Wypadanie płatka zastawki mitralnej

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Wypadanie płatka zastawki mitralnej

przez *Wiola* 30 gru 2009, 14:19
Wiele razy czytałam o tym, że ludzie z tą wadą często chorują na nerwicę. Mam taką wadę potwierdzoną echem serca. Czy jest możliwe , że ta wada w jakiś sposób przyczynia się do powstania nerwicy? Co o tym myślicie??
Moderator

Re: Wypadanie płatka zastawki mitralnej

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 14:29
U mnie w rodzinie dosłownie każdemu wypada ten płatek- mojej babci, mamie, siostrze, ja nie miałam badań ale na 99% mi także, ciężko żeby tylko mnie ta 'przyjemność' omineła. Wiem tylko że mam szmery w sercu.
Nie wiem jaki związek może to mieć z nerwicą... No chyba że z nerwicą serca (często mnie kłuje serce). Mam jednak nadzieję że to nie ma związku z NL bo umrę ze strachu o siostrę...
magdalenabmw

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 14:45
samoiste wypadanie platka zastawki dwudzielnej moze byc spowodane glebokim niedoborem magnezu:P Jak widac pod magnez da sie podciagnac wszystko!
zdesperowany1

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 30 gru 2009, 14:45
też mam wypadanie płatka..Pani doktor powiediała , że jest to bardzo częsta "wada".Piszę w cudzysłowiu , bo lekarze nie traktują jej jako wady.Więc nie martw się.Nie.To nie powoduje nerwicy.Nerwica ma inne żródło.W naszej psychice.Pozdrawiam ciepło.

przez Joaśka 30 gru 2009, 14:51
I ja także mam wypadanie zastawki :? Nie jest to groźne, więc nie należy się tym martwić, i wiele osób to ma... :smile: Pozdrawiam!
Joaśka

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 14:53
No właśnie, tylko że niektóre zaburzenia (np tarczycy) dają objawy takie jak nasza kochana przyjaciółka nerwica.
Ale racja, lekarze nie traktują tego jako wady więc nie ma sie czym martwić. Kolejna sprawa że ten płatek z wiekiem często sie zarasta- mojej siostrze to wykryli zaraz po tym jak sie urodziła, a teraz (ma 10lat) miała robione badania i okazało sie że prawie cały sie zarósł.
magdalenabmw

przez *Wiola* 30 gru 2009, 15:34
Mówiąc szczerze to się tym bardzo nie martwię, miałam tylko nadzieję ,że może jest taka ewentualność ,że to przyczynia się do nerwicy i jakby jakoś to "wyleczyć" może i moja nerwica by sobie poszła:(
Moderator

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 15:36
Wiola- niestety to nie jest takie proste, nerwica jest chorobą duszy...
magdalenabmw

przez *Wiola* 30 gru 2009, 15:48
Magdalena
Ja niby to wiem, ale wiesz nieraz jeszcze marzę ,że to się da jakoś racjonalnie wytłumaczyć i szybko wyleczyć.
Moderator

przez narthex 31 gru 2009, 00:02
Tez mam minimalne, to jest bezobjawowe, mysle ze wystepowanie nerwicy zalezy raczej od osobowosci nie od tej cechy.

Myslalem ze klucia wokol serca sa wynikiem tej wady ale okazalo sie ze to brak magnezu
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez paradoksy 31 gru 2009, 00:06
wydaje mi się, że nerwica może się pojawić, nie z samego faktu wypadania zastawki, tylko ze ŚWIADOMOŚCI tego faktu.. też bym zaczęła świrować, gdyby mi kawałek serca 'wypadał'.
paradoksy

przez narthex 31 gru 2009, 00:30
paradoksy napisał(a):wydaje mi się, że nerwica może się pojawić, nie z samego faktu wypadania zastawki, tylko ze ŚWIADOMOŚCI tego faktu.. też bym zaczęła świrować, gdyby mi kawałek serca 'wypadał'.

Dokladnie, chociaz wypadanie to zle slowo bo groznie brzmi a tu chodzi raczej o "wypuklenie" albo "niedomykalosc"
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez paradoksy 31 gru 2009, 00:33
dlatego 'wypadanie' jest w cudzysłowie ;)
paradoksy

przez *Wiola* 31 gru 2009, 01:02
Ale ja się dowiedziałam, że mam tą wadę jak już miałam nerwicę i zaczęłam się badać.

[Dodane po edycji:]

A magnez to dostawałam nawet dożylnie i tez nic nie zmienił:(
Moderator

Sortuj wg