Boje się wyjść z domu

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Boje się wyjść z domu

przez rafi29 01 cze 2011, 00:09
Witajcie. Kompletnie nie wiem co się dzieje. Boję sie jak diabli, ludzi na ulicy, boję ze mi zrobią krzywdę że zostanę zamordowany.. jak robię zakupy to tylko wsiadam w taksówkę i wybieram sklepy gdzie nie ma nikogo w pobliżu i musi sklep być pusty...czas jaki osiągam od sklepu do taksówki (musi być zaparkowana przed wejściem) spokojnie nadaje się na olimpiadę w chodzie sportowym. Mieszkam w domu jednorodzinnym i poza moją bramą dopiero czuje ulgę. Czasem aż musze kucnąc żeby ochłonąć. Poza bramą czuje jakiś totalny strach paraliżujący moje myślenie działanie, pomijając pocenie i drżenie rąk i to nieprzyjemne uczucie w brzuchu jakbym miał zwymiotować. Mam tak od 2 lat odkąd wróciłem z UK, wcześniej nie było tak. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Boje się wyjść z domu

przez Phobos1 01 cze 2011, 00:38
Nerwica :( . U mnie to wystąpiła odwrotność twojego przypadku, poza domem czuję się bezpiecznie, a w domu gorzej. Musisz zacząć działać.

Najpierw musisz znaleźć przyczynę, moze to byc niedobór magnezu, kwasu Omega-3, lub innych substancji odżywczych. Poczytaj sobie trochę o tym na internecie, szczególnie o objawach niedoboru (poza nerwicą są inne objawy, z których możesz nie zdawać sobie sprawy). Jeżeli to nie jest niedobór, to może być jakaś choroba np. niedoczynność tarczycy, tutaj najlepiej pójść do lekarza na badania. Jak wszystko okaże sie w normie, nie masz niedoborów, ani chorób "fizycznych" to wtedy zgłoś się do psychologa.

U mnie przyczyną są (przynajmniej w dużej mierze) niedobory magnezu i Omegi-3 - tutaj opisałem jak się czułem wcześniej, i co się poprawiło :): post561676.html#p561676
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

Boje się wyjść z domu

przez rafi29 01 cze 2011, 01:25
Najciekawsze że, zdrowo sie odżywiam nie pije, nie palę, nie zażywam narkotyków...więc niedobory mogą teoretycznie odpaść.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Boje się wyjść z domu

przez *Monika* 01 cze 2011, 02:09
rafi29, W takim razie musiało się wydarzyć coś, co wpłynęło na uaktywnienie się Twoich leków.
Proponuję wizytę u psychiatry/psychoterapeuty.
NIe zwlekaj , po co masz się tak dłużej męczyć?
Obrazek
Główny Moderator

Boje się wyjść z domu

przez Phobos1 01 cze 2011, 02:28
rafi29 napisał(a):Najciekawsze że, zdrowo sie odżywiam nie pije, nie palę, nie zażywam narkotyków...więc niedobory mogą teoretycznie odpaść.

Może być np za dużo kawy,herbaty czy napojów gazowanych. W każdym razie mi pomógł te artykuły:
http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/niedobor_magnezu.html
http://www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx/omega_3.html

przeczytać nie zaszkodzi :). Na tej stronie jest tego zreszta więcej. Najlepiej przeczytać wszystko. Jeżeli nie podejrzewasz, że coś ci dolega z tego to wtedy idź do psychologa :).
Mój plan wyjścia z nerwicy i depresji post2221231.html#p2221231

Boje się wyjść z domu

przez Badziak 01 cze 2011, 06:16
rafi29, agorafobię leczy się terapią poznawczo-behawioralną i poprzez naukę relaksacji. Antydepresanty też pomagają, także podjedź taksówką do psychiatry i weź skierowanie na terapię (chyba że idziesz prywatnie to nie będziesz potrzebował skierowania).
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Boje się wyjść z domu

przez sadi31 01 cze 2011, 07:07
poznaj nową towarzyszkę życia - nerwicę
twoja ma ksywke - agorafobia
masz napady lęku- stad te mdłości
idz do psychiatry - prawdopodobnie dostaniesz paroxetynę
bedzie ok

Boje się wyjść z domu

przez rafi29 01 cze 2011, 23:13
Dziękuję Wam wszystkim za rady..zacznę od badań ciała. Jesli tam bedzie wszystko w porzadku, będe leczyć dusze. A co do napoi to tylko soki i woda niegazowana z ciepłych gorąca czekolada z mlekiem. Wiec napoje gazowane odpadają:) Zobaczymy. Mam nadzieje że obejdzie się bez leków...

Boje się wyjść z domu

przez bliksa 01 cze 2011, 23:33
uuu wychodzenie z domu, znam ten bol ...
jednak dalo rade to przezwyciężyć :smile:
pomalutku poszerzałam swoja strefe bezpieczeństwa, zeszlo chwile, ale robie postępy...
nie obylo sie bez lekow ;)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Boje się wyjść z domu

przez wiejskifilozof 06 cze 2011, 09:53
Ja też wolę być w mych 4 ścianach wychodzę z trudem, gdy muszę .

Boje się wyjść z domu

przez usa11 30 cze 2011, 18:13
Również nie mogę wyjść z domu(teraz tylko jak wychodzę i to sama). Kiedy musiałam, zdarzało się, że przebiegałam przez całą drogę. Inni mają mnie za wariatkę, a ja chcę to pokonać!

Sortuj wg