a miałam niedawno dużo stresu więc pewnie dlatego przyszedł taki atak...Organizm musiał się jakoś pozbyć tych nerwów i negatywnych emocji.
Dzięki za Twój post.Jakoś raźniej się robi gdy się wie,że ktoś też "tak ma".
I chyba się zmobilizuję i wrócę do medytowania oraz ćwiczeń...

przez Adam Kizam 12 sty 2012, 18:16
poczytaj sobie moje doświadczeni ze strachem w dziale zawrotyy głowy

przez jasaw 13 sty 2012, 23:40
Ja w młodości miałam kilka podobnych zdarzeń. Drętwienie kończyn, mrowienie całej twarzy, zesztywnienie ust, utrudniające mówienie,a także objawy podobne troszkę do padaczkowych.
Wykonano mi szereg badań i stwierdzono nerwicę. Brak umiejętności odreagowywania stresów powodował napięcia tak silne, że organizm nie radził sobie z tym.

Aktualnie, jestem już w dojrzałym wieku, nerwica w inny sposób daje o sobie znać, ale to tylko dlatego, że jestem już świadoma, co się dzieje, nie wpadam w skrajną panikę, potrafię opanować atak...ale minęło wiele lat, wiele się zdarzyło w moim życiu.
Pewnych lęków się pozbyłam, pewnych nabawiłam...i tak zabawa z nerwicą trwa........

Pozdrawiam i wytrwałości życzę...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg