Bardzo boję się hiv

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Bardzo boję się hiv

przez alinakabajewa 15 maja 2011, 15:23
Mam pewien problem. Kilka dni temu mojej koleżance wpadł telefon komórkowy do publicznej toalety. Ona go potem wytarła, ale nie wiem czy opłukała pod czystą wodą. Ja chcąc pomóc naprawić jej telefon, dotykałam go(był suchy). Myślę, że na tym telefonie mogły być jakieś groźne cząsteczki wirusa hiv. Czy w taki sposób mogłam się zarazić? Czy w ogóle taki sposób zarażenia się jest możliwy? Dłonie miałam przesuszone z popękanym naskórkiem gdzie miałam malutkie ranki na których było widać krew. Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem już co mam robić.

Bardzo boję się hiv

przez Denial 15 maja 2011, 16:08
Czy w ogóle taki sposób zarażenia się jest możliwy?

Poważnie w to wątpię. Zakażenie wirusem HIV następuje poprzez kontakt seksualny lub krew. To znaczy całkiem przyzwoitą jej ilość. Np. jeżeli nosiciel kaszle to tylko, jeżeli mamy kontakt z wydzieliną z widoczną gołym okiem domieszką krwi.

Inaczej korzystanie z publicznych toalet czy basenu (hmmm... wiadomo gdzie niektórzy oddają swoje potrzeby fizjologiczne) byłoby w zasadzie niemożliwe.
I sing the body electric...

Bardzo boję się hiv

przez Pasman 15 maja 2011, 17:10
Testy są za darmo ;)
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg