Boję sie własnego mieszkania

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Laniusus 24 sie 2011, 23:50
Witam, od kilku tygodni po prostu boję sie własnego mieszkania. Mniej więcej od 19 do 7 mieszkanie przeistacza się w więzienie dla mnie. Nie wychodzę z pokoju chyba, że do toalety a i tak robie to w rekordowym czasie. Jak tylko opuszczam pokój szumi mi w uszach jest mi gorąco i mam mokre dłonie i stopy. Kompletenie nie wiem jak sobie z tym poradzić. Dodam, że mieszkam z chłopakiem i jak on jest w domu objawy są tylko odrobine mniejsze. To jest czysty lęk, nie strachh, bo to co mnie przeraża nie ma w moim umyśle nawet namiastki formy... Prosze o opinie.
Pozdrawiam

przez Artemizja 24 sie 2011, 23:53
Laniusus, czy przed tym, kiedy to się zaczęło wydarzyło się coś, co bardzo przeżyłaś? Wystraszyłaś się czegoś?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Laniusus 24 sie 2011, 23:55
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że tuz po śmierci mojego taty tj. 4 lata temu czułam się podobnie. Ale wtedy w domu było po prostu pusto i ewentualnie w środku nocy bałam się iść do toalety. A teraz gdy jestem sama na noc, nie ma mowy o spaniu. Odsypiam w dzień, w pełnym słońcu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 24 sie 2011, 23:58
hm..ja tak mam od zawsze :hide: choć ostatnio trochę się zmniejszyło i jak jestem sama to potrafię z lampką usnąć. ale do nie dawna nie było o tym mowy....

przez Laniusus 25 sie 2011, 00:03
dominika92, co Cię popchnęło do postępu?

przez dogomaniaczka 25 sie 2011, 00:06
Laniusus, sama nie wiem...zmniejszyło mi się to odkąd zamieszkałam z chłopakiem..na początku jak gdzieś wyjeżdżał to był koszmar, każdego dźwięku się bałam , nasłuchiwałam cały czas..teraz już jakoś czuję się bezpieczniej..

Sortuj wg