Kontakt wzrokowy z innymi ludźmi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kreatka 06 sie 2011, 00:50
Chodzę na terapię od 1,5 roku.

Tak, mam problem z emocjami - mam zaburzenie osobowości, boję się ludzi (osobowość unikająca czyli lękliwa choć ja uważam, że mam dużo cech os. schizoidalnej, ale to moja opinia, a tamto to diagnoza tzw. specjalistów).

Ja też podejrzewam przynajmniej czasem objawy depresji, może dystymii, w każdym razie czaem jest naprawdę źle, dość często mam myśli samobójcze, tak po prostu, bez planowania, po prostu uważam, że raczej już z tego nie wyjdę i że prędzej czy później sięzabije, bo jak długo można coś takiego ciągnąć.

Dodałam temat o panowaniu nad twarzą, nie na zasadzie, że to mój jedyny problem, raczej jeden z wielu objawów i nie brałabym leku tylko z tego powodu.

przez BB1 06 sie 2011, 00:52
Jak u góry to obniż ją do poziomu na równi Twoich oczu. Lub siebie powiększ w wyobraźni żebyście byli na równi. I jakie efekty ?

Monia to zależy dyrektor jest ważny w szkole jako stanowisko ale można przy nim się czuć komfortowo na równi, jak kumpel z kumplem ale można też traktować go jako kogoś wyżswzego od nas mentalnie.
BB1

przez *Wiola* 06 sie 2011, 00:55
kreatka, Jeśli to tylko kropla w morzu problemów , to oczywiście zmienia postać rzeczy.
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kreatka 06 sie 2011, 00:58
BB1,
nie myślałam o tym w takich kategoriach, trudno jest mi w ogóle coś takiego sobie wyobrazić.. ale chodzi o lęk, wiec jeśli się boję ludzi to pewnie jakoś czuję, że są wyżej mnie - bo ja generalnie z zasady całe życie czuję się gorsza od reszty ludzkości.

przez BB1 06 sie 2011, 01:02
No to masz szanse sobie wyobrazić. Czy to tak trudno zamknąć oczy, jeżeli ktoś jest na de mną to zrównać go ze sobą ? i napisać efekty? a nie pół godziny komentować nie robiąc ćwiczenia które trwa max 10sekund
BB1

przez tahela 06 sie 2011, 01:04
kreatka,
Ale z tym naprawde da sie walczyc, mi ludzie znajomi zaczeli zwracac dawno temu uwagę ze nie patrze w oczy i dlaczego i , że mma opuszczona głowę ja nawet nie widziałam o tym. Byłam w grupie i nagle trach z tym ,ze nik mi nie dokuczał , nkt sie nie smiał po prostu mowili nie opuszczaj tak głowy. Zaczęłam z tym walczyć i mowiłam do siebie głowa do góry na poczatku było dziwnie a później juz dobrze nie miałam zadnych objawów przez wiele, wiele lat. Duzo pracy nad sobą , chodzisz po ulicy i mowisz patrz ludziom w oczy po iluś tam terapiach własnych staje sie to stanem normalnosci i nawykiem , nie zwracasz już później na to uwagi.Spróbuj po prostu tak jak ja a zobaczysz efekty tylko nie mysl ,ze po 2 dniach trzeba się więcej pomeczyc.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez KrzysztofT 09 sie 2011, 15:00
Miałem kiedyś podobnie. Prawie nigdy nie patrzyłem innym w oczy podczas rozmowy. Bałem się, że ktoś, coś powie, pomyśli o mnie. Aż uświadomiłem sobie, że mam głęboko w dupie, co inni o mnie będą myśleli. Coś na zasadzie "Je.ał was wszystkich pies. To moje życie i nie będę zmieniał swoich zwyczajów, bo ktoś coś powiedział". I udało się. Od tego czasu bez żadnych problemów rozmawiam z innymi patrząc im w oczy.

przez zalamanyfacet 09 sie 2011, 15:29
mi tez przeszło

przez koza21 14 lut 2012, 15:56
witam wszystkich to moj debiut :)
ja mam problem w znalezieniu rownowagi w kontakcie wzrokowym nigdy nie wiem ile jest dobrze i w sumie to wole unikac (z nieznajomymi) wzglednie skracac zeby nie sprawiac wrazenia agresywnego - to jednak nie jest najwiekszy problem. Najwiekszy problem mam w sytacji kiedy jestem w pomieszczeniu z kilkoma osobami (pociag / praca)
ktore sa w polu mojego widzenia robie cos takiego ze zerkam katem oka ale w ten sposob ze osoba na ktorej sie skupiam czuje sie obserwowana i zaczyna sie denerwowac im bardziej probuje przestac tym silniejszy sygnal wysylam w pociagu to jeszcze nic takiego bo z niego wszyscy wysiada i zapomna o sytuacji gorzej w pracy
pozdrawiam wszytkich

przez idle 14 lut 2012, 16:06
Oj, dobrze, że ktoś wygrzebał ten temat, bo ja też mam z tym ogromny problem - z dziwnym wzrokiem, z niepatrzeniem w oczy i z wrogim wyrazem twarzy. Nie umiem kompletnie się uśmiechać, neutralny wyraz twarzy to wszystko, na co mnie stać, podobno zawsze mam taką minę, jakbym chciała kogoś zabić ( w sumie się zgadza ;) ). Co do wzroku, to słyszałam od wielu ludzi, że na pewno coś biorę :mrgreen: Patrzeć w oczy nie lubię, boję się i mnie to krępuje :?
idle

przez koza21 14 lut 2012, 16:22
ja problemu z patrzeniem w oczy nie mam poza tym ze kiedy to robie to ludzie dziwnie reaguja wiec staram sie to ograniczac a jak sie staram to wychodzi dziwnie troche patrze troche nie i wychodzi sztucznie.
Co do tego drugiego to juz inna sprawa chyba bardziej powazna :)
ponoc to sie podciaga pod social disorder znalazlem podobne przypadki na anglojezycznych forach nie kontaktowalem sie z lekarzem ale szczerze to slabo wierze zeby pomogl, z pociagu juz zrezygnowalem z praca gorzej :)

przez idle 14 lut 2012, 16:28
U mnie to objaw osobowości impulsywnej ;) więc wiem z czego to się bierze :smile:
idle

Sortuj wg