Jak sie czujecie wśród ludzi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez derick 05 lip 2011, 12:04
HEJ Założyłem ten temat bo jestem ciekawy czy czujecie sie podobnie do mnie np rozmawiająć z ludźmi mając nerwicę lękową i d/d.
Otóż ja mam tak że raz że ludzie wydają mi się czasem obcy to tak jakby siedzieli i byli razem a jak osobno jakby gdzies w innym świecie wsłuchuje się w ich rozmowę....i na siłę czasem sie trzeba odezwać, wydaję mi się ze wszsycy patrzą na mnie...

przez Aditi 05 lip 2011, 13:49
Tez tak kiedys mialam , czulam sie wtedy jak bym siedziala za szyba ale odkad biore leki nie mam juz tego dziwnego uczucia

przez Korba 05 lip 2011, 13:51
ja się czuję jak ufolud.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CichoCiemny 05 lip 2011, 14:22
Większość osób z nerwicą/fobią lękową/społeczną ma coś takiego, ale im więcej się wychodzi do ludzi tym szybciej można się przyzwyczaić i zacząć ignorować takie lęki.
Leki czy ogólnie wszelkiego rodzaju używki to tylko chwilowe "ukojenie", ale na dłuższą metę może prowadzić do jeszcze większego odrealnienia.
CichoCiemny

przez derick 05 lip 2011, 14:30
Korba, dobrze powiedziane . I trudno z tej swojej planety wyjść do ludzi....macie tak że sztucznie musicie podtrzymywać rozmowę, na siłę jakby to robić

przez CichoCiemny 05 lip 2011, 14:43
Nie, ja od zawsze byłem małomówny, dlatego przeważnie ktoś inny wkręca mnie w rozmowę, jak widzi że się nie odzywam. Samemu nie lubię zagadywać, szczególnie do nowo poznanych osób i z reguły nie robię tego. Zdarzają się wyjątki, ale to raczej nigdy na trzeźwo :P
Dużo łatwiej mi się komunikuje z ludźmi przez Internet (i w ten sposób poznaję nowych ludzi) niż na żywo "w realu".
CichoCiemny

przez Korba 05 lip 2011, 15:08
derick napisał(a):Korba, dobrze powiedziane . I trudno z tej swojej planety wyjść do ludzi....macie tak że sztucznie musicie podtrzymywać rozmowę, na siłę jakby to robić

dokładnie tak. a im więcej inni mówią, tym gorzej mnie "skręca" i mam odruch ucieczki, zaczynam się coraz bardziej denerwować.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez derick 05 lip 2011, 16:16
Korba, dokładnie to samo ale czasem staram sie siedzieć na siłę...zawsze sie boję ze to jakaś schiozofrenia ze ja mam swój świat, inny od innych ale nie można tak

przez CichoCiemny 05 lip 2011, 16:24
Właśnie nie można mówić, że tak nie można ;)
Problem naszego świata polega na tym, że wmawia nam się co można, a co nie, w co wierzyć, co jest dobre, a co złe. Oczywiście to jest potrzebne, żeby ludzie się nie powybijali wzajemnie, chociaż to i tak nastąpi, pewnie niedługo, ale chodzi mi o to, że każdy ma jakiś "swój świat" i powinno się to uszanować, a nie szufladkować ludzi na "wariatów" i "normalnych". Bo nie ma zdrowych, są tylko nieprzebadani. ;) (wiem, powtarzam się, ale taki już jestem).
CichoCiemny

przez wiejskifilozof 06 lip 2011, 14:26
W tłumnie nie bardzo, rozmawiam tylko z tymi , co znam . :105:

przez carlosbueno 06 lip 2011, 15:43
Najbardziej to nie lubie rozmawiać z ludźmi, znajomymi których dawno nie widziałem ze szkoły, dalszymi krewnymi itp. bo męczą mnie swoimi pytaniami odnośnie mojego życia, już wolałbym rozmawiać z totalnie obcymi tylko boje się zagadać. Wiele razy jak widzę jakoś ładną dziewczynę mam chęć ją zagadać ale brak mi śmiałości czasami tylko się uśmiechnę. kiedyś miałem b. kontaktową koleżankę przez którą poznawałem wielu ludzi ale odkąd urwały mi się z nią kontakty bo mieszka b.daleko ode mnie sam z siebie nie potrafię nawiązać znajomości.
Największy Forumowy Maruda

przez marcja 06 lip 2011, 20:09
Nie wiem co ma nerwica do kontaktow z ludzmi...

Ja bedac z ludzmi, jestem w swoim zywiole i nigdy nerwica mi w tym nie przeszkadzala. Zwykle jestem bardzo rozmowna i komunikatywna. Ostatni rekord - przez poltorej godziny BEZ PRZERWY opowiadalam relacje ze swojego wyjazdu nad morze i to jeszcze skrocilam znacznie moja pasjonujaca opowiesc :D Gorzej jest jak jestem sam na sam z kims kogo nei znam, wtedy nie wiem o czym mowic i co. Wole "swoje towarzystwo" bo znam ich rodzaj humoru i stylu bycia.

przez Lord Kapucyn 06 lip 2011, 20:11
Nie wiem co ma nerwica do kontaktow z ludzmi...

Chociażby to, że fobie to zaburzenia nerwicowe (antropofobia, fobia społeczna bywa inaczej nazywana nerwicą społeczną). ;) Nerwica to nie tylko przykre dolegliwości psychosomatyczne.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marcja 06 lip 2011, 20:14
Ale w tym dziale rozmawiamy o nerwicy lekowej, ktora nic wspolnego z kiepskim kontaktem z ludzmi nie ma. Osoby z nerwica lekowa moga byc rozmowne, ekstrawertyczne i kontaktowe, lub introwertyczne, ciche i niesmiale ale to nie nerwica lekowa na to wplywa,a domieszki innych zaburzen. Lub po prostu taki maja profil osobowosciowy dane osoby.

Sortuj wg