Zaburzenia lękowe z napadem lęku a guz na zebrach ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez asdlol12345 17 cze 2011, 17:21
Witam, Jestem Adrian mam 18 lat lekarz u mnie stwierdził Zaburzenia lękowe z napadem lęku czyli praktycznie to samo co nerwica lękowa cierpię na to cholerstwo już pół roku i muszę przyznać ze ledwo daje rade załatwiłem sobie nauczanie indywidualne i jakoś daje rade... Ataków dostaje przy swojej dziewczynie , przyjaciołach aktualnie biorę Asentre i czasami pomagam sobie Afobamem 0.5mg (nie więcej).
I mam takie pytanie ponieważ od 4 dni zauważyłem że mam guza takiego na żebrach, byłem dziś u ortopedy to powiedział że ten guz może wiązać się z tymi stanami lękowymi i u mnie nagle zaświeciła się lampka w głowie, ale jak to możliwe przecież co ma guz na żebrach do mózgu? Co o tym myślicie ? (Nie wiesz? = Nie pisz!)

przez *Wiola* 17 cze 2011, 18:10
Ale ja wiem co sądzę:P To jakaś bzdura :roll:
Moderator

przez *Monika* 17 cze 2011, 18:11
asdlol12345, Może mieć dużo wspólnego. Możesz nieświadomie obawiać się o swoje zdrowie. Byłeś z tym guzem u specjalisty? Robiłeś badania?Biopsję?
U mnie też zaczęło się kiedyś od guzka tarczycy. Ataki paniki, lęk, stany depresyjne.
To było 13 lat temu.
Psychoterapia indywidualna i grupowa pomogly.
Dwa lata temu znowu problemy zdrowotne i znowu ten sam mechanizm.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez asdlol12345 17 cze 2011, 18:14
nom bo to dobry lekarz wiec poco by mial gadac takie glupoty ze to jest zwiazane jedno z drugim
@Monika1974 wiesz co mam te wszystkie badania na srode mu przyniesc wiec na pisze co i jak bedzie a w poniedzialek ide je zrobic nie pamietam dokladnie nazw ale 3 badania , USG , OB i coś tam jeszcze :P. W środe wszystko napisze

przez *Wiola* 17 cze 2011, 18:15
Monika1974, Monia, ale guz tarczycy to zupełnie inna para kaloszy. Może on wpływać na wydzielanie hormonów a ich niedobór albo nadmiar odbić się na psychice. Natomiast guzek na żebrach nie ma z hormonami nic wspólnego. Co najwyżej tak jak piszesz może go po prostu niepokoić i tylko tak odbijać się na nerwach.
Moderator

przez *Monika* 17 cze 2011, 18:23
wiola173, Nie Wiolu. Tu nie chodzi o żadne hormony. Mi tarczyca pracuje na normalnych obrotach,poziom hormonów idealny mam.Mam tendencję do guzków. Jeszcze czeka mnie operacja bo mam guza w lewym płacie. To będzie już trzeci zabieg.
Do czego zmierzam........Guz kojarzy się z czymm? Z nowotworem, tak? Ja z uwagi na to,że w dzieciństwie przeszłam chorobę nowotworową, bardzo poważną ..to w związku z guzem powstał mechanizm lękowy. Rozumiesz? Ciągłe obawy, pomimo tego,że była biopsja o swoje zdrowie. Własnie z uwagi na przeszłość i moje doświadczenia. Byłam naświetlana jako 2,5 latek kobaltem, wtedy były inne techniki. Wyszłam z raka, pomimo, że miałam już nacieki, przerzuty.
Chodzi mi o to,że chłopak ma guza, który może u niego wywoływać całe spectrum zachowań lękowych. U niego nie musiała być to przebyta choroba nowotworowa w dzieciństwie, tylko inne, lękowe wydarzenie.
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 17 cze 2011, 18:44
Monika1974, Ale on ma guza od 4 dni, a nerwicę od pół roku i ja raczej zrozumiałam ,że chodzi o to czy guz może mieć jakieś powiązanie z nerwicą.
Moderator

przez *Monika* 17 cze 2011, 18:54
asdlol12345 napisał(a):nom bo to dobry lekarz wiec poco by mial gadac takie glupoty ze to jest zwiazane jedno z drugim
@Monika1974 wiesz co mam te wszystkie badania na srode mu przyniesc wiec na pisze co i jak bedzie a w poniedzialek ide je zrobic nie pamietam dokladnie nazw ale 3 badania , USG , OB i coś tam jeszcze :P. W środe wszystko napisze

Dobrze, napisz co i jak.

wiola173, Wiolu, myślę że tak. Zaostrza ataki nerwicowe, objawy somatyczne. Ja tak to widzę. Podświadomie czy nieświadomie chłopak może mieć wiele obaw związanych z tym guzem.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg