Wołanie o pomoc.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Wołanie o pomoc.

przez alienated92 09 lis 2011, 16:51
Witajcie,
Mam 19 lat, rozpoczęłam studia prawnicze, jednak zaczynam się zastanawiać czy sobie poradzę... Moje problemy nasiliły się od pół roku. Mam mnóstwo objawów somatycznych : bóle głowy, uczucie 'spięcia' w głowie, pieczenie głowy, szumy uszne, pogorszenie wzroku, latające męty przed oczami, szybkie bicie serca, drżenie rąk, powieki... Dziś rano obudziłam się, próbowałam wstać i utraciłam czucie w nogach na kilka sekund. Nie wiem co mi dolega, jestem przerażona. Zaczynam się zastanawiać czy to nie stwardnienie rozsiane... Przeczytałam dziś artykuł i naprawdę się boję.
Najgorsze jest to, że zaczęło się od obsesyjnych myśli, strachu, uczuciu niepokoju. Pojawiało się to czasem, teraz jest dużo gorzej, walczę z tym każdego dnia i póki co - przegrywam. Jak zasypiam, to boję się, że już się nie obudzę. Czasem czuję się taka wyobcowana, trudno to opisać. Mam obsesyjne myśli i nie potrafię ich kontrolować...
Czy jestem sama ? Pomóżcie...

Wołanie o pomoc.

przez Noopii 09 lis 2011, 17:25
alienated92,witaj proponowałbym zrobić badania kompleksowe,także neurologiczne...jeśli wyjdą pozytywnie to nawawiam na wizytę u psychologa mogą to być objawy psychosomatyczne.
Noopii

Wołanie o pomoc.

przez alienated92 09 lis 2011, 17:39
Byłam u neurologa. Przeprowadził badanie ogólne i stwierdził, że moje objawy wynikają ze stresu. Nie dostałam żadnego skierowania na kolejne badanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wołanie o pomoc.

przez Noopii 09 lis 2011, 18:09
To może odwiedź psychologa..zapisz się na terapie.
Noopii

Wołanie o pomoc.

przez alienated92 09 lis 2011, 18:45
Ja już sama nie wiem co mi jest... Może powinnam udać się do innego lekarza. Na razie byłam u neurologa, okulisty, zrobiłam też podstawowe badania. Niby wszystko jest w porządku, a jednak nie jest...
Jestem bardzo przygnębiona, a kiedyś umiałam cieszyć się życiem. Na nic nie mam siły... Najprostsze rzeczy stały się dla mnie trudne do wykonania...

Wołanie o pomoc.

przez Noopii 09 lis 2011, 18:49
Polecam wizytę u psychologa,może nawet psychiatry to mogą być początki depresji warto to jak najszybciej leczyć.
Noopii

Wołanie o pomoc.

przez cookies1990 09 lis 2011, 18:57
mysle ze przechodze rpzez to samo co ty.z tymze ja od paru alt sie z tym borykam a od apru dni jest poprostu ksozmar, nie moge wytzrymac ze soba, rowniez mam obsesyjne mysli, mam uczucie goraca, ucsk w glowie, okropony lek, i w dodatku nie moge spac , a jak zasypiam to mysle ciagle ze juz nie zobacze mojego chlopaka:( ciagle czuje ze umre;/ czuje sie tak starsznie ze mma ochote zrobic cos glupiego byle tylko pozbyc sie tego co mnie meczy:(

Wołanie o pomoc.

przez Noopii 09 lis 2011, 19:02
Do psychiatry po leki..i na terapie..
Noopii

Wołanie o pomoc.

przez alienated92 09 lis 2011, 19:09
Żeby dostać się do psychiatry, potrzebuję skierowania od lekarza, tak ? Nie chcę o tym wszystkim mówić rodzicom, bo mają wystarczająco dużo problemów.

Wołanie o pomoc.

przez Noopii 09 lis 2011, 19:22
Jesteś pełnoletnia nie musisz mówić nikomu idź zapisz się do psychiatry skierowanie nie jest potrzebne.
Noopii

Wołanie o pomoc.

przez alienated92 09 lis 2011, 20:34
cookies1990, doskonale Cię rozumiem... Mam nadzieję, że obie przez to przejdziemy i poradzimy sobie ! Musimy, nie ma innego wyjścia !

Sortuj wg