czy nadal sie wstydzicie ze macie nerwicę?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez shinobi 12 lis 2011, 09:35
paradoksy napisał(a):pier*olić społeczeństwo..

;)

To będzie moje motto na dziś! :D

przez paradoksy 12 lis 2011, 09:41
no bo sorry, co mnie obchodzą ludzie których nie znam?
każdy sobie żyje i niech mnie pozwolą żyć...
paradoksy

przez shinobi 12 lis 2011, 09:45
paradoksy, cicho, cicho... tak zagadałem, mamy sobotę, więc czillałt ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 lis 2011, 12:33
shinobi, ale po co tłumaczyć społeczeństwu, wystarczy tłumaczyć bliskim nam osobom, może one też kiedyś opowiedzą czym jest nerwica osobom które znają itd.
Nikt nikomu nie każe stawać na podium i głosić prawdę i nauczać, ale jeśli ktoś się wstydzi i to ukrywa to sam daje świadectwo tego, że to należy ukrywać :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shinobi 12 lis 2011, 13:45
linka, masz rację. :)

przez Noopii 12 lis 2011, 14:25
Bliskie osoby zrozumieją?mnie kobiety,nawet żona zostawiła z tego powodu...mam takiego pecha?czy inni takie szczęście...
Noopii

przez linka 12 lis 2011, 14:28
Noopii, to, że ktoś rozumie nie znaczy, że musi to zaakceptować .... to też zależy jak wygląda taka choroba..........czy jest w ogóle leczona, czy chory zostawia sprawy same sobie i przez wiele lat "dziczeje" ........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Noopii 12 lis 2011, 14:41
Zapewniam Cię że się leczę od lat na terapii etc..nie umiem stworzyć związku stałego z kobietą staram się...dwa razy z tego powodu miałem próby s jestem skazany na samotność?.nie dość że męczę się sam ze sobą to jeszcze czuje winny że jestem chory..
Noopii

przez sebastian86 12 lis 2011, 21:20
ja sobie czesto wyobrazalem reakcje moich znajomych gdyby sie dowiedzieli. byloby hardkorowo na pewno. ja sam siebie nie rozumiem czemu tak uparcie sie tego wstydze po tylu latach i mimo duzej wiedzy na temat przyczyn i częstotliwosci wystepowania nerwicy.
We Are The Champions 2016(L)

przez arla 12 lis 2011, 21:30
linka napisał(a):Nigdy się nie wstydziłam, bo to choroba a nie żaden wstyd, nie obnosiłam się z tym ale też i nigdy się nie ukrywałam, kto miał wiedzieć wie a kto nie musi nie wie i w dupie mam co reszta o tym sądzi.
Czy się przyzwyczaiłam, hmmm chyba tak ale to nigdy nie znaczyło, że rezygnuję z walki o zdrowie.

dokładnie :uklon:
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez Stylow 12 lis 2011, 21:48
Ja się wstydzę, strasznie. Znaczy nie wiem czy ją mam, właściwie. Ale wie tylko moja przyjaciółka i bliski kolega. Nawet moja matka nie wie.
Ale muszę pomóc sobie na własną ręke, cóż takie życie. Może kiedyś się to zmieni..
Stylow

przez kornelia_lilia 12 lis 2011, 22:02
Mirabeleee napisał(a):Ja się wstydzę, strasznie. Znaczy nie wiem czy ją mam, właściwie. Ale wie tylko moja przyjaciółka i bliski kolega. Nawet moja matka nie wie.
Ale muszę pomóc sobie na własną ręke, cóż takie życie. Może kiedyś się to zmieni..

identycznie
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Stylow 12 lis 2011, 22:04
kornelia_lilia, no i co robimy?
Stylow

przez Siasia 12 lis 2011, 22:07
U mnie wie rodzina i najbliższa przyjaciółka.

nie jestem w stanie powiedzieć innym koleżankom, bo w ten sposób pokazałabym im swoją słabość, może uznałyby mnie za wariatkę - bo nie oszukujmy się, jak ktoś nie ma pojęcia o zaburzeniach lękowych, a ja powiem, ze mam takie coś, to nie wiem, jaka będzie ich reakcja. Po prostu się tego wstydzę, że znów okaże się tą słabą i najgorszą.

Sortuj wg