stopien niepelnosprawnosci a nerwica lękowa

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jadzia8 15 lip 2011, 20:23
witam cierpie na nerwice lękowa poprostu wszyskiego sie boje nie moge nawet sama z domu wyjsc.mam pyt czy na ta chorobe nalezy sie grupa inwalidzka?dodam ze sie lecze u psychiatry.

przez *Monika* 15 lip 2011, 23:02
jadzia8, Nerwicę lękowa z dobrym skutkiem leczy się poprzez psychoterapię. Próbowałaś?
Myślę, ze najpierw trzeba by było wypróbować wszystkich dostępnych metod terapeutycznych, żeby zacząć interesować się tematem niepełnosprawności w związku z n.l.
Obrazek
Główny Moderator

przez jadzia8 16 lip 2011, 14:37
dopiero za 3 tyg mam pierwsza wizyte u psychiatry .ale taki stopien niepelnosprawnosci pewnie by mi pomogl znalesc prace jakaby mi odpowiadała,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elwe07 16 lip 2011, 14:59
Wiesz co nie obraź się,ale ja jestem osobą niepełnosprawna st.1 i oprócz tego mam nerwicę lękową i jakoś żyć muszę.A Ty idziesz na łatwiznę chcąc mieć stopień niepełnosprawności żeby zdobyć pracę.To może sobie od razu załatw żółte papiery nie będziesz musiała nic robić...;/ żenada
Gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedna stronę stąd...

przez jadzia8 17 lip 2011, 16:13
elwe nie obraz sie ale chyba niewiesz co to jest depresja nerwica i fobia ! i nie ide na łatwizne a stopien niepelnosprawnosci wlasnie po to jest zeby dostac latwiej prace osobom chorym1.

-- 17 lip 2011, 16:16 --

a po drugie jesli ma sie 3 stopien niepelonosprawonosci to zadnych pieniedzy sie nie dostaje,a ty pewnie myslisz ze chce wyciagnac kase . poczytaj troche o tym to sie dowiesz ze na to tez sie nalezy stopien niepelnosprawnosci.

przez *Monika* 17 lip 2011, 16:29
jadzia8, Chwila, moment.
Nie licytuj, kto ma lepiej, kto ma gorzej.
Ile włożyłaś trudu i własnej pracy, aby wyjść ze swojego zaburzenia?
Ukończyłaś terapię? Dłuższą? W określonym nurcie? Bo tak człowiek radzi sobie ze swoimi trudnościami-pod okiem terapeuty.
NIestety, ale ludzie bez kończyn, z orzeczonym stopniem niepelnosprawności chodzą do pracy, to ich nie zwalnia od tego obowiązku. Na fobię społeczną praca byłaby też pewnego rodzaju terapią dla Ciebie...Nie musisz miec orzeczoneg stopnia niepełnosprawności.
Same leki jak już pisałam nic tu nie pomogą. Przede wszystkim terapia!
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg