Jak się zachować przy duszności ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez ozi198 29 lis 2011, 02:44
Witam proszę o pomoc znów od jakiegoś czasu męczą mnie duszności miałem kilka razy echo serca holtery ekg itp i wszystko ok .ostatnio rtg płuc i spirometria tez ok . A mnie męczy uczucie jakby mi było w środku duszno cza Śrem tak a czasem ze nie mogę nabrać tyle powietrza ile chce wtedy się bije ze się udusze.bchodze na psychoterapie 7 miesięcy i biorę amitryptyline 3 lata z przerwami czy mogę się udusić ? I co wtedy robić gdy mam duszności ? Co mnie blokuje jakieś mięśnie ? Nie próbować nabierać na sile powietrza ? Wtedy mam wrażenie ze muszę bo się udusze . Pomóżcie !
ozi198

przez Greg82 29 lis 2011, 03:29
Hej ja na duszności nabieram powietrza ale nie do oporu i na siłę tylko tyle ile mogę i na chwilę wstrzymuję oddech. Czasami daję radę zaledwie kilka sekund i od razu mam mroczki przed oczyma po pierwszej i drugiej próbie ale później to jakoś pomaga. Po chwili mogę nabrać więcej powietrza i przytrzymać je dłużej aż po kilku razach nabieram pełną piersią i trzymam przez 15-20 sekund 2-3 razy. Pomaga mi również chodzenie, czyli zaczynam chodzić, ruszać ciało i po chwili zapominam częściowo o tych dusznościach wtedy mogę nabrać powietrza, czasami po 10-15 minutowym chodzeniu zaczynam ziewać i to mnie rozluźnia.
Pozdrawiam.

przez ozi198 29 lis 2011, 03:59
Greg82 a miales badania na to ? Tez ci się wydaje ze jak to masz to niewydolność oddechowa czy krazeniowa bądź astra odma itp ? Lekarze mówią ze jest ok a ja myśle ze może być taki monet ze nie nabiore powietrza i koniec ;/ jak ty To masz ?
ozi198

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 29 lis 2011, 14:52
ozi198, zbadaj duszności pod kątem astmy
paradoksy

przez tschort 29 lis 2011, 16:32
ozi198 napisał(a):Witam proszę o pomoc znów od jakiegoś czasu męczą mnie duszności miałem kilka razy echo serca holtery ekg itp i wszystko ok .ostatnio rtg płuc i spirometria tez ok . A mnie męczy uczucie jakby mi było w środku duszno cza Śrem tak a czasem ze nie mogę nabrać tyle powietrza ile chce wtedy się bije ze się udusze.bchodze na psychoterapie 7 miesięcy i biorę amitryptyline 3 lata z przerwami czy mogę się udusić ? I co wtedy robić gdy mam duszności ? Co mnie blokuje jakieś mięśnie ? Nie próbować nabierać na sile powietrza ? Wtedy mam wrażenie ze muszę bo się udusze . Pomóżcie !

Jeśli badania są OK to znaczy że to blokada mięśniowa. Ja bym Ci radził forsowne oddychanie, zobacz na YT jak wygląda tzw. bhastrika w jodze. ew. zainteresuj się rebirthingiem. Wszelkie objawy hiperwentylacji jak mroczki, kurcze, tężyczki itd. nie przedstawiają żadnego niebezpieczeństwa oprócz oczywiście tego że można się ich przestraszyć ( no i mamy feedback :-) Ja takie efekty lubię bo to niezłą jazda. Na początek z tego względu lepiej w towarzystwie, ale na pewno nie ma żadnych zagrożeń.

Sortuj wg