Czym jest ból napięciowy rzadszy?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez madziulexxx29 29 wrz 2011, 13:19
Cześć!! Jestem Magda :) mam 29 lat :) :great: Od jakiegoś czasu mam nawroty bólu głowy. Lekarz stwierdził u mnie napięciowy ból głowy rzadszy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dokładnie na czym to polega co to jest i co znaczy że jest rzadszy? Biorę leki i wiem, że moje samopoczucie jest związane z tym bólem głowym napięciowym. Czego jeszcze mogę się spodziewać na jak czeste napady powinnam się przygotowac? :why: Prosze o pomoc może ktoś ma to samo co ja bede wdzieczna za wyjaśnienia!! :uklon:
Ostatnio edytowano 29 wrz 2011, 17:29 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz

przez czarna_lukrecja 29 wrz 2011, 21:20
madziulexxx29 napisał(a):Czym jest ból napięciowy rzadszy?
Cześć!! Jestem Magda :) mam 29 lat :) :great: Od jakiegoś czasu mam nawroty bólu głowy. Lekarz stwierdził u mnie napięciowy ból głowy rzadszy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dokładnie na czym to polega co to jest i co znaczy że jest rzadszy? Biorę leki i wiem, że moje samopoczucie jest związane z tym bólem głowym napięciowym. Czego jeszcze mogę się spodziewać na jak czeste napady powinnam się przygotowac? :why: Prosze o pomoc może ktoś ma to samo co ja bede wdzieczna za wyjaśnienia!! :uklon:

Cześć Magda, ja równiez cierpię na napięciowe bóle głowy, na szczęście też rzadsze. Chodzi o to, że występują rzadziej niż te drugie - częstsze. Bo tamte trwają dłużej i napady są częstsze. Możesz tutaj poczytać na ten tamat http://abcmigrena.pl/co-to-jest-napieciowy-bol-glowy Na pewno musisz przygotowac się na nudności a nawet wymioty,czasem mozna być bardziej wrażliwym na światło lub dźwięk. ja juz długo się z tym męczę ale biorę leki i jest coraz lepiej, mam nadzieję, że wkrótce coraz rzadsze będą napady bo nie wiem jaku Ciebie, ale mnie strasznie rozbijał ten ból. Nie mogłam nic zrobić w pracy ani w domu. Mam nadzieję, że uporamy się z tym!! Zdrówka życzę!! :)

przez Zofik 04 paź 2011, 23:02
to są jakieś rodzaje tego bólu, bo ja tez u siebie podejrzewam własnie napięciowy ból głowy.?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 04 paź 2011, 23:34
A częstszy też jest?
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 04 paź 2011, 23:36
A najczęstszy to jaki?
Moderator

przez Korba 04 paź 2011, 23:36
przepraszam, ale zdaje mi się, że to jest forum psychologiczne, tymczasem zostało opanowane przez tematy dotyczące bólów głowy...... :roll:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez *Monika* 04 paź 2011, 23:39
wiola173 napisał(a):A najczęstszy to jaki?

ni to rzadszy, ni częstszy.......chyba optymalny.
Może są jakieś stopnie?
Obrazek
Główny Moderator

przez Korba 04 paź 2011, 23:43
jeszcze może być ból nieustanny
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Lord Kapucyn 04 paź 2011, 23:43
Ja mam tak częsty ból, że jest on częstszy, lecz nie określiłbym go najczęstszym, choć jego częstotliwość jest nader często częsta, lecz nie tak częsta, aby była najczęstsza, bo wtedy ten ból musiałby być tak częsty, że aż rozp*ierdala system.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez paradoksy 05 paź 2011, 12:33
rzadsze to jest nie powiem co w wc...
paradoksy

przez Zmęczonyyy 05 paź 2011, 20:49
Korba napisał(a):przepraszam, ale zdaje mi się, że to jest forum psychologiczne, tymczasem zostało opanowane przez tematy dotyczące bólów głowy...... :roll:
Wybacz, ale u mnie bóle głowy napięciowe spowodowały lata stresu, nerwica, to ma związek, bezpośredni.
Mad_Scientist napisał(a):Ja mam tak częsty ból, że jest on częstszy, lecz nie określiłbym go najczęstszym, choć jego częstotliwość jest nader często częsta, lecz nie tak częsta, aby była najczęstsza, bo wtedy ten ból musiałby być tak częsty, że aż rozp*ierdala system.
To ja mam ten najczęstszy. W zasadzie mógłbym powiedzieć, że choruję na brak napięciowego bólu głowy najrzadszy, bo jak go nie ma na chwilę, to jest święto. Rano, wieczór, we dnie, w nocy. System jest już rozpierdolony :/, działa na 20% zasobów, tabletki na ból głowy prawie nie działają, tylko czasami działa, teraz zgłosiłem się do neurologa i "modlę się", żeby on coś wymyślił, ale moje doświadczenie z lekarzami jest takie, że wolę sobie zbyt dużych nadziei nie robić.
To cholerstwo mnie w końcu zabije... nie chce mi się już.
Zmęczonyyy

Sortuj wg