Zasłabnięcie - fobia - zawroty głowy po wysiłku fizycznym

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lekliwy 17 lip 2011, 21:24
Witam !
Co prawda wybieram się do neurologa i kardiologa (no i psychologa pewnie też) ale chciałbym się na forum również doinformować.
Mianowicie od kilku lat mam objawy fobii społecznej - nigdy nie byłem z tym u lekarza :(
Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.
Raz było lepiej, raz gorzej - ostatnio nawet całkiem dobrze - no ale przyszły upały i po kilkugodzinnym wysiłku zasłabłem. Pierwszy raz w życiu zasłabłem (i to nie ze stresu tylko przesadziłem z wysiłkiem fizycznym).
Co prawda nie zemdlałem ale mocno zbladłem - przez chwile nie czułem rąk i nóg - głowa mało mi nie pękła.
Trafiłem na izbę przyjęć - poleżałem 3 godziny na kroplówce - zrobiono mi ekg, zbadano krew i wypuszczono - nie przyznałem się do fobii - powiedziano mi że organizm wróci do normy po kilku dniach i nie kazali się wysilać.
Po tygodniu zrobiłem ponownie badania krwi, moczu i ekg i wszystko w normie. Po 2 tygodniach czułem się całkiem dobrze po czym znowu przyszły upały i podczas jedzenia śniadania zrobił mi się helikopter i kondycja spadła i bóle głowy się nasiliły - normalnie jakby słońce mi zaczęło szkodzić - po przeniesieniu 10kg na 1 piętro mam w głowie helikopter.
Więc ktoś może doradzić co robić ? Czy iść do neurologa czy do kardiologa.
Wiadomo że w stresowych sytuacjach nerwy powodują te bóle i zawroty no ale nigdy nie miałem tak że siedzę i jem śniadanie a tu nagle mnie dopada ból i kręci mi się w glowie bez powodu. Tak samo po wysiłku fizycznym nie miałem bólów głowy ani zawrotów.
Czy ktoś ma podobne objawy ? Czy nerwy tak mi siadły że kondycja mi tak strasznie spadła i bez leków się nie obejdzie ?
Pytam na forum bo z lekarzami to jest różnie - aczkolwiek jest w tym moja wina że się nie przyznałem do fobii - z tym że neurologowi lub kardiologowi podczas najbliższej wizyty się przyznam do wszystkiego ...
Martwi mnie to że po miesiącu w ogóle nie poprawia mi się kondycja - a wyniki podstawowych badań są dobre - wcześniej jeśli miałem większe oznaki fobii to z kondycja mimo wszystko było dobrze, a gdy sobie lekko poćwiczyłem to mi się poprawiało a teraz nic nie mogę zrobić bo zaraz kręci mi się w głowie i ściska w klatce piersiowej...
Podstawowe pytanie czy szukać od razu psychologa czy doradzać się kardiologów czy neurologa ?

przez MARIAN1967 17 lip 2011, 22:11
lekliwy napisał(a):Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.
Raz było lepiej, raz gorzej - ostatnio nawet całkiem dobrze - no ale przyszły upały i po kilkugodzinnym wysiłku zasłabłem. Pierwszy raz w życiu zasłabłem (i to nie ze stresu tylko przesadziłem z wysiłkiem fizycznym).

Co ma piernik do wiatraka !!!!Utrata sił w czasie upału nie ma nic wspólnego z nerwicą.Tutaj nic Ci nie pomoże ani psycholog ani neurolog.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Molko 17 lip 2011, 22:18
° no nie wiem czy nie pomoze bo ja np mam lek przed upalem i on powoduje u mnie zawroty glowy itp wlasnie podczas upalow a kiedy dobrze znosilam upaly mi pomaga wizyta u mojego lekarza i leki antylekowe ..(szkoda ze teraz ich nie mam przydalyby sie)
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lekliwy 17 lip 2011, 22:53
MARIAN1967 napisał(a):
lekliwy napisał(a):Fobia objawiała się zawrotami głowy w stresowych sytuacjach - niczym więcej.

Co ma piernik do wiatraka !!!!Utrata sił w czasie upału nie ma nic wspólnego z nerwicą.Tutaj nic Ci nie pomoże ani psycholog ani neurolog.

wiem że nie ma - nie chodzi mi o zasłabnięcie tylko o skutki tego zasłabnięcia które trwają od miesiąca po zasłabnięciu ...

przez MARIAN1967 17 lip 2011, 22:55
Boisz się ,że to się powtórzy .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez lekliwy 18 lip 2011, 13:38
martwi mnie tak strasznie słaba kondycja - czyli odpuścić sobie neurologa lub kardiologa ? tylko psychologa szukać ?

przez Molko 18 lip 2011, 15:19
sprawdzasz sobie cisnienie?? warto zrobic najpierw ekg i dopiero jakby cos to do kardiologa ..a jak masz ekg ok to chyba jednak psycholog

przez dekiell 18 lip 2011, 18:03
ja dziś miałem zawroty ale to dlatego że wczoraj się upiłem.

przez lekliwy 18 lip 2011, 21:59
badanie ekg robiłem 2 razy i jest ok - ciśnienie 130/90 też w normie ...
zawsze im bardziej osłabiony organizm tym większe nerwy - dlatego ćwiczenia mi pomagały i jakoś sobie radziłem, a teraz nie mogę nic ćwiczyć bo od razu zawroty głowy mam :/

przez MARIAN1967 18 lip 2011, 22:12
lekliwy, a czy występują u Ciebie ortostatyczne spadki ciśnienia. Szybko wstajesz i robi Ci się ciemno przed oczami.

przez lekliwy 18 lip 2011, 22:29
MARIAN1967 napisał(a):lekliwy, a czy występują u Ciebie ortostatyczne spadki ciśnienia. Szybko wstajesz i robi Ci się ciemno przed oczami.

nie mam takich dolegliwości...

przez Molko 19 lip 2011, 13:49
lekliwy jezeli masz tak super cisnienie i dobre ekg.. idz do psychologa idz nie boj sie.

przez Kanashimi 19 lip 2011, 14:37
Mi ostatnio też się non stop kręci w głowie. Np. wczoraj byłam na rowerze to jak patrzę prosto i jadę to jest ok, ale jak mam się rozejrzeć albo zatrzymać to tak dziwnie.

Sortuj wg