Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę o pomoc - jak z tym walczyć?


scooby

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszym roku studiów ekonomicznych. Zdałam je z jedną poprawką. Mam wakacje do końca września. W sobotę wyjeżdżam nad morze.

Ale od początku tygodnia jestem zdenerwowana. To przyszło samo z siebie. Co dokładnie?

Boję się, strasznie się boję, że nie dam sobie rady na drugim roku, nie pozaliczam, będę miała poprawki, warunki, nie dostanę się na wymarzoną specjalizację i studia magisterskie. Mam tzw. ryk na końcu nosa, trzęsą mi się ręce. Mój chłopak bardzo mnie wspiera, uważa, że na pewno świetnie sobie poradzę, że tylko stwarzam 'wymyślone problemy', które tak na prawdę nic dobrego nie dają. A do tego głowę zamącam sobie opiniami o przedmiotach, jedne mówią "przedmiot łatwy" , inni mówią "średni", a jeszcze inni "bardzo trudny". Dla przykładu, jedni mówią, że mikroekonomia jest prosta, inni, że to najtrudniejszy przedmiot. Tak samo z ekonometrią. Jestem przez to zestresowana. Moja mama mówi, że jeśli nie poradzę sobie na drugim roku, to mogę się przenieść na jakąś inną, mniej wymagającą uczelnię, że na pewno ich nie zwiodę. Chciałabym w końcu cieszyć się wakacjami...

 

Proszę, doradźcie mi co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź na wakacje i baw się dobrze zostawiając problemy w domu. Twój stres niczego nie zmieni.. nie ułatwi ani nie utrudni nauki.. nie masz kompletnie na to wpływu, a jeśli nie masz wpływu to po co się przejmować? I choć brzmi to banalnie, powinno pomóc.. :)

 

-- 28 lip 2011, 19:07 --

 

Jedź na wakacje i baw się dobrze zostawiając problemy w domu. Twój stres niczego nie zmieni.. nie ułatwi ani nie utrudni nauki.. nie masz kompletnie na to wpływu, a jeśli nie masz wpływu to po co się przejmować? I choć brzmi to banalnie, powinno pomóc.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×