czy jest ktos kto wyleczyl sie z nerwicy lekowej ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez antek85 17 lip 2011, 18:08
wielkiego rozpoznania w lekach nie mam. Z tego co wyczytałem i z tego co czułem mogę wywnioskować, że leki z grupy benzodiazepin są bardzo uzależniające. Brałem Zomirex, Lexotan i Cloranxen (oczywiście nie wszystkie razem). Mimo małych dawek po kilkunastu tygodniach już wiedziałem co to uzależnienie psychiczne jak i fizyczne.

Teraz biorę Chlorprothixen, który działa równie rewelacyjny i podobno nie uzależnia tak bardzo. opinie są pozytywne no i jak narazie czuje sie po nim elegancko.

Być może wszystkie leki jakie są uzależniają stąd Twoje pytanie. Nie znam się więc nie bede sie kłócił :)

Sam biorę małe dawki by trochę "przytłumić" objawy nerwicy i mam nadzieje, że kiedyś uda mi się odstawić leki i poczuć radość z życia pełną gębą :)

przez Thazek 17 lip 2011, 18:10
antek85, Wątpię czy uda Ci się to bez leków pokonać jak już zacząłeś.
Będziesz wracał do leków... wspomnisz moje słowo ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez antek85 17 lip 2011, 18:37
Thazek, narazie je biorę. Spotkałem na swojej drodze dobrego psychiatre i dobrą psychoterapeutke. Jak bedzie za rok, za dwa - napewno napisze na forum czy bedą postępy. Być może kiedyś wróce do leków, nie zapieram się. Świadomy jestem tego, że mi pomagają.Nie potrzebuje mega dawek aby "normalnie" funkcjonować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 17 lip 2011, 18:39
antek85, Dobre podejście do sprawy :great:
I najważniejsze, że nie tyko lekami się wspomagasz. Myślę,że psychoterapia to dobry wybór!
Obrazek
Główny Moderator

przez Thazek 17 lip 2011, 18:55
Ja tam tylko na terapii jadę :D ale korcą mnie jakieś prochy... czasami mam takie dni że bym wziął i sprawdził jak będzie...
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

przez antek85 17 lip 2011, 19:07
skoro terapia Ci pomaga i nie musisz wspomagać się lekami to daruj sobie sprawdzanie jak będzie po nich :)

ja tłumiłem swoje objawy przez pare lat trawką i alkoholem. Po odstawieniu nie czułem się najlepiej dlatego musiałem. Szkoda, że tak późno otworzyłem oczy i wybrałem się na terapie. Zresztą lepiej późno niż wcale. Nie żałuje. Dzięki niej robię niemałe postępy i wkońcu pozytywnie patrzę w przyszłość!

przez Thazek 17 lip 2011, 19:19
antek85, Wiesz ja chodzę na terapię już od ponad dwóch lat...
nie napisałem,że jest mi wspaniale. Jest dużo lepiej ale nie tak jakbym chciał...
Wychodzę przynajmniej z domu i nie męczę się z agorafobią... :smile:

przez sebastian86 17 lip 2011, 20:30
Thazek, to jak u mnie , tez nie jest wspaniale ale przynajmniej pracuje nad swoimi slabosciami na terapii. ale pewnie nigdy nie zaakceptuje tego co przeszlem.
We Are The Champions 2016(L)

przez BeOk 18 lip 2011, 19:38
Mam 27 lat i cztery lata już męczę sie z tym dziadostwem. Kilka miesiecy jest dobrze, kilka żle. i tak w kółko. Biorę parogen, dawkę już nie raz zmniejszałam i zwiększałam. Całe życie planuje. Przerobiłam już terapię i 3 lekarzy. Czy da sie z tego wyjsc - na czas dzisiejszy mowie.... raczej NIE... ale chciałabym bardzo wierzyc że tak.. Może za dużo razy już się zawiodlam w pozytywne myślenie.

przez *Monika* 18 lip 2011, 19:40
BeOk, Jak długo trwała Twoja terapia?
Z jaką częstotliwością się odbywała i w jakim była nurcie? Zdradzisz?
Obrazek
Główny Moderator

przez elwe07 18 lip 2011, 20:13
Thazek napisał(a):Ja tam tylko na terapii jadę :D ale korcą mnie jakieś prochy... czasami mam takie dni że bym wziął i sprawdził jak będzie...

Thazek dobrze Ci radzę nie pakuj się w leki.Jeśli "jako-tako" funkcjonujesz i chodzisz na psychoterapię to nie decyduj się na leki bo już później nie będziesz mógł przestać.Kiedyś mój psycholog przestrzegał mnie przed psychotropami i niestety miał rację.One tylko tłumią objawy choroby,ale nie leczą.Ja je biorę już 5 lat i nie wyobrażam sobie życia bez nich...cieszy mnie jedynie to,że nie wciągnęłam się w benzodiazepiny choć od nich zaczynałam...Nie wiem,ale moim zdaniem to jest pójście po najniższej linii oporu..ja niestety też tak zrobiłam...
Gdy nadwrażliwość jest jak bilet w jedna stronę stąd...

przez Thazek 20 lip 2011, 06:44
elwe07, Dzięki za informacje ;) moja psycholog też tak mówi. I jak na razie się tego trzymam...
Chociaż dzisiejsza noc była koszmarna. Cały czas lęki,mdłości i duszności :roll:
no ale jak widać żyję i jestem już w domu :P W czwartek terapia w końcu... po miesięcznej przerwie wakacyjnej mojej terapeutki. :smile:

Sortuj wg