Wypadanie płatka zastawki mitralnej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Wypadanie płatka zastawki mitralnej

przez fobia 21 lut 2010, 17:27
wiola173, no ja mam to wypadanie płatka "dzięki" nerwicy :roll:

[Dodane po edycji:]

trudna ...trzeba z tym żyć

Re: Wypadanie płatka zastawki mitralnej

przez *Wiola* 21 lut 2010, 18:08
fobia,

Raczej"dzięki"nerwicy o tym się dowiedziałaś, tak jak ja ,ale masz to od urodzenia, to wada wrodzona.
Moderator

przez beata08844 13 wrz 2011, 21:03
Być może dobra wiadomość :)
Witam. Pierwszy raz pisze na tym forum,ale byc moze komuś pomogę opisujac po krotce swoja historie. bylam pewna ze mam nerwice lękową spowodowaną przejsciami, przezyciami itd i nawet juz chcialam isc do psychiatry! . a co sie okazalo jest bardzo wiele chorob ktore wywoluja objawy nerwicy i trzeba to bardzo dokladnie sprawdzic od kazdej strony zeby sie nie potrzebnie nie leczyc psychotropami , dzisiaj np miałam robione echo serca, przy ktorym wykryli zespół wypadania płatka ..ktory wlasnie byl powodem nerwicy lękowej u mnie .. :) a ze w skali od 1 do 4 moja wada byla tak blisko normalnosci ze ledwo zasluzyla na 1' dzisiejszy dzien zaliczam do udanych..
dodam jeszcze ze zadne objawy nie wskazywaly u mnie na wade serca, EKG prawidlowe ,osluch prawidlowy..ale nie dalam za wygrana i poszlam prywatnie zeby jak najszybciej wykluczyc wszystkie mozliwosci , teraz terapia magnez + beta bloker . przy tej wadzie tez np. zle znosi sie jazde autobusem czy tramwajem,co zauwazylam ze tutejsi bywalcy czesto opisuja..
pozdrawiam wszystkich, jeśli taki temat juz byl to przepraszam :)
Beti.
Ostatnio edytowano 13 wrz 2011, 23:56 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 13 wrz 2011, 21:06
beata08844, Mam wypadanie płatka, dawno temu zdiagnozowane i chociaż często ono współistnieje z nerwicą, to nie jest przyczyną napadów lękowych, tak przynajmniej twierdzą lekarze.
Moderator

przez Imbir 13 wrz 2011, 21:07
wiola173, zgadzam się z tym, mój znajomy też to ma zdiagnozowane, a oprócz tego leczy się z powodu nerwicy
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli. — Arthur Schopenhauer

przez beata08844 13 wrz 2011, 21:13
a nie uważacie, że skoro taka wada np. już wywołała nerwice to lęki mogą napadać później bez względu załóżmy na to czy w danym momencie ujawni się jakis objaw wypadania platka czy nie?

przez *Wiola* 13 wrz 2011, 21:20
beata08844, Ja pytałam o to lekarzy, nie widziałam ,że mam tą wadę dopóki nie ujawniła się nerwica. Oni twierdzą ,że nie.
Moderator

przez soniks 13 wrz 2011, 22:26
u mnie tez kolejnosc byla taka, ze nerwica istniala i rozrabiala w najlepsze wywolujac rozne objawy, a wypadanie platka i wada zastawki byla przy okazji, odkryta podczas badan, ale nie byla przyczyna, najwyzej czasem wzmagala stany lekowe

-- 13 wrz 2011, 22:30 --

beata08844 napisał(a):a nie uważacie, że skoro taka wada np. już wywołała nerwice to lęki mogą napadać później bez względu załóżmy na to czy w danym momencie ujawni się jakis objaw wypadania platka czy nie?

sadze, ze sam fakt, ze to zauwazylas samodzielnie, swiadczy o tym, ze sie w siebie wsluchujesz, jak wiele osob zreszta i to wsluchiwanie sie wlasnie wywoluje zdenerwowanie, strach , ataki paniki i spiralka zaczyna sie nakrecac i strach nasilac
tak, po sobie moge powiedziec, ze jest to mozliwe, bo wlacza sie przewrazliwienie, nadinterpretowanie

przez Laima 13 wrz 2011, 22:32
Dla mnie nie ma nic strasznego w tym ,że leczę się u psychiatry.Też lekarz który leczy choroby tak jak kardiolog.Dla mnie nie ma różnicy.Czy można bardziej "lubić" z którąś z chorób?
Laima

przez tahela 13 wrz 2011, 22:36
Żadna choroba nie jest fajna nawet przeziebienie jak sie leży i umeira i na nic tez nie ma siły a mięsnie wszystkie bolą.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez beata08844 14 wrz 2011, 01:02
Laima napisał(a):Dla mnie nie ma nic strasznego w tym ,że leczę się u psychiatry.Też lekarz który leczy choroby tak jak kardiolog.Dla mnie nie ma różnicy.Czy można bardziej "lubić" z którąś z chorób?

Dla mnie tez nie ma nic w tym strasznego.Leczylam sie juz na depresje...ale unikam tego jak ognia, bo boje sie skutkow ubocznych zazywania lekow zapisanych przez psychiatre

przez BERTA 07 lut 2012, 16:05
U mnie pierwsze stwierdzono wypadanie płatka ,a dopiero po kilku latach naszła mnie nerwica lękowa więc przypuszczam ,że zespół Barlowa ma jednak jakiś wpływ
,,Najczęściej w przebiegu zespołu Barlowa stwierdza się objawy takie jak: uczucie kołatania serca, zawroty głowy, zasłabnięcia, uczucie bólu w klatce piersiowej oraz objawy neuropsychiatryczne, w tym niepokój, nerwica lękowa oraz napady paniki.,,
Every moment is good to change

przez *Wiola* 07 lut 2012, 19:21
BERTA, Ja też myślę, że jakiś wpływ to ma, tym bardziej ,że ta wada często współistnieje z nerwicą. Jednak lekarze tego nie potwierdzają, pewnie sami nic na ten temat nie wiedzą :roll:
Moderator

przez BERTA 08 lut 2012, 11:06
*Wiola* Ja miałam robione echo ok 10 lat temu ,żeby wtedy lekarz poinformował mnie iż trzeba zażywać magnez i inne tabletki może było by ok ,natomiast powiedziano mi ,że to nic takiego i że z tym normalnie trzeba życ,,a niestety stan sie pogarszał,do lekarzy nie chodziłam potem wyjechałam za granice itd .I dopiero teraz poszłam do lekarza już przy osłuchiwaniu mnie słychać szmer w okolicy serca ,oprócz tego wysokie tętno (dostałam już na to tabletki) ni i czekam teraz na badanie echa serca ,ale na NFZ i termin mam dopiero na czerwiec :why: ,, nie wiem dlaczego lekarze nie mówią o tym ,że wypadanie płatka może prowadzic do NL ,ja o tym przeczytałam w internecie na str.,, Wypadanie płatka zastawki mitralnej – Wikipedia, wolna encyklopedia,, .A czy ty bierzesz na to jakies tabletki ? ja kiedys brałam magnez i Kaldyum ,, A teraz zobaczymy po badaniu!! pozdrawiam :D
Every moment is good to change

Sortuj wg