Renta z powodu nerwicy???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Sabaidee 04 kwi 2011, 21:41
agorek napisał(a):co do szpitala to chetnie bym poszedl ale ubezpieczony nie jestem :(

Zarejestruj się jako bezrobotny i będziesz miał ubezpieczenie. Bez porządnej dokumentacji nic nie załatwisz. Co najwyżej jeśli wykażesz swoje ubóstwo to Ci dadzą 4,50 pln dziennie na przeżycie przez 3 miesiące.
Sabaidee

przez agorek 04 kwi 2011, 21:49
Sabaidee napisał(a):Zarejestruj się jako bezrobotny i będziesz miał ubezpieczenie. Bez porządnej dokumentacji nic nie załatwisz.

ech no wlasnie tego sie balem ze trzeba bedzie jechac sie ubezpieczyc ale jak jechac jak sie ma agorafobie??? kolo sie zamyka :(

przez Sabaidee 04 kwi 2011, 21:57
agorek, A kto Ci robi zakupy?
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agorek 05 kwi 2011, 07:37
jezeli chodzi o jedzenie to sam robie mieszkam w miescie i mam sklep niecale 40m od domu a tak daleko to wychodze, ciuchy to inna kwestia albo mama kupuje albo ide na pobliski rynek (okolo 5 min drogi piechota). ogolnie to poruszam sie w zasiegu 10 min drogi od domu piechota a dalej nie pojde za zadne skarby, jeden krok wiecej to tak jakbym byl na koncu swiata i zaraz panika.
wyslalem dzis list do opieki, zobaczymy co odpowiedza jak nie to mam dwa wyjscia albo popelnie przestepstwo i pojde do wiezienia i sie szybko przyzwyczaje do celi i nie bede wychodzil albo sie zabije bo takie zycie to jest nic nie warte.

przez Sabaidee 05 kwi 2011, 07:53
agorek napisał(a):wyslalem dzis list do opieki, zobaczymy co odpowiedza jak nie to mam dwa wyjscia albo popelnie przestepstwo i pojde do wiezienia i sie szybko przyzwyczaje do celi i nie bede wychodzil albo sie zabije bo takie zycie to jest nic nie warte.

Jeśli masz myśli lub tendencje suicydalne to przyjmą Cię do szpitala bez ubezpieczenia. Jeśli nie masz środków to ubezpieczy Cię burmistrz na 3 miesiące. Ja to przerabiałem. Musisz to jednak tak zorganizować, aby Cię zabrali karetką. Jakby co to pisz na PW.
Sabaidee

przez agorek 05 kwi 2011, 08:54
dobrze dziekuje ,bede pamietal.

przez BladzacyAniolek 14 maja 2011, 15:36
Fajny temat, tylko szkoda, że tak mało informacji. Ostatnio zastanawiam się nad rentą socjalną, socjalną ponieważ nie mam przepracowanego ani jednego dnia, więc na inną nie mam szans. Mam 23 lata, jestem w trakcie studiów, już drugie, pierwsze nie dałam rady skończyć. Leczą mnie na depresję umiarkowaną, do tego wchodzą zaburzenia osobowości. Jak na razie daję radę się uczyć, choć o mały włosek nie zawaliłam kolejnych studiów. Poza tym boję się ludzi, mam czasami lęki. Miesięcznie wydaję około 200 zł na leki i dojazdy do psychologa. Jestem na utrzymaniu rodziców. Ciekawi mnie czy mam jakąś szansę? Jak to wygląda? Żeby chociaż dawali te 200 zł, żebym nie musiała naciągać rodziców. :(
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez Sabaidee 14 maja 2011, 15:50
BladzacyAniolek, zbierz papiery i złóż na komisję lekarską o orzeczenie stopnia niepełnosprawności. Z wynikiem do opieki społecznej. Ja wyciągnąłem maksa; 444 pln renty socjalnej + ubezpieczenie + zwrot za leki + zniżka komunikacyjna prawie 50%. Teraz ubiegam się o sfinansowanie kursu Photoshopa z Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Niby nic a jednak coś.
Sabaidee

przez linka 14 maja 2011, 15:55
Sabaidee, jesteś w stanie podróżować po całym świecie ....ale nie jesteś w stanie iść do jakiejkolwiek pracy?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 16 maja 2011, 19:00
Idźcie na terapię i po leki zamiast wyciągać kasę od państwa. Ponadto za 300zł będziecie mieć nakichane w papierach. Trzeba iść i się leczyć a nie siedzieć i marudzić... Wiem że łatwo mówić, ale sama byłam w czarnej dupie i mój stan był tragiczny, a dziś kończę studia i pracuję, tylko trzeba chcieć. Sorki, może to brutalne, ale prawdziwe.
Obrazek
zbanowany

przez depresyjny86 16 maja 2011, 19:51
Pinkii nie obraż się,ale nie każdy jest w takim stanie w jakim Ty byłaś i określa go jako tragiczny.Wyobraż sobie,że niektórzy ludzie czują się jeszcze gorzej niż Ty,i uwierz mi,mają taką nerwicę,że z domu ledwo wychodzą,codziennie mają myśli o śmierci,bez względu na to czy pracują czy nie,dostają ataków paniki w pracy - nie są w stanie funkcjonować na tym poziomie jak normalni zdrowi ludzie.Wyobrażasz sobie np człowieka z nerwicą natręctw którego praca miała by polegać na jakichś obliczeniach?(bo powiedzmy,że jest po studiach związanych z finansami)
:)

przez khaleesi 16 maja 2011, 20:03
Renta na nerwice ?
Czarno widzę .

Dobrze ci Pinkii pisać .każdy ma różne nasilenia choroby. [Parę lat temu bym nawet palcem nie dotknęła klawiatury ja akurat mam NN ] a co tu mówic o przebywaniu na forum.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Sabaidee 16 maja 2011, 20:09
linka napisał(a):Sabaidee, jesteś w stanie podróżować po całym świecie ....ale nie jesteś w stanie iść do jakiejkolwiek pracy?

1. do "jakiejkolwiek" nie chcę,
2. do innej nie mam motywacji,
3. podróżowałem przed chorobą. Pod koniec września doszedł mi trzeci rozległy zawał serca + miażdżyca tętnic kończyn dolnych. Może bym jeszcze gdzieś pojechał, ale na pewno nie na jakieś ekstremalne warunki. Do Machu Picchu już nie pojadę, a było to moim marzeniem.

Poza tym czym innym jest stopień niepełnosprawności, a czym innym zdolność do jakiejkolwiek pracy. Niewidomi też mogą pracować, ale nie odbiera to im prawa do renty.
Sabaidee

przez linka 16 maja 2011, 20:11
do "jakiejkolwiek" nie chcę,

Znaczy jesteś zdolny do jakiejś pracy ale nie chcesz, wolisz ssać państwo?
Chodzi mi o nerwicę bo fakt renty po dwóch zawałach i miażdżycy jestem oczywiście w stanie zrozumieć. Więc właściwie masz rentę na nerwicę czy te zawały?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg