Renta z powodu nerwicy???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:16
A czemu do jakiejkolwiek nie chcesz ?
Boże teraz się ludzie zabijają o pracę sprzątaczek itp... a dawniej wystarczyła podstawówka. :)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Sabaidee 16 maja 2011, 20:22
Kod: Zaznacz cały
Znaczy jesteś zdolny do jakiejś pracy ale nie chcesz, wolisz ssać państwo?

Ja mam za sobą 17 lat pracy i przez te 17 lat państwo ssało mnie nie dając nic w zamian.

Więc właściwie masz rentę na nerwicę czy te zawały?

Wszystko do kupy.

Poza tym to nie jest tak, że siedzę sobie beztrosko żyjąc na koszt państwa. Coś tam robię i podatki od tego odprowadzam. Ja się, linka, nie nadaję do pracy w jakiejś społeczności, bo każda społeczność mnie prędzej czy później wykopie. I na co mi to? A ponadto, nie zapominaj, że mam za sobą 4 lata pracy w wolontariacie w pełnym wymiarze.
Sabaidee

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:26
O wolontariat dobrze widziany przez pracodawców jest .
Sabaidee, opieka nad ludżmi czy zwierzętami .?

Jednak co do tematu powinna być renta z powodu nerwicy ale nie takiej rocznej tylko trwającej już dłuższy czas i endogenicznej.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sabaidee 16 maja 2011, 20:27
psyche., Polska Akcja Humanitarna.
Na komisji lekarskiej orzekli, że moim głównym problemem jest dystymia.
Sabaidee

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:35
Sabaidee, to znaczy ,że nie masz tylko samej nerwicy.
To zmienia postać rzeczy. A ile razy byłeś hospitalizowany . ? Sorki ,że tak wypytuje ale może to było też brane pod uwagę . :bezradny:
Mistrz Avatara

przez Sabaidee 16 maja 2011, 20:42
psyche., Od końca września ub. roku nazbierałem 6 wypisów ze szpitala. Raz kardiologia i 5 razy psychiatryk. :D
Sabaidee

przez Pinkii 16 maja 2011, 20:47
Człowiek nerwica- trzeba się leczyć i dobierać pracę trochę do choroby, jak ktoś ma NN to niech nie wybiera takiego zawodu, przecież ma wolną rękę.

psyche. napisał(a):Renta na nerwice ?
Czarno widzę .

Dobrze ci Pinkii pisać .każdy ma różne nasilenia choroby. [Parę lat temu bym nawet palcem nie dotknęła klawiatury ja akurat mam NN ] a co tu mówic o przebywaniu na forum.

Tak? Łatwo mi pisać... Miałam ochotę się zabić bo nie byłam w stanie znieść ciągłej derealizacji, ataków paniki co kilkanaście minut, miliona objawów somatycznych, stanów depresyjnych i nasilenia natręctw. Wiem co piszę. O cierpieniu mogę napisać książkę. A jednak o rentę nigdy nie skamlałam, tylko powlekłam się na leczenie.

Sabaidee napisał(a):
linka napisał(a):Sabaidee, jesteś w stanie podróżować po całym świecie ....ale nie jesteś w stanie iść do jakiejkolwiek pracy?

1. do "jakiejkolwiek" nie chcę,

Ale na to chyba nie ma renty?
Ostatnio edytowano 16 maja 2011, 20:49 przez Pinkii, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
zbanowany

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:48
Sabaidee, lol to pokażna liczba.
Pewnie leki dobierali . :bezradny: To mogło mieć wpływ.
Mistrz Avatara

przez depresyjny86 16 maja 2011, 20:52
Człowiek nerwica- trzeba się leczyć i dobierać pracę trochę do choroby, jak ktoś ma NN to niech nie wybiera takiego zawodu, przecież ma wolną rękę

Ok,ale mógł zachorować już po studiach takich a nie innych,a do pracy,że tak powiem "z innej beczki" nie będzie miał tych no...uprawnień

Poza tym,no dobieranie pracy do choroby.....nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.
:)

przez Sabaidee 16 maja 2011, 20:52
Właśnie spojrzałem na orzeczenie:
Symbol przyczyny niepełnosprawności: 02-P 07-S
Może ktoś się wyznaje na tych symbolach.
Pinkii, ja nie pracuję zarobkowo od 1994 roku. Gdzie ja teraz pójdę do roboty? I po co, jeśli mam za co żyć.
Sabaidee

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:55
Sabaidee,
02-P – choroby psychiczne;
07-S – choroby układu oddechowego i krążenia;
Mistrz Avatara

przez Pinkii 16 maja 2011, 20:57
człowiek nerwica napisał(a):
Człowiek nerwica- trzeba się leczyć i dobierać pracę trochę do choroby, jak ktoś ma NN to niech nie wybiera takiego zawodu, przecież ma wolną rękę

Ok,ale mógł zachorować już po studiach takich a nie innych,a do pracy,że tak powiem "z innej beczki" nie będzie miał tych no...uprawnień

Poza tym,no dobieranie pracy do choroby.....nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus.

Uprawnienia zawsze można dorobić, często jest tak że ludzie pracują w innych zawodach niż mają wykształcenie. Jeśli praca sprawia że człowiek cierpi to nie ma sensu w niej siedzieć. Zawsze można podjąć coś nowego, świat stoi otworem. A jeśli się podejmie leczenie to każda praca jest okej, widzę po sobie. Tylko trzeba się leczyć. Ja na chwilę obecną czuję się w 100% wyleczona z nerwicy, wiem że to tylko efekt dzięki lekom, ale dobre i to. Co do dobierania pracy do choroby- trzeba trochę pokombinować, to nie luksus! Np masz fobię społeczną to szukaj pracy w domu, niekoniecznie swoim, albo w miejscu gdzie nie ma ludzi. To proste, sama tak robię.

Sabaidee napisał(a): Pinkii, ja nie pracuję zarobkowo od 1994 roku. Gdzie ja teraz pójdę do roboty? I po co, jeśli mam za co żyć.

Jeśli masz za co żyć to po co Ci renta? A pracować zawsze można, nawet jeśli się ostatnie 30 lat siedziało na dupie. Ale jest jeden problem- trzeba chcieć. Gdybyś chciał to nawet mógłbyś pracować w domu skoro masz problemy ze zdrowiem. Rozumiem to bo sama jestem schorowana mocno, latam tylko po lekarzach i szpitalach, ale chcę pracować i robię to.
Obrazek
zbanowany

przez khaleesi 16 maja 2011, 21:01
Pinkii, a jak długo się leczyłaś /leczysz ?
Jesli moge spytać .
Mistrz Avatara

przez Pinkii 16 maja 2011, 21:04
psyche. napisał(a):Pinkii, a jak długo się leczyłaś /leczysz ?
Jesli moge spytać .

Oczywiście że możesz. Choruję od lutego 2008, wtedy zaczęło się piekło, przez kilka miesięcy brałam leki po czym je odstawiłam na własną rękę. Przez kolejne dwa lata nie brałam nic i było ze mną całkiem dobrze, ale nie czułam się w 100% normalnie- tzn nadal miałam problemy z atakami paniki itp, ale żyło mi się w sumie spoko. Od roku biorę leki i czuję się zdrowa. Podjęliśmy z moim lekarzem decyzję że jeszcze trochę je pobiorę ze względu na to że leczę się hormonalnie i psychicznie bez leków nie dam rady, i jak teraz skończę studia to zacznę terapię, aby w ciągu tego najbliższego roku zejść z leków i móc za rok zajść w ciążę (względy zdrowotne, muszę).
Obrazek
zbanowany

Sortuj wg