Czy udajecie przed innymi ze wszystko jest OK???

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez julie 27 lut 2008, 15:40
Hetna napisał(a):Ostatnio uczę się nie udawać. Myślę, że częściej jestem sobą niż nie jestem. Kiedy mam jakieś chore stany zaczynam je uzewnętrzniać ale jeszcze nie na tyle by otoczenia dokładnie widziało co czuję i co się ze mną dzieję.

Ja też przestałam udawać przed sobą i innymi, co nie znaczy, że odkrywam całą ass przed ludźmi; jeśli jest mi źle, to zwyczajnie jakość wyładowuję tę swoją złość i od razu jest mi lepiej; co prawda ciągle mam fobię co do spotykania niektórych osób, ale staram się nad tym pracować;
ale takie całkowiete udawanie i nie bycie sobą to nic tylko powolne samobójstwo :shock:
Can as well die if cannot fly

przez Hetna 27 lut 2008, 16:12
xCramen w zasadzie w takich sytuacjach wychodzi kto naprawdę jest twoim przyjacielem. Ja wiem, że moi znajomi biorą mnie trochę za dziwną osobę ale oni też są dziwni. I wiesz co jeśli mogę coś rzec mów o sobie z godnością i szacunkiem. Ja często pochylam głowę zamiast trzymać ją wysoko z dumą. Czasami zapominam że jestem kimś ważnym i istotnym. Jednak gdy sobie o tym przypomnę zaczynam mieć otoczenie w dup... co nie znaczy, że nie szanuję wtedy ludzi. Chodzi mi o to, że uczę się nie przejmować tym co inny o mnie pomyślą.

julie napisał(a):ale takie całkowiete udawanie i nie bycie sobą to nic tylko powolne samobójstwo Shocked

Dokładnie! To kamikadze!!!!!
biegnę by uwolnić pajaca!

przez luthien 27 lut 2008, 16:36
Ja całe życie dusiłam swoje problemy w sobie, bo "tak wypadało", bo "przecież, co powiedzą ludzie". Dopiero teraz jak wyszło szydło z worka, znajomi nie mogą wyjść ze zdziwienia, bo "przecież wyglądaliście na idealną rodzinę". Dokładnie, wyglądaliśmy, bo jest wszystko, tylko nie ma najważniejszego, miłości. Teraz się przełamałam i rozmawiam o tym z ludźmi. Jak mam zły humor, to nie udaję na siłę, że jest ok. Chociaż w towarzystwie moich znajomych żadko miewam zły nastój.
Jednak nie opowiadam wszystkim o swoich problemach, tylko przyjaciołom, bo oni mnie rozumieją. No i Wam kochani, bo zawsze mnie wysłuchacie.
dziś mogę wreszcie to powiedzieć: patrzę z nadzieją w przyszłość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xCarmen 27 lut 2008, 16:38
zgadzam sie Hetna oczywiscie ze bede mowic z godnoscia i bron boze nie bede poniejszac swojej wartosci jako czlowieka ...
sama dla siebie jestem najlepszym towarzystwem wiec ta rozmowa bedzie miala na celu tylko wyjasnienie tych niedopowiedzen i wymyslow innych, bo nie chce juz zatrzymywac prz sobie nikogo a zwlaszcza takich osob ktore mnie nie szanuja i nie rozumieja...

boje sie na sama mysl ze jutro musze wyjsc z domu i spotkac sie prawie z nieznajoma mi osoba ale mam nadzieje ze wytrwam ...
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Hetna 27 lut 2008, 18:30
xCarmen napisał(a):boje sie na sama myśl ze jutro muszę wyjść z domu i spotkac sie prawie z nieznajoma mi osoba ale mam nadzieje ze wytrwam ...

Znam to doskonale!!!! Jednak ostatnio zamiast się bać panicznie podchodzę do nowych rzeczy z ciekawością i to jest fajne i mi pomaga:) będzie good:)!!!!
biegnę by uwolnić pajaca!

Re: Czy udajecie przed innymi ze wszystko jest OK???

przez Donkey 20 cze 2009, 08:04
Ja nie Lubie zmian- odczuwam strach przed tym co nowe. Walcze z tym ale jets ciężko!

Sortuj wg