Strach przed dentysta jakie środki na uspokojenie ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Michuj 01 lip 2011, 12:01
Niedawno miałem bardzo nie miły zabieg. Okazało się, że mam zęby 9-tki i 10-tki (każdy normalny ma 8). Poszedłem na wyrwanie ósemki, i okazało się, że trzeba było wyciągać jeszcze 9-tkę i 10-tkę. Wielka szrama została, która nie chciała się goić. Za kilka dni musiałem przyjść bo jakieś zakażenie się dostało i rana się nie goiła. Wszystko miałem w tych okolicach opuchnięte i obolałe. Ketanol to łykałem jak cukierki bo nie mogłem z bólu. Trzeba było rozwalić cała dziurę i babka mi wydłubywała wszystko ze środka. W sumie najgorszy to był zastrzyk znieczulający. Jak mi wbiła igłę w opuchnięte dziąsło, to podskoczyłem na fotelu łapiąc ją za rękę. Później już z górki...
Michuj

przez on23 01 lip 2011, 12:05
żal.pl
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Michuj 01 lip 2011, 12:06
on23, jak mam to rozumieć?
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez on23 01 lip 2011, 12:08
ze neiwiem skad ty te 10-siątki wziąlęś i 9-wiątki

Milego dnia ;) życzę TObie ;)
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez Michuj 01 lip 2011, 12:13
Myślisz, że zmyślam? To się rzadko zdarza, a ja mam właśnie to ''szczęście''. 10-tka była taka niepełnosprawna. Była wielkości 1/3 normalnego zęba.
To co opisałem to miałem po prawej stronie. Po lewej stronie też usuwałem ósemkę. Jakie zdziwienie było dentysty gdy przyszedłem za jakiś czas z zębem w tym miejscu, bo wybiła mi się 9-tka. I nie żaluj.pl mi tu ;)
Michuj

Strach przed dentysta jakie środki na usp

przez Rzep 16 lip 2012, 20:21
Agorafobia i dentysta...

Witam,
cierpię od dłuższego czasu na Agorafobie (i inne rzeczy) i teraz nadchodzi ten straszny czas kiedy nie mogę dalej odkładać wizyty u dentysty...tylko że się strasznie boje i nie mogę się przełamać i umówić na wizytę. Nie boje się samego dentysty, tej fobii nigdy nie zaliczyłem, tylko siedzenia w poczekalni, i później oczywiście uwiezienia na fotelu podczas zabiegu. Mój problem objawia się w taki (dla mnie) żenujący sposób że w sytuacjach stresowych odczuwam nieodpartą potrzebę wyjścia do ubikacji. Mam taki plan żeby zmniejszyć stres związany z wizytą poprzez pójście do bliskiego domu gabinetu, umówieniu się na rano by nie czekać w kolejce i skorzystaniu z bezbolesnego znieczulenia. Jednak to nie wystarcza i nadal się boje i wstydzę że podczas zabiegu będę musiał biec z otwartym zębem do ubikacji. Może ktoś inny zmierzył się z taką sytuacją i ma jakieś rady. Czy np powiedzieli o swoim problemie dentyście, czy wyjście podczas zabiegu było możliwe, czy może psychiatra przepisał coś co pomogło. Jutro idę do swojego psychiatry i mam nadzieje że się zlituje i przepisze mi coś czym się leczy ludzi z fobią na punkcie dentysty.
Ostatnio edytowano 16 lip 2012, 23:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

Sortuj wg