Skąd te duszności pomocy ?!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ozi198 29 gru 2011, 15:32
Witam od wielu lat lecze sie na nerwice . Kiedyś miałem zawroty głowy pózniej stany omdlenia lecz nigdy nie straciłem przytomności a teraz problemy z oddechem ( jak bym miał doszło w pluchach badz niemożność brania pełnego satysfakcjujacego oddechu ). Miałem 4 razy echo serca ostatnie tydzień temu i wszystko ok , masę ekg i holtery , rtg płuc ,spirometrie ,wszystko jest ok a ja mam duszności .nie chce nawet na piętro wchodzić bo sie bje ze sie udusze co to moze być ? Powiedziałem kardiologii ze to mize nadcisnienie plucne ale wykluczył co myślicie ?
ozi198

przez *Monika* 29 gru 2011, 23:57
ozi198, Chodzisz w końcu na tą psychoterapię?
Sam widzisz, że badania masz w porządku.
Pisałam już nie raz, ze masz objawy somatyczne nerwicy. Możesz to mieć od napięcia.
Chyba, że jesteś zdania, że lekarze się mylą.
Obrazek
Główny Moderator

przez nextMatii 30 gru 2011, 05:23
Ozi na terapie..zapisz sie jezeli nie chodzisz..w takich objawach..przy dobrych wynikach..bylaby wzkazana...pomocna..
nextMatii

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ozi198 31 gru 2011, 12:14
chodze na terapie 8 miesiecy i co nie ma efektow? wiec to musi miec podloze fizyczne czyz nie?
ozi198

przez ketjow_bis 31 gru 2011, 13:07
moim zdaniem nie chcesz uwierzyć w badania że jest wszystko ok a przecież jest ok. Nie wierze że terapia nie daje efektów. Po prostu zaakceptuj to że tak masz i nic na to nie poradzisz powiedz sobie że jest to bezpieczne i przminie jak chmury na niebie.
Kiedyś na forum Ketjow teraz jest Ketjow_bis moja historia i strona http://www.nerwica_zwalcz.republika.pl/

Zwalczyć nerwicę wcale okazuję się nie takie trudne

przez Pasman 31 gru 2011, 13:18
Duszności mogą wynikać z wielu problemów psychicznych.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez *Monika* 31 gru 2011, 14:00
ozi198, Ja chodzę na terapię ponad dwa lata i też jeszcze nie jest jest tak, jakbym chciała.
Na swoją nerwiczkę pracowałeś nieświadomie całe życie, a chciałbyś, żeby przez 8 miesięcy ozdrowieć?
Na efekty trzeba poczekać... zapracować, same nie przyjdą.
Obrazek
Główny Moderator

przez Thazek 31 gru 2011, 14:50
ozi198, Już tyle razy na ten temat pisaliśmy na GG ;)
nadal masz z tym problemy?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez ozi198 01 sty 2012, 13:15
Thazek No dalej ;/ ostatnio było znów echo serca i ok . Lekarz kazał mi mieć jakiś wysiłek ale jak mam mieć skoro mi duszno ? ;( na echu serca tez by wykryli nadcisnienie plucne ?
ozi198

przez ozi198 01 sty 2012, 13:26
do jakiego iść jeszcze lekarza Hm ?

Witam wszystkich. Mam pytanie do jakiego lekarza mam sie jeszcze udać ? Od tego oddychania bolą mnie pluca juz albo przepona czy mięśnie ;/. Lecze sie (niby) na nerwice na psychoterapi 8 miesięcy . Od dziecka miałem problemy najpierw zawroty głowy pozniej były stany omdlen ( nigdy nie straciłem przytomności ) a pozniej problem z oddechem ,i tak jest do teraz. W czasie omdlen wydawalo mi sie ze strace przytomnosc zimny pot szybkie bicie serca .Raz jedt lepiej raz gorzej. Teraz nie wykonuje żadnego wysiłku bo sie boje ze sie udusze . Ciagle potrzebuje głęboko nabierać powietrze i nie zawsze potrafię (komfortowo) odetchnąć . Miałem niedawno spirometrie i byłem u pulmonologa ale pluca niby dobrze pracują nie ma ani pochp ani astmy . Robiłem tomografii z kontrastem głowy badałem tarczyce i tsh. holtery masę ekg ech serca kilka razy i nic .a ja dalej mam problem z oddechem jak by mi blokowalo pluca czy oskrzelia, mam ekipie uczelnie na chłopi plesnie ale nietyke żeby mieć takie duszności. Nie pije ani nie pale . Czy lekarze nie potrafią u mnie czegoś znaleść ?;(
Ostatnio edytowano 01 sty 2012, 13:44 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z wątkiem autora
ozi198

przez dogomaniaczka 01 sty 2012, 13:29
pewnie nie potrafią, bo to związane z nerwicą. szkoda życia na latanie po lekarzach, skoro już wszystko sprawdziłeś..psycholog o tym wie? pracujecie nad tym? jeśli nie to może trzeba zmienić psychologa.

-- 01 sty 2012, 13:32 --

poza tym po co zakładasz o tym kolejny temat? jeden nie wystarczy? Sam się chłopie nakręcasz, a to tylko nerwica. Niestety w 8 miesięcy jej nie wyleczysz, na efekty trzeba czasami bardzo długo poczekać.

przez *Monika* 01 sty 2012, 13:46
ozi198, na siłę szukasz u siebie dolegliwości, tak jakbyś chciał, żeby wykryli u Ciebie chorobę, przepisali leki i sprawa zamknięta.
Moja rada...kontynuuj terapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez ozi198 01 sty 2012, 14:14
No ale czemu chce żeby mi wykryli chorobę ? Przecież to absurd nie sądzicie ? I jesteście przekonani ze żaden lekarz nic nie znajdzie w zwiazku z moimi dolegliwosciami ?
ozi198

przez dogomaniaczka 01 sty 2012, 14:17
Jakby mieli coś znaleźć to już dawno by znaleźli. Mi by było zwyczajnie szkoda czasu, na kolejne badania, wiedząc, że to na 99% nerwica. Skupiłabym się raczej na terapii. Chcesz, żeby wykryli chorobę, bo tak by było prościej..jeśli daliby Ci jakieś leki, duszności by zniknęły, a tak musisz zaakceptować, że to nerwica i sam pracować nad tym, żeby to zniknęło co jest trudne i czasochłonne i wymaga odpowiedniej pracy z terapeutą.

Sortuj wg