Zmętnienie ciała szklistego ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Zmętnienie ciała szklistego ?

przez Geodeta_31 09 sie 2006, 09:36
Witam wszystkich nerwicowców bardzo serdecznie :)

Już kawałek czasu pozwalam sobie czytać Wasze wypowiedzi na łamach tego forum i wiele z nich wynoszę dobrego dla swojego przypadku. W związku z tym postanowiłem w końcu się zarejestrować i troszkę z Wami popisać. A nuż się do czegoś przydam?

Nerwicę mam już od porządnych kilku lat, natomiast leczę się psychologicznie i farmakologicznie od 2 miesięcy ze skutkiem różnym jak większość z Was :? Dużymi problemem są dla mnie lęki, hipochondria i różnorakie objawy somatyczne nerwicy.

Tyle o mnie a teraz w temacie...
Byłbym niezmiernie zobowiązany, gdybym usłyszał od Was czy posiadacie w nerwicy problemy związane ze "zmętnieniem ciała szklistego" lub "mętami ciała szklistego"? Dla ułatwienia dodam, iż chodzi o oczy :lol: Wiem, że parę tematów na temat oczu już było, natomiast żaden z nich tego aspektu nie poruszył. W jednym z nich forumowicz pisał o nitkach, muszkach, kropkach latających przed oczyma i tyle... Ja mam tego całe oczy. Przy patrzeniu na jasne powierzchnie szczególnie to widać. Są to różnego rodzaju poskręcane nitki, różne skupiska mniej lub bardziej przeźroczystych kuleczek posklejanych ze sobą lub nie. Przy zmrużeniu oka i patrzeniu na jasną powierzchnie widzę tego całe mnóstwo. Temat jest dla mnie bardzo stresogenny, ponieważ widzę to cały czas, okuliści twierdzą, że połowa narodu tak ma a mnie robi się tego coraz więcej :evil: Boję się po prostu, że któregoś pięknego dnia obudzę się i zobaczę same cholerne kropki i męty...

Czy macie jakieś doświadczenia w tym kierunku? Jeśli tak, to czy wiążecie to ze stresem, nerwami i przypadłościami natury psychologicznej?
Przepraszam za przydługi pierwszy post.
Serdecznie pozdrawiam życząc dużo zdrówka...

Marcin

przez BYSTRY 09 sie 2006, 10:26
Witaj , to może być spowodowane wieloma czynnikami , np. przez leki dopuki organizm ich nieprzyswoi (ok. 2-4 tygodnie) , przez nerwicę , albo co najgorsza przez jakąś chorobę np. jaskrę :| Ale tym niepowinieneś się martwić bo ja też tak mam , nawet jak byłem zdrowy to jak spojrzałem na żarówkę czy w słońce to też widziałem kropki czerwone i zielone , jakieś kulki ......... A teraz nerwica mi się władowała z nienacka i jest coraz gorzej , cały czas widzę (są kilkugodzinne przerwy kiedy lepiej widzę) jakieś plamki ,.

Ale jak piszesz że byłeś u wielu okulistów to masz z pewnością problem nie z oczami lecz z nerwicą , jeśli boli cię głowa w dodatku możesz mieć miogrenę z aurą , ja jako facet miałem ją przez 2 dni , straszna sprawa .

zapewne wiesz co to aura ? bo w moim przypadku to pojawiły się właśnie te mroczki i światłowstręt a potem ból głowy .

I jeszcze jedno nieprzejmuj się bo sie pogrążysz ......... i może wpadniesz w nerwicę (o ile jej niemasz) Bo nerwica astakuje z nienacka , poprzez zadręczanie się i myślenie o chorobach........Powodzenia ;)

przez agapla 09 sie 2006, 11:32
O matko to jest w pełni norma wystarczy patrzeć przez chwilę na jasną powierzchnie a potem przenieść wzrok na ciemną i będą ci latać takie nitki , mroczki i co tam sobie wymarzysz.nie zastanawiaj sie nad takimi rzeczami bo się wpędzisz w jeszcze wieksze :idea: cholerstwo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marha 09 sie 2006, 12:22
Ja też miewam takie mroczki jak się patrze np. długo w słońce. Ale szybko mijają. Nie ma się tym co przejmować. Zacznij się martwic jak stracisz wzrok bo po co na zapas się przejmować? A wzroku napewno nie stracisz!!!!!

przez Geodeta_31 09 sie 2006, 14:01
Witam ponownie...

Miło, że odpowiedzieliście natomiast chciałbym tutaj wyraźnie odróżnić dwie rzeczy czyli pomroki i inne złudzenia świetlne występujące po dłuższym wpatrywaniu się w źródło światła i fizycznie występujące zmętnienie w postaci codziennie widocznych, w takiej samej formie i postaci, nitek szarych plamek, kropeczek i koralików. Schorzenie to znane jest w okulistyce jako "zmętnienie ciała szklistego" lub "męty ciała szklistego".

I teraz zapytam raz jeszcze, ponieważ wtedy może było niezbyt jasno:
czy posiadacie podobne nieprzyjemne rzeczy pływające przed oczyma?
czy został kiedykolwiek zdiagnozowany powód wystąpienia tego schorzenia u Was?
czy kiedykolwiek zostało to u Was połączone ze stresem, nerwicą, lękami etc.?

Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie

Marcin

przez BYSTRY 09 sie 2006, 15:43
Tak , oczywiście wypowiadam się w mojej osobie , niewiem jak reagują inni na NERWICĘ ale to może też być przyczyną nerwicy . Bo to jest tak : wmawiam = mam , np. w twoim przypadku myślę "co siuę dzieje z moimi oczami " :? = oczy bolą , pokazują się mroczki itp , itc. ;) więc stres może tak zakołować towim organizmem że będziesz jak inni przenosić powtarzam przenosić BÓLE z miejsca na miejsce na swoim ciele . Coś wyczytasz , zaobserwujeszz u innych i masz , bach ...... to samo co ja , to jest straszne :|

przez betty 09 sie 2006, 19:31
Geodeta, moze rzeczywiscie nie wszyscy Cie zrozumieli, ale ja Cie doskonale rozumiem, bo lepiej bym nie nazwala
Geodeta_31 napisał(a):nitek szarych plamek, kropeczek i koralików

a jak Ci powiem, ze jak probuje na nie patrzec, to mi uciekaja, i sie nie da ich zaobserwowac, to chyba mowimy o tym samym... nie wiem czy to od nerwicy, bo ja mam od 2 lat... a te kropeczki od dziecinstwa, nigdy nie zauwazylam zeby sie powiekszala ich ilosc, ale jak patrze na snieg, albo biale strony w ksiazce, to niezle mnie to wkurza...
raz bylam tylko u okulisty, ktory mi powiedzial, ze z tym niestety nie da sie nic zrobic, i trzeba z tym zyc, i ze nie jest to nic powaznego...
pozdrawiam
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

przez Geodeta_31 09 sie 2006, 21:08
Witaj Betty...

Właśnie o to mi chodziło, o czym okulista Ci powiedział, że niewiele da radę zrobić... No i masz sporo szczęścia, że u Ciebie nie postępuje. Ja mam już tego całe oczy niestety i jest coraz gorzej. Do tego dochodzą pojawiające się szybko i znikające białe, błyszczące kropeczki. Brrr! Non stop przyciemniane okulary i do tego? a może po części przez to nerwica.
Jest super!

Pozdrawiam wszystkich nerwicowców a szczególnie posiadających męty ciała szklistego.

Marcin

przez aldara.35 10 sie 2006, 18:05
Cześć rozumiem że się martwisz ale wiesz co?-gdyby to było cś poważnego to okulista by to stwierdził.Natomiast sam fakt że ciągle o tym myślisz świadczy o tym że jesteś chory- ale na nerwicę.Wiem o czym piszesz bo sama mam coś takiego i jako nerwicowiec nie omieszkałam polecieć do okulisty.na moje obawy że niedługo oślepnę(te mroczki i inne cuda-przemieszczają sie) usłyszałam że przecież w oku jest płyn więc magą się przemieszczać.Myśle że dlatego że się boisz ,wydaje Ci się że jest ich coraz więcej.Nie sądze że przyczyną ,,mętów,, jest nerwica,Ale wiem że nerwica powoduje że ciągle o nich myślisz.

mam to samo

przez fendi 16 sie 2006, 11:54
nie spotkałam się jeszcze z kimś kto też to ma, nareszcie!!!
widzę też plamki - głównie banieczki i rurki takie przeżroczyste jak wydmuchane z baniek mydlanych - pytałam kilka osób czy też tak widzą-ale tylko się dziwili...pozdrawiam

przez agapla 16 sie 2006, 13:37
A ja myślę że większośc ludzi to ma tylko nikt nie zwraca na to uwagi ,wiem o co chodzi to są takie cienkie przezroczyste nitki ,plamki itp coś jak pod mikroskopem.Jak zacząłeś o tym mówić to ja bardziej zaczełam zwracać na to uwagę i rzeczywiscie zaczęły sie pojawiać! Jednym słowem psychika!

przez janek 16 sie 2006, 14:05
ja mam to wszystko o czym mówicie.. plami, kropki, muszki, mroczki...ech.. do tego popękane tętniczki.. okulista badał badał badał..i oczy mam zdrowe.. ja myśle (chciałbym mysleć) że to "tylko" nerwicowe..

przez Geodeta_31 16 sie 2006, 15:34
Cześć

Muszę Was wszystkich przeprosić, ale poczułem się dużo lepiej, że również Wy posiadacie to bagno przed swoimi oczami :cry:

fendi napisał(a):nie spotkałam się jeszcze z kimś kto też to ma, nareszcie!!!
widzę też plamki - głównie banieczki i rurki takie przeżroczyste jak wydmuchane z baniek mydlanych

Ja widzę tego naprawdę całą masę. Szczególnie przerażający widok następuje przy zmrużeniu oka i patrzeniu na jasne tło np. niebo :evil:
Widzę wtedy wszystko w przenikających się kuleczkach mniej lub bardziej wyraźnych, całe warkocze kuleczek, baniek i ciemnych zmętnień... Widok nie jest przyjemny! Mam wrażenie, że te kilkanaście lat patrzenia na to co dzieje się w moich oczach i że dzieje się coraz gorzej, porządnie nakręca moje nerwy i stresy. Bo ciężko jest nie myśleć o czymś, co cały czas masz przed oczami!!!

A może macie jakiś sposób jak ignorować tabuny nitek w swoim polu widzenia?

Pozdrawiam Marcin.
PS: Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedzi

przez ziomekX 17 sie 2006, 00:13
U mnie się to zaczęło od malutkiej kropeczki :) też byłem u okulisty i powiedział że jeste ok... Przedtm się tym bardzo przejmowałem a teraz mam w prawym oku z 4 czasmi widzę jedną grubszą nitę i 4 mniejsdze i kropeczki.. Czasami nie widze tego wcale.. zależy od dnia... Czasami nie mam czasu nawet zwrócić na to uwgai... Rada nie myślec otym.. Dużo moich znajomych tez to ma ;)

Sortuj wg