SM, nerwica czy borelioza

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Paranoja 18 maja 2011, 22:17
tak, moja lekarka powiedziala ze oni maja zakaz ponownego leczenia, stad to skierowanie do krakowa do kliniki, oni maja zadecydowac czy maja mnie ponownie leczyc czy nie.

no i niestety elisa, wiem o dupe rozbic, rownie dobrze mogli mi nic nie robic, no ale za wb sie juz placi albo musialabym sie polozyc na oddziale.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez _asia_ 18 maja 2011, 22:20
Paranoja, :( to kiepsko... a może dałabyś radę zrobić je prywatnie? wiem, że jest drogie, ale może warto na czymś innym przyoszczędzić, bo naprawdę tocząca się borelioza to nie są przelewki i samoistnie lepiej nie będzie tylko z czasem gorzej. :?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Paranoja 18 maja 2011, 22:21
skoro juz badam wszystko to masz racje. zrobie tego wb. on przynajmniej jest bardziej wiarygodny
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dikosn 18 maja 2011, 22:34
Kupiłem Citrosept, za tydzień pójdę na powtórkę WB i PCR. Jestem z Wrocławia. Zobaczymy ... , _asia_ - Ty miałaś boreliozę?

przez _asia_ 18 maja 2011, 22:40
Paranoja napisał(a):skoro juz badam wszystko to masz racje. zrobie tego wb. on przynajmniej jest bardziej wiarygodny

no dokładnie...

dikosn
, ja mam boreliozę... aktualnie jestem w trakcie leczenia protokołem Buhnera. w ciągu 2 ostatnich lat odwiedziłam 26 lekarzy - żaden nie zasugerował boreliozy, bo nie pamiętałam na sobie nigdy kleszcza... a okazało się, że to borelioza. :hide:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Paranoja 18 maja 2011, 22:45
co to jest ten protokul jakis. moja kolezanka jezdzila na slask na jakies dziwne leczenie, ze robili jej jakies badania, wykryli jakies grzyby i bog wie co jeszcze. jak poszlam wczoraj do mojej lekarki to wyskoczyla na mnie z morda ze co ona glupia robi, ze to zakazane w stanach ze to wcale nie leczy tylko jeszcze wieksze szkody w czlowieku robi i ze kase tylko biora. no strasznie najezdzala na to. ale nie wiem co to za terapia.
ExModerator

przez _asia_ 19 maja 2011, 07:09
Paranoja, no grzyby to ja potężne miałam, na szczęście już opanowane. ;)
protokół Buhnera to kombinacja silnych ziół zwalczających na boreliozę, u nas w Polsce lekarze konwencjonalni (przeważająca większość) niestety o nim nie słyszeli, dlatego u nas w PL ludzie leczą się nim najczęściej na własną rękę, gdy zawiodły antybiotyki na borelię, a oni są jeszcze bardziej osłabieni. W Stanach natomiast jest to znana metoda, a Buhner, który właśnie tam mieszka pomógł nie jednemu z boreliozą. Większości ziół z protokołu nie ma u nas w PL, zamawiam więc właśnie w USA.
Bardzo polecam książkę Buhnera, gdzie choroba z Lyme jest bardzo dokładnie opisana, objawy choroby, a także leczenie: http://www.borelioza.org/lymebook2.htm
A protokół Buhnera jest skuteczny. Szkoda, że do polskich lekarzy jeszcze to nie dotarło. Ba, lekarze z zakaźniaków leczą jeszcze według IDSA a nie ILADS, czyli jednym antybiotykiem przez krótki czas i wypuszczają ludzi ze szpitali z tzw. zespołem porobreliozowym, a to po prostu jest nadal aktywna borelia. W Polsce o boreliozie wie się bardzo mało i przede wszystkim bagatelizuje się tę chorobę. Tylko dlaczego? :( Brak funduszy na porządne leczenie pacjentów..?

Helen Keller

przez celineczka3 19 maja 2011, 09:33
A ja mam pytanie do osób obeznanych w temacie boreliozy:Czy jest możliwe, że przebiega ona wyłącznie z objawami 'psychicznymi' takimi jak: osłabienie pamięci, koncentracji, trudności w uczeniu się, nie dając przy tym żadnych symptomów ogólnoustrojowych?
celineczka3

przez _asia_ 19 maja 2011, 10:57
celineczko3, jest możliwe, że osoba chora na boreliozę będzie mieć "jedynie" objawy ze strony psychiki oraz problemy neurologiczne nie odczuwając dolegliwości ogólnoustrojowych, ze strony stawó, mięśni itd. nawet kiedyś podawałam link do historii pewnej kobiety, bardzo ciekawa, polecam jeszcze raz: http://www.youtube.com/watch?v=nzL1vlezCQM
objawy, które opisujesz mogą towrzyszyć jednak również innym infekcjom, np. wirusowi Epsteina-Barr, który w przewlekłej postaci powoduje ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, pamięcią, obniżony nastrój, dlatego jest nazywany wirusem smutku, tak przy okazji - bardzo ciekawy choć jednocześnie kontrowerysjny artykuł: http://www.eioba.pl/a/1nxg/wirus-smutku

-- 19 maja 2011, 10:03 --

tak swoją drogą to idę się niedługo zbadać na tego Epsteina-Barr, bo ponoć często współwystępuje z borelią, zresztą jak się ma borelkę to wszystko się człowieka czepia. :?

Helen Keller

przez celineczka3 19 maja 2011, 13:35
Asiu bardzo Ci dziękuję za odpowiedź:)Czyli w boreliozie nawet o takim nietypowym przebiegu zawsze pojawia się pakiet: zaburzenia psychiczne+zaburzenia neurologiczne. Rozumiem, że borelioza nie może się objawiać tylko i wyłącznie objawami 'psychicznymi'?

ps. dzięki za artykuł o tym wirusie...szkoda tylko, że nie wiadomo w sumie jak to leczyć
celineczka3

przez _asia_ 19 maja 2011, 14:38
celineczka3 napisał(a):Asiu bardzo Ci dziękuję za odpowiedź:)Czyli w boreliozie nawet o takim nietypowym przebiegu zawsze pojawia się pakiet: zaburzenia psychiczne+zaburzenia neurologiczne. Rozumiem, że borelioza nie może się objawiać tylko i wyłącznie objawami 'psychicznymi'?

ps. dzięki za artykuł o tym wirusie...szkoda tylko, że nie wiadomo w sumie jak to leczyć

nie ma za co! borelioza może się objawiać tylko i wyłącznie objawami psychicznymi tak jak to miało miejsce w np. przypadku Heather z wywiadu, do którego linka podałam, przez co była ona leczona nieskutecznie psychiatrycznie (z powodu lęków, fobii społecznej, agorafobii, depresji, później depersonalizacji i w końcu derealizacji nie mając przez długi czas żadnych innych objawów, bo później to pojawiła się u niej nadwrażliwość na dźwięki, chemikalia oraz nadwrażliwość elektromagnetyczna, ale objawów ze strony różnych narządów, stawów czy mięśni nigdy nie miała).

Helen Keller

przez celineczka3 19 maja 2011, 14:54
No to teraz już wszystko jasne:) Właśnie to chciałam wiedzieć:)Jeszcze raz dzięki

ps.(sorry za offtop) właśnie się doszukałam materiałów, z których wynika, że lakownica (Reish) może okazać się pomocna osobom zakażonym wirusem o którym wspomniałaś Asiu. Cytuję: ''Wielocukry z Reishi okazały się być skuteczne dla ludzi zainfekowanych wirusem Epsteina-Barra, który odpowiada za mononukleozę.''
A tutaj link do strony internetowej: http://www.grzybowysklep.pl/ganoderma-l ... ca-lsniaca),73.html
celineczka3

przez _asia_ 19 maja 2011, 14:57
nie ma sprawy celineczko3. i też dziękuję za linka. :smile:

Helen Keller

przez Paranoja 19 maja 2011, 21:05
_asia_, z całym szacunkiem, ale ja na te zioła nigdy bym nie poszła. Gościu sam wygląda jakby był niespełna rozumu i nabijasz mu kase dolarami.
ExModerator

Sortuj wg