jak wygrać z nerwicą bez lekarza ani leków?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy można wyleczyć napięcie bez lekarza?

Tak
13
32%

Prawdopodobnie tak
6
15%

Chyba nie
5
12%

Nie
9
22%

Może
3
7%

Nie wiem.
5
12%

Liczba głosów : 41

przez Thazek 03 lip 2011, 20:36
marcja, A jednak brałaś ;) to wiele wyjaśnia...
więc nie pisz tu głupot :P że bez tego dałaś rady ;) to Cię podniosło trochę żebyś mogła walczyć.
A chodziłas na terapię?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez marcja 03 lip 2011, 20:44
Jasne, ze leki pomogly! Byly wg. mnie konieczne, bo w zwiazku z tym, ze nerwica sie przedluzala doszly wtorne epizody depresyjne (ilez mozna prowadzic taki nedzny tryb zycia, jaki wymusza agorafobia!!!) Na serce pomagaja leki nasercowe, na gardlo leki na gardlo,a na choroby psychiczne-psychotropy.
Jak tylko leki zaczely dzialac, a wiec po ok.2 miesiacach zdaje sie, wywalilam je wszystkie (wiem, ze tak nie mozna ale coz...) i zuchwale powiedzialam sobie: "Jestem juz zdrowa". Od tego momentu potrafie radzic sobie z nerwica i wszelkie nawroty pokonuje w 2-3 tygodnie.
Nie chodzilam na terapie, bo nie widze podstaw do jej rozpoczecia. Nie przezylam zadnych traum w zyciu (a wiec niepotrzebna mi terapia psychodynamiczna), a wiadomosc z terapii poznawczej mozna nabyc czytajac ksiazki i cierpliwie wprowadzac zawarte w nich wskazania w zycie.

przez Thazek 03 lip 2011, 20:47
Więc piszesz i w tym temacie ,że można sobie dać rady bez leków i terapii a sama brałas prochy? :mrgreen:
to jest nielogiczne :P no ale jak tam chcesz... ;)
ja chodzę tylko na terapię i uważam ,że bez tego bym nie dał rady :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcja 03 lip 2011, 20:54
Gdybym miala wtedy taka swiadomosc choroby, jaka mam teraz, nie bralabym wtedy prochow, poniewaz i tamten nawrot zdusilabym w zarodku. Jednak takiej swiadomosci nie mialam, nabylam ja wraz z zakupem ksiazki, ktora polecam teraz tym, ktorzy sa na poczatku drogi.

przez linka 04 lip 2011, 13:17
Ja brałam leki i uważam, że w tamtym czasie - to było nejlepsze wyjście z możliwych, pomogły mi bardzo, bo wtedy nie byłam w stanie nawet udać się na terapię - więc co mi po niej. Poza tym, życiowa sytuacja zmusiła mnie do tego, żebym szybko stanęła na nogi - leki podniosły mnie w około 2 miesiące - inaczej wyleciałabym ze studiów. Nigdy więc krytykować leków nie będę. Oczywiście sprawy potoczyły się tak, że odstawienie-nawrót- rozpoczęcie farmakoterapii-poprawa-odstawienie-nawrót itd itd więc poszłam na terapię i dzięki niej nie biorę leków już dłuższy czas ...... sama, przy pomocy książek w życiu bym z tego nie wyszła.... każdy choruje z innej przyczyny....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dekiell 05 lip 2011, 22:18
marcja Twoje posty mnie postawiły na 1,5 dnia na nogi... naprawdę ja w sumie mam tak że raz jestem pewny siebie tak do 14 a potem wszystko spada, to chyba przez prace.... fajnie piszesz ;-) mi się podoba... próbuję znaleźć tą książkę co mi poleciłaś i całemu forum ale szukam i szukam , pozdro :D

przez dekiell 05 lip 2011, 22:32
Praca,i narazie brak prawo jazd :( ale się robi...
mam 50/50 napad lęku i go nie mam... dziwne.
Dlatego potrzebuję książki tej co koleżanka poleca ale jej nie ma nigdzie na necie ;)
poleci ktoś inną dobrą ?

przez Vitalia 06 lip 2011, 08:40
ja bym poleciła:

- "oswoić lęk" judith Bemis
Amr Barrada

-"10 prostych sposobów radzenia sobie z paniką" Martin M. Antony Randi E. McCabe

- " Mój lęk mój koszmar" Anna Klasen - to moja ulubiona książka

przez marcja 06 lip 2011, 20:20
dekiell napisał(a):marcja Twoje posty mnie postawiły na 1,5 dnia na nogi... naprawdę ja w sumie mam tak że raz jestem pewny siebie tak do 14 a potem wszystko spada, to chyba przez prace.... fajnie piszesz ;-) mi się podoba... próbuję znaleźć tą książkę co mi poleciłaś i całemu forum ale szukam i szukam , pozdro :D

Hehe moge Ci jakos pozyczyc ale tak jest zmaltretowana, ze sie wstydze troche ;) :mrgreen:
Na 1,5 dnia mowisz ;) Zawsze to cos :D

przez dogomaniaczka 06 lip 2011, 22:19
od ponad roku siedzę w domu. nie wychodzę nawet do sklepu. teraz jestem nad morzem. jest to dla mnie wielki szok, koszmar, ataki takie że....ale radzę sobie. bez leków. ale jest cholernie ciężko, jeśli leki by mi pomagały na pewno bym brała. ale one mnie tylko bardziej nakręcają, więc muszę sobie radzić bez.

przez *Wiola* 06 lip 2011, 22:23
marcja, Jak taka dobra i warta czytania to zrób skany i udostępnij nam gdzieś. Będziemy dozgonnie wdzięczni :uklon:
Moderator

przez marcja 06 lip 2011, 23:05
Ok, postaram sie zeskanowac, w wolnej chwili ( a raczej dluzszej chwili bo to 124 strony;))

przez *Wiola* 06 lip 2011, 23:09
marcja, Kochana jesteś:*
Moderator

przez Thazek 06 lip 2011, 23:28
marcja, JA też chcę... :smile:

Sortuj wg