jak rozróżnić kołatanie serca od rzeczywistej arytmii

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez altman 28 lis 2011, 15:47
Witam wszystkich tak jak w temacie napisałam strasznie się boję że może ja mam arytmię .Przyspieszona praca serca ,tzw kołatanie serca to to samo co arytmia ? Może to głupie pytanie z mojej strony ale chce wiedzieć . Byłam u kardiologa robiłam echo serca , wysiłkowe testy , ekg , ciśnienie , wszystko ok , tarczyce równierz robiłam i mam tsh dobre .Tabletki jakie obecnie zażywam to propranolol pół tabletki dziennie i to wszystko z leków . Objawy jakie mi dokuczają to ,taka w środku się czuje cała rozczęsiona jakbym wypiła 3 mocne ekspresso . Lęki jakie mnie dopadają to obsesyjne myślenie na temat mojego serca , czy czasem nie bije za szybko , bo jak tylko bije szybko ,to zaraz sie schizuje że zaraz mi sie coś stanie , jak tak serce szybko bije . Ale w tedy próbuje odrócić uwage nie zagłebiam sie w to tylko zaczynam myśleć o czymś innym i lęk powoli odchodzi. Boje się że ja mam arytmie jak tak serce szybko bije , ale z drugiej strony tutaj na tym forum , większość z nas ma takie szybkie bicie serca ,to co to jest arytmia ? czy to przejdzie jak wyleczymy się z tej okropnej nerwicy . Arytmia jest chroba czyli pojawia sie bez przyczyny , a my mamy nerwice i nasze szybkie bicie serca pojawia sie w tedy kiedy sie czegos boimy , jak nas nachodzi lęk . Tak to rozumie , może mi ktos to wyjaśnić.

przez *Monika* 29 lis 2011, 01:15
altman, Myślę, że gdybyś miała arytmię, lekarz kardiolog nie pominąłby tego aspektu.
Może te nieświadome lęki biorą się z Twoich skłonności hipochondrycznych?
:szukam: post704155.html?hilit=hipochondria#p704155
Obrazek
Główny Moderator

przez ozi198 29 lis 2011, 02:49
Altman miałem to samo i notorycznie do tego nmierzylem puls :p powiem ci tak musisz znaleść sobie inna cześć ciała na która ci się rzuci nerwica do czasu jak nie będziesz z nią walczył psychoterapia . Ja teraz mam to za sobą bywało ze leżącej i czułem ak mi bije szybko i mocno wtedy myślałem ze zawał i uczucie jelenia choć nigdy nie zemdlakem teraz mnie męczą duszności a ty masz albo miałeś coś takiego ?
ozi198

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mephion 29 lis 2011, 14:28
Echo i EKG pozwoliły by rozpoznać arytmię. Pewnie nerwica. Trzeba przestać nasłuchiwać swojego serca, bo im więcej będziesz o nim myślała tym bardziej będzie kołatało. Lęk jest tu pożywką.

przez altman 29 lis 2011, 19:13
Dziekuje wam bardzo za odpowiedz .Teraz jestem spokojniejsza ,bardzo się boje arytmii , zapisałam się na terapie która zajmuje sie głównie lękiem skąd się bierze , jak z go zwalczyć , stosuje sie też na tej terapii techniki relaksacyjne. Trwa to 3 tygodnie troche krótko ,ale juz po pierwszej sesji która trwa 2 godziny i 15 minut czułam sie troszke lepiej . :great: :papa:

Sortuj wg